ГоловнаГерой рятівник15 Грудня, 2015р.
 Версія для друку

Герой рятівник року 2015

Опубліковано: 15.12.2015, 15:49

Мета акції

 

Привернення особливої уваги громадян до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.

Всеукраїнська акція “Герой – рятувальник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

Учасники акції

 

Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

Умови та порядок проведення акції

 

Акція проводиться протягом року.

Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою “Герой-рятувальник року”.

Відзнака вручається переможцям акції Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час урочистого святкування Дня рятівника.

Чимало прикладів героїзму знає Запорізька земля...

 

Упродовж року на територіїчотирирази проявили мужність та героїзмпересічнігромадян, а такожспівробітникиСлужбипорятунку «101». Так, 9 січня уВільнянськомурайоні сержант службицивільногозахистуОлександрПарасочка, у вільнийвідроботи час брав участь у гасінніпожежі в одному з будинків с. Соколівка.

10 січня за с. Михайло-Лукашеве в напрямку до с. АнтонівкаВільнянського району сталась дорожньо-транспортнапригода. В цей же час, змінившись з чергування, додомуповертавсяводій ДПРЧ-18 старший сержант службицивільногозахистуВолодимирДвірник. Чоловік, за допомогоюпідручнихзасобів, вивільнив з понівеченого авто двохдітей, хлопця та дівчинку 16 та 6 років. Він пересадив дітей у власнийавтомобіль та доставив до центральноїрайонноїклінічноїлікарні.

22 лютого двоєдітей, хлопчик віком 10 років та 15-річна дівчина провалились підкригу на ставку Центрального парку культури і відпочинку м. Запоріжжя. Опинившись у водідіти почали кликати на допомогу. Крики почувДмитро Тимошенко та щеоднинвипадковий перехожий. Чоловікинамагалисьвитягнутидітей, але також провалились підкригу. Крім того, ситуаціюпобачилипрацівникидитячихатракціонів, які до прибуттяпідрозділів ДСНС, такожприйшли на допомогу. Інструктордитячо-юнацького туризму ІванПлетінькинувся на допомогу разом з ЮріємНазаровцем. Хлопці, за допомогоюмотузок, витягнулидітей та двохіншихчоловіків. Дітейперевдягли у сухийодяг, зігріли та напоїлигарячими напоями.

16 квітня у с. РайновкаПриморського району Запорізькоїобласті 5-річна дівчинка провалилась в канаву, заповнену водою глибиноюблизько 2 метрів, щобдістатипластиковупляшку, яка плавала у воді. Не втримавширівновагиМіріам впала у холодну, брудну воду. Одягдівчинимиттєво намок на його вага потягнуладівчину на 2-метрову глибину. Її 7-річний сусід – СергійЛазько, не розгубившись, схопивдівча за руку та підтягнувїї до краю колодязі. У хлопця не вистачило сил витягнутималенькувласноруч, близько 15 хвилинюнийрятівниктримавМіріам за руку та кликав на допомогу. Почувши крики дітей на подвір’явибігдідусьхлопчика – ВікторІванович. Чоловіквитягнувмаленьку з колодязі, протецевартувалойомучималихзусиль, аджечоловікнещодавноперенісскладнуоперацію з шунтуваннясерця. На крики збіглосьчимало людей, потерпілимнадали першу долікарськудопомогу, на щастяніхто не постраждав.


   
Герой рятівник
15 Вересня18:31 Герой-рятівник року 2014
15 Грудня15:49 Герой рятівник року 2015
15 Вересня18:30 Герой-рятівник року 2013
11 Грудня10:45 Герой-рятівник року 2012
27 Вересня16:11 Герой-рятівник року 2011
27 Вересня16:10 Герой-рятівник року 2010
27 Вересня16:09 Герой-рятівник року 2009
27 Вересня16:07 Герой-рятівник року 2008
27 Вересня16:06 Герой-рятівник року 2007
27 Вересня16:02 Герой-рятівник року 2006
Герой рятівник