ГоловнаОстанні новини18 Листопада, 2019р.
 Версія для друку

Про працівників Гідрометеорологічної служби напередодні професійного свята

Опубліковано: 18.11.2019, 15:25

Напередодні Дня працівників Гідрометеорологічної служби до Авіаційної метеостанції завітала знімальна група телеканалу «ТВ-5», аби розповісти населенню про досить не просту та дуже важливу професію людей, які завжди тримають руку на «пульсі погоди».

Тема погоди є найактуальнішою і популярною в середовищі людського спілкування. Від погоди залежить і наш настрій, і самопочуття, наші плани і, звичайно, їх здійснення.

Національними гідрометслужбами різних країн за допомогою ручних та автоматичних приладів проводяться спостереження за температурою, опадами, швидкістю та напрямком вітру, атмосферним тиском та іншими характеристиками погоди. Через глобальну систему телезв’язку дані спостережень, прогнози та продукція, підготовлена на основі цих даних, щоденно розсилаються по всьому світу.

Часточкою Всесвітньої служби погоди є і Запорізький обласний центр з гідрометеорології зі своєю мережею метеорологічних станцій та гідрологічних постів.

Систематичні цілодобові метеорологічні спостереження на території Запорізької області проводяться на 8 станціях, дві з яких розташовані в Запоріжжі, а інші - містах Мелітополь, Бердянськ, Гуляйполе, в смт Пришиб Михайлівського району, в с. Семенівка Пологіського району та с. Ботієве Приазовського району.

Кожна з них, окрім власне спостереження за метеорологічними явищами, має і свою, відповідну ділянку роботи. Наприклад, Авіаційна метеостанція цивільна (АМСЦ) Запоріжжя забезпечує інформацією про фактичний та очікуваний стан погоди передусім цивільну авіацію. Роботу метеорологів та синоптиків важко переоцінити. Від їхніх даних напряму залежить безпека людей, що користуються повітряним транспортом. Не дарма, постановою Кабінету Міністрів України у 2012 році організації та підприємства, які проводять гідрометеорологічну діяльність, віднесені до об’єктів, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки нашої держави.

Напередодні Дня працівників Гідрометеорологічної служби, до Авіаційної метеостанції завітала знімальна група телеканалу «ТВ-5», аби розповісти населенню про досить не просту та дуже важливу професію людей, які завжди тримають руку на «пульсі погоди». П'ять секторів станції розташовані, звичайно, на території Міжнародного аеропорту Запоріжжя. АМСЦ включає в себе сектори радіолокаційних, метеорологічних спостережень, а також прогнозів. Кожен виконує свої задачі та передає інформацію, без якої не злітає та не йде на посадку жоден літак.  

Робота на авіаційній метеостанції, як-то кажуть, кипить, причому цілодобово. Як розповіла начальник АМСЦ Інна Лазарок, для збору інформації тут використовують не лише дані, взяті зі спостережного майданчика, а й метеорологічних приладів, розташованих уздовж взлітно-посадкової смуги. На основі даних спостережень, нанесених на карту, техніки-метеорологи складають прогноз розвитку погодних умов на різні періоди часу. Обслуговувати авіацію набагато складніше, аніж інші галузі, адже найменша неточність у прогнозах може коштувати життя. Саме тому працівників на роботу підбирають надзвичайно ретельно. Тут працюють не тільки справжні спеціалісти своєї справи, а й по-спражньому віддані своїй професії люди. Як розповіла завідувач сектору радіолокаційних метеорологічних спостережень Тетяна Шаман, вона працює на станції вже 34 роки. Робота давно стала її життям, а до локатору та інших приборів ставляться майже як до живих істот. «Бо це ж наші вірні помічники», - говорить Тетяна Василівна.

Взагалі АМСЦ Запоріжжя називають «кузнею кадрів» Запорізького ЦГМ. Нинішній начальник ЦГМ - Інна Георгіївна Черник очолювала АМСЦ в 2001-2008 р.р. Свій трудовий шлях на АМСЦ Запоріжжя розпочинала і заступник начальника Запорізького ЦГМ Сорокіна Тетяна Петрівна.

На цих станціях та постах працюють одночасно і звичайні і незвичайні люди. Звичайні  тому, що, як і всі, вони займаються побутовими справами, мають родини, виховують дітей, а незвичайні – бо володіють професією, яка об’єднує людей в усіх куточках нашої неосяжної планети Земля, вони, за будь-яких обставин, залишаються на посту для того, щоб щохвилини відчувати «пульс погоди», що дасть змогу іншим запобігти та перемогти усілякі погодні негаразди.

1.jpg 2.jpg3.jpg 5.jpg6.jpg 7.jpg


   
Останні новини
7 Серпня14:01 Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку
7 Серпня11:40 Запорізька область: рятувальники провели роз’яснювальну роботу у місцях зберігання та переробки врожаю
7 Серпня11:06 м. Пологи: рятувальники разом з фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді провели профілактичний рейд
7 Серпня08:27 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
6 Серпня16:13 Бердянські рятувальники провели профілактичний захід в місці зберігання врожаю!
6 Серпня08:46 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
5 Серпня08:42 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
4 Серпня11:29 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 37 тисяч вибухонебезпечних предметів
4 Серпня07:47 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
3 Серпня14:15 м. Мелітополь: рятувальники взяли участь у «Турнірі поколінь»
3 Серпня09:38 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі
3 Серпня08:21 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
1 Серпня19:46 м. Мелітополь: рятувальники провели роз’яснювальну роботу
1 Серпня10:10 Оперативна інформація за добу (ІНФОГРАФІКА)
31 Липня14:12 Запорізька область: рятувальники навчають громадян правилам безпеки
Останні новини