Діяльність Головного управління щодо ринкового нагляду у сфері піротехнічних виробів

Діяльність Головного управління щодо ринкового нагляду

у сфері піротехнічних виробів

 
        З початку 2018 року Головне управління ДСНС України у Запорізькій області здійснює діяльність за новим напрямком – державний ринковий нагляд.
      Метою державного ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам, а також вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка становить загрозу чи не відповідає встановленим вимогам.
       Співробітниками органу забезпечується безпека розповсюдження піротехнічних виробів шляхом перевірки їх характеристик з обов’язковим дотриманням вимог технічного регламенту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів».
   За 2021 рік відповідно до квартальних планів здійснення діяльності з ринкового нагляду проведено 41 виїзних перевірок відповідності характеристик продукції в місцях розповсюдження піротехнічних виробів.
    Для забезпечення обізнаності громадськості з питань безпечності піротехнічних виробів Головним управлінням готуються та надаються прес-релізи до засобів масової інформації.
         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період воєнного стану тимчасово призупинено.
        У зв’язку зі збройною агресією рф проти України та з метою недопущення травмування людей, Регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області протокольним рішенням №28 від 13 грудня заборонено продаж та використання піротехнічних виробів на території Запорізької області.