Запорізькі рятувальники провели тренування з пошуку постраждалих під завалами за допомогою спеціальних приладів

clock
21.03.2024 16:48

Впродовж 2 днів у Запоріжжі проходили тренування з пошуку постраждалих під завалами за допомогою спеціальних приладів. Також використовувалися прилади контролю за станом нестійких конструкцій. До участі в заняттях залучалися як чергові зміни оперативно-координаційного центру так і аварійно-рятувальних та пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС області. Головним інструктором занять виступав співробітник АРЗ СП, який пройшов відповідне навчання на міжнародних курсах з проведення пошуково-рятувальних робіт в умовах міста.

Завдяки приладу акустичного пошуку можна за відносно невеликий проміжок часу обстежити завал на площі 15 на 15 м та з високою імовірністю визначити місце, де під шаром будівельних конструкцій перебуває людина. Пошукові камери,  опускаючи їх через вузькі отвори та щілини, дають змогу візуально і акустично проводити пошук постраждалих в порожнинах під будівельними конструкціями на глибині до 2 метрів. Крім того, використання телеметра дозволяє вчасно попередити рятувальників про зсув нестабільних конструкцій та  їх можливе падіння.

Кожна хвилина може стати вирішальною, тому максимально зменшити час на пошук та порятунок людей є основним завданням. Саме завдяки проведенню систематичних тренувань особовий склад має змогу відпрацювати порядок дій, аби під час реагування на реальні надзвичайні події і ситуації бути максимально обізнаними та діяти впевнено.

Схожі матеріали