ГоловнаОстанні новини29 Листопада, 2019р.
 Версія для друку

Контроль місць стихійного продажу піротехнічних виробів, які не відповідають технічному регламенту

Опубліковано: 29.11.2019, 12:03

З приближенням Новорічних та Різдвяних свят в мережі магазинів та на ринках активізується продаж піротехнічної продукції, яка може становити серйозний ризик. Вже з листопада поточного року фахівці Головного управління ДСНС України у Запорізькій області проводять заходи державного ринкового нагляду як в спеціалізованих магазинах, так і на ринках і в супермаркетах, шляхом проведення планових виїзних перевірок характеристик піротехнічної продукції. Продукція повинна бути сертифікованою в Україні.

Впродовж 2019 року нашими співробітниками проведено 29 перевірок характеристик продукції. Під час перевірок виявлено 7 найменувань продукції, яка не відповідає вимогам технічного регламенту. По даній продукції суб’єктам господарювання вручено 21 рішення про вжиття обмежувальних заходів, з яких 7 рішень – «Про тимчасову заборону надання продукції на ринку». 

Рішенням виконавчого комітету № 277 від 08 серпня 2014 року заборонено використання феєрверків та піротехнічних виробів на території міста Запоріжжя до моменту завершення антитерористичної операції. Виконавчий комітет Запорізької міської ради звернувся з проханням до міського управління Національної поліції вжити дієвих заходів щодо недопущення використання на території міста феєрверків та піротехніки, приділивши особливу увагу територіям, прилеглим до підприємств ресторанного господарства, а також щодо реалізації піротехнічних виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, ринках та місцях незаконної торгівлі.

Голови районних адміністрацій Запорізької міської ради повинні були довести дане рішення до керівників підприємств ресторанного господарства. Керівник підприємств ресторанного господарства, відповідно, повинні були не допускати проведення відвідувачами феєрверків, використання піротехніки на територіях, прилеглих до підпорядкованих підприємств.

Також слід зазначити, що з 2016 року набув чинності Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Цим законом введено новий вид перевірки – перевірка характеристик продукції. Передбачено, що суб’єкти господарювання повинні вводити в обіг і розповсюджувати тільки безпечну продукцію.

Постановою КМУ від 28 грудня 2016 року № 1069 затверджено перелік органів державного ринкового нагляду. Одним з таких органів визначено Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

До сфери відповідальності ДСНС України підпадають піротехнічні вироби.

Піротехнічний виріб – це виріб, призначений для створення світлового, іскрового, димового, звукового або змішаного ефекту шляхом горіння чи вибуху піротехнічної суміші або вибухової речовини.

Необхідно відмітити, що піротехніка не завжди буває якісною і безпечною, та відповідає чинним вимогам.

При використанні піротехнічних виробів можуть виникнути різні фактори, які несуть у собі небезпеку для оточуючих. Основними небезпечними факторами при використанні піротехнічних засобів є:

До найбільш небезпечної піротехнічної продукції слід віднести ракети.

До осіб, які розповсюджують не сертифіковану продукцію застосовуються штрафні санкції у розмірі від 2,5 тис. грн. до 4 тис. 250 грн., а за повторне протягом 3-х років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, –у розмірі від 3,5 тис. грн. до 6 тис. грн.

При купівлі піротехнічних виробів необхідно звернути увагу на наявність Національного знаку відповідності та маркування піротехнічного виробу, яке має містити такі відомості:

Впродовж минулого 2018 року співробітниками ГУ ДСНС України у Запорізькій області провели 44 перевірки характеристик продукції. Під час перевірок виявлено 67 найменувань продукції, яка не відповідає вимогам технічного регламенту. По даній продукції суб’єктам господарювання вручено 201 рішення про вжиття обмежувальних заходів, з яких 67 рішень – «Про тимчасову заборону надання продукції на ринку». До порушників застосовано штрафні санкції на суму 25,5 тис. грн. та до розповсюджувачів продукції – на суму 28 тис. грн.

 IMG_0458.JPG  IMG_0387.JPG

IMG_0371.JPG


   
Останні новини
7 Серпня14:01 Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку
7 Серпня11:40 Запорізька область: рятувальники провели роз’яснювальну роботу у місцях зберігання та переробки врожаю
7 Серпня11:06 м. Пологи: рятувальники разом з фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді провели профілактичний рейд
7 Серпня08:27 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
6 Серпня16:13 Бердянські рятувальники провели профілактичний захід в місці зберігання врожаю!
6 Серпня08:46 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
5 Серпня08:42 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
4 Серпня11:29 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 37 тисяч вибухонебезпечних предметів
4 Серпня07:47 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
3 Серпня14:15 м. Мелітополь: рятувальники взяли участь у «Турнірі поколінь»
3 Серпня09:38 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі
3 Серпня08:21 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
1 Серпня19:46 м. Мелітополь: рятувальники провели роз’яснювальну роботу
1 Серпня10:10 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
31 Липня14:12 Запорізька область: рятувальники навчають громадян правилам безпеки
Останні новини