Контраст
Шрифт

У Запорізькій області функціонують Пункти незламності

clock
24.11.2022 15:49

З 23 листопада у рамках Всеукраїнського проєкту «Пункти незламності» у Запоріжжі та області почали працювати 6 мобільних і 15 стаціонарних пунктів на базі пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

Головне призначення Пунктів незламності – у разі аварійного відключення електроенергії стати осередком безпеки і захисту для українців. Згадані локації гуманітарного прихистку функціонують цілодобово та безкоштовно у форматі тимчасового перебування.

Рятувальники, враховуючи максимальний спектр потреб сучасності, встановили у Пунктах незламності потужні генератори для забезпечення електроенергії, супутниковий інтернет, зарядні пристрої для гаджетів, чайники і мікрохвильовки для забезпечення побутових потреб, чай та продукти швидкого приготування, аптечки,  ліжка для відпочинку. Крім того, у Пунктах громадяни можуть отримати консультацію стосовно дій у разі надзвичайних ситуацій різного характеру та довідкову інформацію.

У Запоріжжі до укомплектування пунктів долучилися волонтери і небайдужі громадяни, аби забезпечити співвітчизникам, яким знадобиться скористатися тимчасовим прихистком, максимально комфортні умови.

Так, Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста України облаштовує у Пунктах дитячі куточки і організовує харчування найменших українців. 

У свою чергу релігійна громада обласного об'єднання Церков Євангельських Християн Баптистів надала продукти харчування, які стануть у пригоді людям, що приходитимуть у Пункти. 

Не залишили поза увагою і чотирилапих друзів, адже Пункти незламності покликані допомогти кожному. У випадку, якщо запоріжці та гості міста приходитимуть з домашніми улюбленцями, на них чекатиме спеціальний корм і вода надані проєктом UPAW- Хвостатим заручникам війни. 

Для забезпечення безпеки і дотримання правопорядку на місцях розгортання пунктів цілодобово чергуватимуть співробітники поліції та рятувальники ДСНС.

Вже працює спеціальний сайт – nezlamnist.gov.ua, – на якому розміщено мапу таких пунктів по всій країні. Вона постійно оновлюється. 

Рекомендуємо вже зараз записати адреси найближчих Пунктів Незламності на випадок аварійного відключення зв’язку чи електроенергії.