ГоловнаОстанні новини15 Вересня, 2021р.
 Версія для друку

У Запоріжжі відбулися урочисті заходи з нагоди Дня рятівника

Опубліковано: 15.09.2021, 14:56

15 вересня у Будинку культури «ЗАЗ» відбулися урочисті заходи з нагоди професійного свята рятувальників – Дня рятівника. Участь в урочистостях взяли понад 250 співробітників ДСНС, представники органів влади, співробітники АРС «Кобра», Запорізької міської рятувально-водолазної служби та почесні ветерани пожежної охорони, які присвятили життя благородному покликанню – рятувати людей.

Завдяки чіткій взаємодії всіх аварійно-рятувальних служб, в області  сформовано потужну та злагоджену  систему оперативного реагування у складі Єдиної державної системи цивільного захисту, яка на найвищому рівні вирішує завдання із попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, як на території нашого регіону, так і за його межами. Вона є однією з найавторитетніших у нашій державі, з рівнем довіри населення  - 63 %, а це найвищий рівень серед структур системи МВС. І цей, по праву заслужений авторитет, рятувальники Державної служби зміцнюють день у день своїм професіоналізмом, самовідданістю, мужністю і сумлінним ставленням до своєї справи.

Зі словами вітання та подяки до присутніх звернувся начальник Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський:

«Два останніх роки,  у зв’язку з карантинними обмеженнями, які спричинені коронавірусною інфекцією, були не з легких, як для країни, так і для Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Втім, ми як і раніше запобігали надзвичайним ситуаціям та ліквідовували наслідки тих, що вже виникли. Професійне свято – це своєрідне підведення підсумків. Головні показники нашої з вами роботи, це врятовані життя людей. З початку року, при ліквідації 5682 надзвичайних подій, вами врятовано 417 громадян, з них 52 дитини. Дякую вам за ту роботу, яку ви робите для забезпечення безпеки громадян України. Щиро бажаю вам міцного здоров'я, сил і мужності, благополуччя, розуміння і підтримки в родинах».

Олексій Миколайович висловив подяку керівникам обласних та місцевих органів влади, промислових підприємств, волонтерам, головам Веселівської, Берестівської, Осипенківської, Широківської та Михайлівської об’єднаних територіальних громад за плідну співпрацю та особисту участь у розбудові системи цивільного захисту населення на відповідних територіях, створення підрозділів місцевої пожежної охорони та їх належне утримання і фінансування.

На превеликий жаль, техногенні та природні катастрофи, масштабні пожежі можуть призвести не тільки до матеріальних збитків, а й до загибелі людей, включаючи і рятувальників, які жертвують своїми життями заради порятунку інших. Присутні вшанували світлу пам'ять загиблих співробітників хвилиною мовчання.

На сьогодні штатна чисельність Запорізького обласного гарнізону становить 2334 рятівника. І одним із джерел та кузнею кадрів для підрозділів Головного управління є Запорізький навчально-виховний комплекс військово-спортивного профілю «Запорізька Січ», який з 2003 року став  підшефним навчальним закладом. Випускники комплексу– від курсанта до полковника,  несуть службу в підрозділах Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Сьогодні привітати рятувальників зі святом завітала директор ЗНВК «Запорізька Січ» Лариса Ганжа, яка вийшла на сцену разом із вихованцями комплексу, учасниками Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» – майбутніми рятівниками та випускниками, які зараз сумлінно служать Батьківщини в ім’я захисту громадян від природних і техногенних катастроф.

Нагороджували кращих співробітників ДСНС очільник Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух, голова обласної ради Олена Жук, керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омельянович, начальник ГУ ДСНС Олексій Лепський. Всього до професійного свята понад 50 співробітників ДСНС області, а також співробітники комунальних аварійно-рятувальних служб отримали відзнаки і нагороди.

Окрім професійних рятівників відзнаки за проявлений героїзм і мужність від Запорізької обласної ради отримали мешканці Запоріжжя Андрій Бєлан, Віталій Поліщук та Юрій Ластенко , які 21 червня цього року врятували чоловіка на Азовському морі.

У ході урочистої церемонії з вітальними композиціями для рятівників виступила народна артистка України Інна Гапон.  На завершення урочистостей рятувальників чекав святковий концерт від запорізького автора і виконавця Романа Альошина та музичного колективу.

Шановні рятівники! Міцного здоров'я, сил і мужності вам і вашим родинам! Бережіть себе і вірно служіть спільній справі - захисту громадян від природних і техногенних катастроф. Зі святом вас!

DSC00625_result.JPG GLU_0031_result.JPGGLU_0027_result.JPG DSC00633_result.JPGDSC00602_result.JPG DSC_0012_result.jpgDSC00695_result.JPG GLU_0090_result.JPGGLU_0179_result.JPG DSC00687_result.JPGDSC00810_result.JPG DSC00823_result.JPGGLU_0200_result.JPG DSC00753_result.JPGGLU_0341_result.JPG DSC00771_result.JPGGLU_0114_result.JPG DSC00665_result.JPG IMG_4842_result.JPG DSC00805_result.JPG

DSC00777_result.JPG


   
Останні новини
25 Жовтня13:17 Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку
25 Жовтня10:00 Фахівці ДСНС провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо пожежної безпеки
25 Жовтня08:35 Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні: рятувальники закликають громадян захиститися від хвороби (ІНФОГРАФІКА, ВІДЕО)
25 Жовтня08:30 У Запоріжжі рятувальники проводять оповіщення громадян про небезпеку захворюваності на COVID-19 (ВІДЕО)
25 Жовтня08:12 Оперативна інформація за добу (ІНФГОРАФІКА)
25 Жовтня08:00 В усіх територіальних підрозділах Служби порятунку розпочалася інформаційна кампанія «Ми вакциновані!» (ВІДЕО)
24 Жовтня12:12 м. Мелітополь: рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед працівників ринку
24 Жовтня09:23 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
23 Жовтня13:07 У Запорізькій області пройшли командно-штабні навчання з питань забезпечення безперебійного руху автотранспорту для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах
23 Жовтня07:46 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
22 Жовтня17:38 Розпочалися командно-штабні навчання з питань забезпечення безперебійного руху автотранспорту для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах
22 Жовтня14:40 Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку
22 Жовтня09:50 У Запоріжжі визначили і нагородили переможців конкурсу «Унікальні погодні явища»
22 Жовтня09:05 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
21 Жовтня13:21 Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку
Останні новини