У Запоріжжі відбулася презентація дитячої збірки казок з протимінної безпеки «Зоопатруль на варті безпеки»

clock
26.02.2024 16:56

Створення книжки стало можливим завдяки Благодійному фонду «МАМА плюс Я» у рамках проєкту “Підтримка захисту осіб з інвалідністю на деокупованих територіях” та фінансується Українським гуманітарним фондом.

26 лютого на базі Класу безпеки у Запоріжжі відбулася офіційна презентація збірника під назвою «Зоопатруль на варті безпеки». У книжку увійшли казки, практичні завдання і блок для закріплення знань, створені заступницею начальника відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС області Альоною Юрковською, а також фахівцями БФ «МАМА плюс Я». Ілюстраторами збірника стали 18 вихованців Запорізької гімназії №6, чиї малюнки стали тлом книжки, яка навчатиме дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку правилам протимінної безпеки. 

Гостями презентації, окрім організаторів, стали представники Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя», Запорізької гімназії №6 і регіональні ЗМІ. 

«Мінна небезпека буде, на превеликий жаль, актуальною в Україні впродовж багатьох років. Тому, спільне завдання рятувальників, освітян і батьків створити осередок безпеки для наших дітей. Запорукою цього є систематичне навчання. Подяка усім дітям, які своїм талантом допомогли нам у створенні цієї книжки. За принципом «Рівний – рівному» ваша творчість зможе навчити тисячі дітей основоположним речам, застерегти їх від небезпек пов’язаних із вибухонебезпечними предметами» - зазначила речниця ДСНС Запорізької області Юлія Баришева.

Очільниця Благодійного фонду «МАМА плюс Я» Анастасія Грищенко зазначає, що до ілюстрування збірника долучилися 50 дітей, з яких діти вразливих категорій: з інвалідністю, діти-сироти, переселенці, разом ставши частиною великого безпекового задуму. Творчі роботи 18 учнів гімназії стали основою безпекової збірки. 

«Перед нами стояло непросте завдання – простими словами розкати дітям про головне – протимінну безпеку. Часто навіть у спілкуванні між дорослими обговорювати цю тему складно і травматично, поготів – з малечею. Тому, ми вирішили у формі казок, за допомогою художніх засобів та персоніфікацій подати тему мінної загрози та пояснити дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Гадаю, спільними зусиллями нам з дітьми це вдалося» - розповідає авторка казок Альона Юрковська. 

Після презентації книжки на дітей чекали подарунки, запальна руханка та Урок безпеки від фахівців ДСНС.

Розповсюджуватиметься безпекова добірка казок під час проведення просвітницьких заходів, які проводять для дітей рятувальники. Посібник можна завантажити онлайн для використання вихователями та педагогами.

 

Фотоальбом

 

7w4a6298-6960-4640.JPG

7w4a6340-6960-4640.JPG

7w4a6356-6241-4640.JPG

7w4a6371-6960-4640.JPG

7w4a6417-6960-4640.JPG

7w4a6444-6960-4640.JPG

7w4a6480.JPG

Схожі матеріали