Історія степногірського рятувальника Володимира Бабаченка, який врятував жінку з-під руїн житлового будинку

clock
10.11.2023 13:32

Володимир Бабаченко - пожежний-рятувальник із Степногірська.

До повномасштабного вторгнення Володимир врятував не одне життя. І з приходом війни продовжує виконувати свої обов’язки та допомагати людям. В дитинстві, як і кожен хлопчик мріяв, що в дорослому житті зможе обрати мужню професію. Тож, у 2008 році пішов служити до пожежної частини та здійснив свою мрію. 

Степногірськ з початку повномасштабної війни розташовується безпосередньо на лінії зіткнення та постійно перебуває під ворожими обстрілами. 

Володимир розповідає, що в той день, коли почалась велика війна він якраз заступав на чергування – «мені зателефонували з роботи і повідомили про збір-аварію. Вже по прибуттю у підрозділ я дізнався, що почалась війна! Це був шок для мене, ніколи не міг подумати, що буду жити у часи війни. Вона внесла свої корективи в нашу роботу. Ми постійно виїжджаємо на ліквідацію наслідків обстрілів. Важко було перші дні війни, бо не було ніякого розуміння ситуації, а зараз вже звикли і просто виконуємо свою роботу. Кожен виїзд не легкий".

Однією такою відмінністю від вже буденної роботи степногірських рятувальників стала евакуація людей "дорогою життя". Через несприятливі погодні умови, у районі зруйнованого мосту у селі Кам'янське, рятувальники буксували спецтехнікою цивільні автівки та колони автобусів з людьми. Цей шлях назвали "Дорогою життя", бо вона була єдиним способом дістатися на підконтрольну Україні територію.

«В таких автобусах зазвичай були жінки з дітьми та літні люди. Усі вони були виснажені тяжкими обставинами, які траплялись на шляху проїжджаючи російські блокпости. Розмовляли з ними, підбадьорювали і вони звісно коли бачили рятувальників в українській формі, то заспокоювались. Не рідко під час таких рятувальних операцій траплялись обстріли. Зовсім поруч падали снаряди, але там ховатись нікуди, тож просто лягали на землю. Ситуація важка була. Люди були налякані, а коли вже переїжджали на підконтрольну Україні територію, то дякували і сльози були. Ми виконували свою роботу хоча і важко було. Сумно було, коли такі автобуси поверталися напівпустими, або пустими, бо росія не випускала наших людей та не давала дозвіл на евакуацію. Були випадки, що війська рф тижнями тримали колони на блокпостах з дітьми, жінками, людьми похилого віку. Людям ставало погано, бо закінчувалась їжа та вода, були навіть випадки смерті серед літніх людей», - згадує чоловік.

"Коли приїжджаєш на місця влучання ракети, головне - чітко та правильно поставити завдання для себе, щоби не робити зайвого, і правильно провести розвідку. По-перше, ми маємо врятувати постраждалих, і вже далі – ліквідовувати наслідки атаки, розбирати завали. Коли вдається врятувати людину чи чиєсь помешкання, то відчуваєш гарні емоції та розумієш, що все це не дарма", - говорить рятувальник.

Один з таких випадків стався 27 червня 2023 року близько 14-ї години. Ворог вдарив по Степногірську «Градами», виникла пожежа та зазнав руйнування двоповерховий багатоквартирний будинок. При проведенні пошукових робіт на другому поверсі Володимир знайшов непритомну жінку та по радіостанції покликав на допомогу колег для проведення евакуації потерпілої. Поки працівники швидкої медичної допомоги їхали на місце, він надав потерпілій першу домедичну допомогу, що в подальшому врятувало їй життя. 

 «Володимир це не лише взірцевий підлеглий та колега, а ще й надійний товариш!  Розсудливий і водночас веселий, завжди готовий прийти на допомогу. Він приклад для багатьох - справедливий, мудрий, чесний. Постійно працює над собою та вдосконалює свої професійні навички» - говорить один з його керівників, командир відділення 6-ДПРП ГУ ДСНС України у Запорізькій області Роман Понамарьов.

Щодо планів на майбутнє, то рятувальник говорить, що поки селище кожен день обстрілюють, їх будувати важко. Разом з тим мріє жити в своєму містечку, служити в своєму підрозділі та приймати безпосередню участь у розбудові та відбудові наших міст – «загарбники намагаються у нас забрати землю, будинки, але вони не можуть зрозуміти, що неможливо у нас забрати любов до рідної землі! Це моя земля!", - каже герой.

Володимир Бабаченко у 2023 році був нагороджений відомчою відзнакою ДСНС «За відвагу в надзвичайній ситуації».

Схожі матеріали