ГоловнаГерой рятівник11 Грудня, 2012р.
 Версія для друку

Герой-рятівник року 2012

Опубліковано: 11.12.2012, 10:45

Мета акції

Привернення особливої уваги всіх верств населення України до нелегкої, але почесної, мужньої та героїчної професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.

Всеукраїнська акція “Герой – рятівник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

Організатори акції

Міністерство надзвичайних ситуацій України, Всеукраїнський благодійний фонд “Сприяння державній пожежній охороні”.

Інформаційне та рекламне забезпечення

Здійснюється Міністерством надзвичайних ситуацій України

Учасники акції

Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

Умови та порядок проведення акції

Акція проводиться протягом року.

Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою “Герой-рятівник року”.

Відзнака вручається переможцям акції Міністром надзвичайних ситуацій України під час урочистого святкування Дня рятівника.

 Чимало прикладів героїзму знає Запорізька земля

В 2012 році номінантом акції став 40-річний Олександр Павленко. 21 січня у м. Енергодар хлопчик 8-ми років, граючись на льоду озера, що знаходиться у місцевому парку, провалився під кригу. Олександр, який працює охоронцем у парку, зняв одяг та пірнув у крижану воду. Підпливши до хлопчини, вій потягнув його до берега та витягнув з води.

Ще один героїчний вчинок здійснив 18-річний Сергій Чоломбітько. 9 лютого у м. Бердянськ 42-річна жінка з 13-річною донькою провалилися під кригу. Хлопець, не гаючи часу кинувся на допомогу та сам провалився по пояс. Швидко вибравшись, юний рятівник, разом з іншими чоловіками витягнули жінку з крижаної води.

19 березня, поблизу берегової насосної станції цеху водопостачання ВАТ «Запоріжсталь» чоловік провалився під кригу під час риболовлі. Не гаючи ані хвилини 28-річний Сергій Четвертак схопив мотузку, дерев’яну гілку та поповз по кризі до рибалки. Хлопець дістався до чоловіка, обв’язав його мотузкою та витягнув на берег.

29 квітня 22-річний Олександр Артемченко під час пожежі у сусідній квартирі врятував з задимленого балкону двох малят віком 4 та 5 років.

   

10 липня сталась подія, яка, на щастя, не закінчилась трагедію, завдяки небайдужості людей. Дворічний малюк випав з вікна 5-го поверху та зачепився за гілку між другим та третім поверхом. Сусіди власними силами організували порятунок дитини. Люди натягнули ковдри, таким чином страхуючи дитину від можливого падіння на землю. 51-річний Євген Піляєв на дерево, зняв перелякану дитину та передав її схвильованій матері.

20 липня у районі Царського села м. Фіолент АР Крим 40-річний приватний підприємець Олег Єфімов та 40-річний начальник сектору профілактичної роботи Управління ДАІ ГУ МВС України в Запорізькій області Андрій Топчій врятували з води 17-річного хлопця, мешканця м. Полтави. Коли Олег Єфімов витягнув юнака з води, той не подавав ознак життя. Чоловікам вдалося реанімувати потерпілого та передати лікарям для надання кваліфікованої допомоги.

6 серпня, в районі пляжу бази відпочинку «Жара» в смт Кирилівка 43-річний Ігор Старосек врятував дівчинку, яка тонула на відстані 30 м від берега.


   
Герой рятівник
15 Вересня18:31 Герой-рятівник року 2014
15 Грудня15:49 Герой рятівник року 2015
15 Вересня18:30 Герой-рятівник року 2013
11 Грудня10:45 Герой-рятівник року 2012
27 Вересня16:11 Герой-рятівник року 2011
27 Вересня16:10 Герой-рятівник року 2010
27 Вересня16:09 Герой-рятівник року 2009
27 Вересня16:07 Герой-рятівник року 2008
27 Вересня16:06 Герой-рятівник року 2007
27 Вересня16:02 Герой-рятівник року 2006
Герой рятівник