ГоловнаОстанні новини30 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Про діяльність Запорізької міської рятувально-водолазної служби в період оздоровчого сезону розповів начальник служби Олександр Григор

Опубліковано: 30.07.2020, 12:57

Запорізька міська рятувально-водолазна служба (ЗМРВС) має за штатом 49 рятувальників, сучасне легководолазне і рятувальне спорядження, 22 плавзасоби, розподілених між трьома аварійно-рятувальними станціями в Оріхівській бухті, на Центральному та Правобережному пляжах. Безпека відпочиваючих на водних об'єктах міста здійснюється: на Центральному пляжі - шляхом організації роботи 4-х постів із залученням 18 рятувальників і 10 плавзасобів; на Правобережному пляжі - шляхом організації роботи 2-х постів із залученням 14 рятувальників і 7 плавзасобів; на інших ділянках акваторії Дніпра – методом патрулювання зон відповідальності аварійно-рятувальних станцій; на закритих водоймах міста (ставки, озера, канали) - мобільними групами на автомобілі підвищеної прохідності і моточовна на лафеті.

«З початку 2020 року рятувальники ЗМРВС надали допомогу 90 особам, здійснили 56 пошуково-рятувальних виходів, 12 пошуково-водолазних робіт, 924 виходів плавзасобів з рятувальниками в зони відповідальності, 304 виходи на патрулювання піших парних патрулів рятувальників. Крім того, проведено 135 профілактичних бесід з відпочиваючими. Потонуло 9 осіб, двоє з них - в місцях організованого відпочинку», - повідомив Олександр Григор.

Кількість людей, які потребували допомоги на воді, знизилася в порівнянні з попередніми роками (більше 120 у 2018 році) в результаті введеного в місті карантину з приводу COVID-інфекції та посилення профілактичної роботи рятувальників на пляжах і їх акваторіях з використанням централізованого гучномовного радіозв'язку, а також пристроями гучномовного зв'язку, додатково встановленими на плавзасобах, збільшення кількості індивідуальних бесід рятувальників з відпочиваючими на пляжі з роздачою брошур з правилами поведінки на водних об'єктах та правилами надання першої медичної допомоги при утопленні як влітку, так і взимку, а також з вказівками телефонів рятувальних станцій і порядком дій громадян при виникненні надзвичайної ситуації на воді.

На Центральному та Правобережному пляжах рятувальники проводять регулярні роботи по очищенню від водоростей і сторонніх предметів зони, призначеної для купання відпочиваючих.

«Є у нас, звичайно, і проблемні питання. На жаль, чинним законодавством України не передбачена особиста відповідальність громадян за порушення правил поведінки на воді, що в значній мірі ускладнює роботу рятувальників з профілактики нещасних випадків. У ситуаціях, коли, відпочиваючі зловживають алкоголем, залишають дітей без нагляду, запливають за буйки, стрибають у воду в небезпечних або необладнаних для цього місцях (наприклад, причал на Центральному пляжі та причал з аванкамерним мостом на Правобережному пляжі), використовують для плавання в акваторії пляжу автомобільні камери, плоти, надувні лежаки, рятувальник може тільки попередити порушника про небезпеку такої поведінки і практично завжди стикається з грубістю, невмотивованою агресією, а іноді й погрозами на свою адресу», - розповів Олександр Олександрович.

Користуючись можливістю, начальник ЗМРВС вкотре звернувся через ЗМІ до громадян і нагадав основні правила безпечного відпочинку на воді:

  1. Не запливайте за кордон купання, позначений буями.
  2. Не підпливайте до човнів, водних мотоциклів тощо.
  3. Не вилазьте на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети, які знаходяться на воді.
  4. Не використовуйте рятувальні засоби не за призначенням.
  5. Не стрибайте у воду з причалів, містків, пандусів для інвалідів.
  6. Не вживайте спиртні напої і не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння.
  7. Не залишайте без нагляду малолітніх дітей!
  8. Забороняється використовувати для плавання в акваторії пляжу автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки.
  9. Категорично забороняється використовувати в зоні акваторії пляжу: швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли, веслові човни, водні велосипеди.
  10. Не подавайте фальшиві сигнали тривоги.

 DSC07678.JPG DSC07672.JPG

DSC07646.JPG DSC07642.JPG

 

 


   
Останні новини
27 Січня08:09 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
26 Січня14:54 м. Мелітополь: фахівці ДСНС провели інформаційно-роз'яснювальну роботу на водних об'єктах
26 Січня14:36 м. Енергодар: рятувальники провели профілактичну роботу на водоймах
26 Січня14:16 Попередження про ускладнення погодних умов
26 Січня10:52 Рятувальники попереджають українців про зимові небезпеки!
26 Січня09:42 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 1 тисячу 600 вибухонебезпечних предметів
26 Січня08:27 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
26 Січня08:15 Вогнеборці нагадують громадянам правила безпечного обігріву помешкань
26 Січня08:01 Вибухонебезпечні предмети: як не стати жертвою небезпечної знахідки?
26 Січня08:00 ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!
26 Січня08:00 Рятувальники звертаються до громадян з проханням подбати про безпеку дітей!
25 Січня17:59 Запорізька область: рятувальники спільно із співробітниками поліції проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу в готелях, хостелах та закладах, що опікуються людьми похилого віку
25 Січня16:30 Попередження про погіршення погодних умов
25 Січня10:46 Рятувальники з волонтерами допомогли родині Білан, у яких внаслідок пожежі вогнем знищена частина житлового будинку
25 Січня08:15 Оператива інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
Останні новини