ГоловнаОстанні новини30 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Про діяльність Запорізької міської рятувально-водолазної служби в період оздоровчого сезону розповів начальник служби Олександр Григор

Опубліковано: 30.07.2020, 12:57

Запорізька міська рятувально-водолазна служба (ЗМРВС) має за штатом 49 рятувальників, сучасне легководолазне і рятувальне спорядження, 22 плавзасоби, розподілених між трьома аварійно-рятувальними станціями в Оріхівській бухті, на Центральному та Правобережному пляжах. Безпека відпочиваючих на водних об'єктах міста здійснюється: на Центральному пляжі - шляхом організації роботи 4-х постів із залученням 18 рятувальників і 10 плавзасобів; на Правобережному пляжі - шляхом організації роботи 2-х постів із залученням 14 рятувальників і 7 плавзасобів; на інших ділянках акваторії Дніпра – методом патрулювання зон відповідальності аварійно-рятувальних станцій; на закритих водоймах міста (ставки, озера, канали) - мобільними групами на автомобілі підвищеної прохідності і моточовна на лафеті.

«З початку 2020 року рятувальники ЗМРВС надали допомогу 90 особам, здійснили 56 пошуково-рятувальних виходів, 12 пошуково-водолазних робіт, 924 виходів плавзасобів з рятувальниками в зони відповідальності, 304 виходи на патрулювання піших парних патрулів рятувальників. Крім того, проведено 135 профілактичних бесід з відпочиваючими. Потонуло 9 осіб, двоє з них - в місцях організованого відпочинку», - повідомив Олександр Григор.

Кількість людей, які потребували допомоги на воді, знизилася в порівнянні з попередніми роками (більше 120 у 2018 році) в результаті введеного в місті карантину з приводу COVID-інфекції та посилення профілактичної роботи рятувальників на пляжах і їх акваторіях з використанням централізованого гучномовного радіозв'язку, а також пристроями гучномовного зв'язку, додатково встановленими на плавзасобах, збільшення кількості індивідуальних бесід рятувальників з відпочиваючими на пляжі з роздачою брошур з правилами поведінки на водних об'єктах та правилами надання першої медичної допомоги при утопленні як влітку, так і взимку, а також з вказівками телефонів рятувальних станцій і порядком дій громадян при виникненні надзвичайної ситуації на воді.

На Центральному та Правобережному пляжах рятувальники проводять регулярні роботи по очищенню від водоростей і сторонніх предметів зони, призначеної для купання відпочиваючих.

«Є у нас, звичайно, і проблемні питання. На жаль, чинним законодавством України не передбачена особиста відповідальність громадян за порушення правил поведінки на воді, що в значній мірі ускладнює роботу рятувальників з профілактики нещасних випадків. У ситуаціях, коли, відпочиваючі зловживають алкоголем, залишають дітей без нагляду, запливають за буйки, стрибають у воду в небезпечних або необладнаних для цього місцях (наприклад, причал на Центральному пляжі та причал з аванкамерним мостом на Правобережному пляжі), використовують для плавання в акваторії пляжу автомобільні камери, плоти, надувні лежаки, рятувальник може тільки попередити порушника про небезпеку такої поведінки і практично завжди стикається з грубістю, невмотивованою агресією, а іноді й погрозами на свою адресу», - розповів Олександр Олександрович.

Користуючись можливістю, начальник ЗМРВС вкотре звернувся через ЗМІ до громадян і нагадав основні правила безпечного відпочинку на воді:

  1. Не запливайте за кордон купання, позначений буями.
  2. Не підпливайте до човнів, водних мотоциклів тощо.
  3. Не вилазьте на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети, які знаходяться на воді.
  4. Не використовуйте рятувальні засоби не за призначенням.
  5. Не стрибайте у воду з причалів, містків, пандусів для інвалідів.
  6. Не вживайте спиртні напої і не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння.
  7. Не залишайте без нагляду малолітніх дітей!
  8. Забороняється використовувати для плавання в акваторії пляжу автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки.
  9. Категорично забороняється використовувати в зоні акваторії пляжу: швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли, веслові човни, водні велосипеди.
  10. Не подавайте фальшиві сигнали тривоги.

 DSC07678.JPG DSC07672.JPG

DSC07646.JPG DSC07642.JPG

 

 


   
Останні новини
9 Серпня09:51 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
8 Серпня13:14 Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку
7 Серпня11:40 Запорізька область: рятувальники провели роз’яснювальну роботу у місцях зберігання та переробки врожаю
7 Серпня11:06 м. Пологи: рятувальники разом з фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді провели профілактичний рейд
7 Серпня08:27 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
6 Серпня16:13 Бердянські рятувальники провели профілактичний захід в місці зберігання врожаю!
6 Серпня08:46 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
5 Серпня08:42 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
4 Серпня11:29 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 37 тисяч вибухонебезпечних предметів
4 Серпня07:47 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
3 Серпня14:15 м. Мелітополь: рятувальники взяли участь у «Турнірі поколінь»
3 Серпня09:38 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі
3 Серпня08:21 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
1 Серпня19:46 м. Мелітополь: рятувальники провели роз’яснювальну роботу
1 Серпня10:10 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
Останні новини