ГоловнаОстанні новини14 Червня, 2019р.
 Версія для друку

Рятувальники спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели навчання по безпечному поводженню в екосистемах та дій під час надзвичайних подій на воді (ВІДЕО)

Опубліковано: 14.06.2019, 17:25

З настанням довгоочікуваного літа рятувальники стикаються з проблемою порушення людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки.

Найчастіше пожежі на відкритих територіях відбуваються у вихідні та святкові дні, коли люди масово виходять на природу. Згідно статистичних даних, з початку 2019 року на території Запорізької області виникло 1892 пожежі, з яких 699 трапилось саме на відкритій території (5 - лісові), в результаті чого вогнем було знищено – 193,44 Га території навколишнього природного середовища.

Так, 14 червня спеціалісти Служби порятунку спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели навчання особового складу на оперативне та якісне реагування під час пожеж в екосистемах та дій під час надзвичайних подій на воді. Навчання складалися з двох етапів.

На першому етапі за тактичним задумом після відпочинку громадян відбулося поширення полум’я від багаття на очерет в плавневій зоні. Цю територію задля проведення тренувань обрали не випадково – адже рятувальники не мають можливості дістатись до даної місцевості на великогабаритних пожежних автомобілях. Саме тому умовну пожежу бійці ДСНС ліквідували за допомогою пожежного катера з мотопомпою.

«Вогнеборці використовували для гасіння пожежі на плавневій частині спеціальний катер UMS-600, оснащений мотопомпою, за допомогою якої забір води здійснювався з Дніпра. У такому випадку запас води не обмежений і має обґрунтовані переваги», – розповів заступник начальника оперативно - координаційного  центру Головного управління ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Олексій Федосов.

На другому етапі навчань за тактичним задумом після відпочинку громадян у лісі відбулося поширення полум’я від багаття на лісову місцевість. Бійці ДСНС спільно із фахівцями лісгоспу ліквідовували імітовану пожежу, спричинену людською необачністю.

«В області панує 5 клас надзвичайної пожежної небезпеки, а отже треба особливо пильнувати обстановку на території лісового господарства. У разі виявлення загорання оперативно спільно з рятувальниками ліквідувати пожежу задля мінімізації збитків завданих лісам», - зазначив начальник Управління лісовим та мисливським господарствами Володимир Селюк.

Ще однією небезпекою у літній період – є відпочинок поблизу водойм та на водних об‘єктах (озерах, річках, морі і т.д.). Кількості нещасних випадків на воді чи не щодня лякає невтішною статистикою. Так, лише до початку оздоровчого періоду 2019 року на водоймах Запорізької області потонуло 7 громадян, з них – 2 дітей. Водночас, з початку червня вода забрала життя вже 14 людей, з них – 3 дітей. Завдяки оперативним діям підрозділів ДСНС, інших служб та населення з початку 2019 року вдалося врятувати життя 33 громадянам, з них – 7 дітей.

Так, в рамках навчань, начальник медичної служби Головного управління Юрій Трофімов продемонстрував на манекені основи надання першої домедичної допомоги при утопленні. Крім того, рятувальники нагадали основні правила поведінки на воді та їх дотримання, аби забезпечити безпечний та радісний відпочинок собі і оточуючим.

Одним із етапів навчань стало підводне розмінування застарілих боєприпасів. За статистикою, з початку 2019 року піротехнічними підрозділами Головного управління здійснено 233 залучення на виконання робіт з очищення території області та знищили 2322 застарілих боєприпасів.

У ході навчань водолази-сапери з дотриманням усіх заходів безпеки провели пошук, вилучення, підйом і транспортування вибухонебезпечних предметів для зосередження у безпечному місці та подальшого знешкодження.

IMG_8969.JPG  IMG_8970.JPG

IMG_8985.JPG  IMG_8990.JPG

IMG_8992.JPG  IMG_8994.JPG

IMG_8996.JPG  IMG_9002.JPG

IMG_9191.JPG  IMG_9213.JPG

IMG_8947.JPG  IMG_8951.JPG

IMG_8952.JPG  IMG_8955.JPG

IMG_8916.JPG IMG_8920.JPG

IMG_8940.JPG  IMG_0300.JPG

IMG_8884.JPG  IMG_0332.JPG


   
Останні новини
13 Листопада16:01 Енергодарські рятувальники провели екскурсію для учнів
13 Листопада14:24 м. Бердянськ:рятувальники провели профілактичні бесіди з учнями загальноосвітньої школи
13 Листопада13:30 Попередження про погіршення погодних умов
12 Листопада16:22 У рамках Місячника безпеки життєдіяльності рятувальники завітали до школярів
12 Листопада16:18 Фахівці ДСНС проводять акцію «Безпечне житло» на теренах області
12 Листопада15:45 м. Бердянськ: протипожежний інструктаж для спіробітників казначейської служби
8 Листопада16:53 Гуляйпільський район: рятувальники провели профілактичний рейд житловим сектором
8 Листопада16:52 Оріхівський район: рятувальники спільно з представниками Червоного Хреста провели рейд щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті
8 Листопада16:43 Пологівські рятувальники завітали до школярів
7 Листопада14:41 Продовжується акція «Безпечне житло» у всіх районах Запорізької області
7 Листопада13:00 Попередження про метеорологічні явища на території області
6 Листопада16:57 м. Бердянськ: рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті
6 Листопада15:39 Енергодарські рятувальники завітали до ліцеїстів
6 Листопада15:30 Оріхівський район: фахівці ДСНС провели протипожежний інструктаж для працівників Управління Державної казначейської служби України
6 Листопада15:20 м. Пологи: рятувальники провели профілактичний рейд для працівників соціальної служби для сім’ї дітей та молоді.
Останні новини