ГоловнаГерой рятівник27 Вересня, 2011р.
 Версія для друку

Герой-рятівник року 2011

Опубліковано: 27.09.2011, 16:11

  2006 рік 2007 рік 2008 рік 2009 рік 2010 рік 2011рік

 


Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник року"

 


РОЗПОЧАВСЯ НОВИЙ ЕТАП


ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ


"ГЕРОЙ-РЯТУВАЛЬНИК РОКУ"!

 


geroy2007

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник року" передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха, донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків.

Мета акції

Привернення особливої уваги всіх верств населення України до нелегкої, але почесної, мужньої та героїчної професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості, як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників.

Всеукраїнська акція “Герой – рятівник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

Організатори акції

Міністерство надзвичайних ситуацій України, Всеукраїнський благодійний фонд “Сприяння державній пожежній охороні”.

Інформаційне та рекламне забезпечення

Здійснюється Міністерством надзвичайних ситуацій України

Учасники акції

Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

Умови та порядок проведення акції

Акція проводиться протягом року.

Учасники акції, які стають лауреатами, нагороджуються відзнакою “Герой-рятівник року”.

Відзнака вручається переможцям акції Міністром надзвичайних ситуацій України під час урочистого святкування Дня рятівника.

Чимало прикладів героїзму знає й Запорізька земля. В 2004 році героєм-рятувальником за проявлену мужність та професіоналізм у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на 275 АБРБ під Новобогданівкою став майор внутрішньої служби Сергій Катриченко. Слід також згадати командира відділення ДПЧ – 9 з охорони КП «ЗТМК» м. Запоріжжя Павла Повстяного, який у свій вільний від роботи час врятував із вогняної пастки 7- місячну дитину. Павло був заслужено нагороджений відзнакою МНС України «За відвагу у надзвичайній ситуації» ІІ ступеня.

В 2005 році номінантом акції став інженер УСБУ з Енергодару Євген Золотарьов, який врятував 2-х хлопчиків, що провалилися під лід. Номінантами акції також стали начальник Василівського районного відділу ГУ МНС України в Запорізькій області Віталій Данікін та старший рибінспектор Анатолій Штепенко, які під час рейду на Каховському водосховищі в районі с. Велика криниця врятували рибалку у надзвичайно важких умовах на дуже крихкій кризі. Необхідно згадати рятувальника Віктора Скрипку, який разом з товаришами допоміг жінці, що тільки-но народила дівчинку, дістатися до лікарні, бо викликана швидка допомога через сильні січневі заноси та хуртовину застрягла на пів дороги до будинку породіллі.

Номінантами акції в 2006 році стали житель с. Ясна Поляна Оріхівського району Олександр Тарасенко, який витяг з крижаної ополонки односельчанина; Катерина Жданова з с. Ручаївка, що під час пожежі врятувала свою родину; запоріжці Олександр Сушко та Олександр Крамарчук, які вчасно прийшли на допомогу трьом чоловікам, чий човен через зіткнення з сигнальним буйком почав тонути на р. Дніпро.

«Врожайним на героїв» вивився й 2007 рік. У с. Кушугум Запорізького району рятувальник 25-ДПЧ з охорони ЗАТ "ЗАЗ" молодший сержант внутрішньої служби Віктор Желуденко в неробочий час врятував на пожежі двох хлопчаків трьох та п'яти років. Двоє пожежних ДПЧ-8 з охорони ОАО "Мотор Січ" м. Запоріжжя, начальник варти лейтенант Сергій Федорченко та командир відділення прапорщик Сергій Білий, знаходячись не при виконанні службових обов'язків, врятували на пожежі літню жінку з онуком. Лауреатом Всеукраїнської акції «Герой-рятівник року» в 2007 році став 14-річний житель с. Білогір’є Оріхівського району Олександр Васильєв, який врятував 2-річного хлопчика, що провалився в колодязь.

У 2008 році претендент на звання героя з’явився вже 15 січня. Під час пожежі в смт Куйбишеве 22-річний парубок Дмитро Філюшкін врятував двох братів 2004 та 2006 років народження. За свій вчинок Дмитро отримав Державну нагороду - орден "За відвагу" ІІІ ступеня. 24 лютого мешканець м. Енергодар Віталій Комаров врятував двох дівчат 5-ти та 11-ти років, які потрапили під лід. 25 березня запорожець Євген Рубєжин врятував на Дніпрі трьох рибалок, чий човен перевернувся. Спочатку Євген отримав нагороду МНС України "За відвагу в надзвичайній ситуації" ІІ ступеня, а наприкінці року, за підсумками Всеукраїнської акції, він став лауреатом акції "Герой-рятувальник року".

2009 рік також був досить врожайним на героїчні вчинки. 29 січня командир роти ДПС з охорони м. Запоріжжя Андрій Степанов та його заступник Олексій Грищенко під час патрулювання виявили пожежу і врятували господаря палаючого будинку. Співробітники ДАЇ були нагороджені нагрудними заохочувальними знаками Головного управління МНС України в Запорізькій області "За мужність при ліквідації надзвичайної ситуації". 4 березня мешканець с. Лозоватка Приморського району Сергій Генов врятував життя чотирьом сусідським дітям. Указом Президента України "Про відзначення державними нагородами України" Сергія Генова було нагороджено медаллю "За врятоване життя". 29 березня Анатолій Кимлач разом із сином Максимом в с. Балкове Токмацького району врятували 6-річного хлопчика, який впав у канал і мало не потонув. 4 травня житель м. Приморськ Олександр Безверхий врятував трьох рибалок, чий човен перевернувся в морі. Олександр Безверхий став номінантом акції «Герой-рятувальник року». 22 травня шестеро старшокласників Саша Зайцев, Максим Шевченко, Паша Горін, Вєня Гарбузюк, Ілля Граур, Микита Шмигля надали допомогу 3-річній дитині, яка впала у Дніпро з мосту Преображенського в м. Запоріжжя. Хлопці отримали Грамоти Головного управління МНС України в Запорізькій області "За небайдужість до людського горя та сприяння у врятуванні життя дитини". 16 червня в м. Гуляйполе Сергій Пономаренко та Михайло Попов врятували 2-річну дівчинку, яка впала в люк каналізаційної стічної ями глибиною 5 м.

З кожним роком «родина запорізьких героїв» поповнюється. От і 2010 рік розпочався з героїчних вчинків. Співробітник Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області Володимир Аксютін та його колега Анатолій Чучко врятували рибалку, який провалився під кригу. 8 березня командир відділення 1-го караулу державної пожежної частини №27 з охорони ВАТ «Запоріжкокс» прапорщик служби цивільного захисту Микола Хома, знаходячись вдома на лікарняному, на пожежі врятував життя мешканцю с. Степне Запорізького району. Микола Хома отримав державну нагороду – медаль «За врятоване життя». 17 квітня житель Запорізької області Володимир Предко під час пожежі врятував життя своєму родичу. 10 травня бердянець Олександр Мочалов під час пожежі врятував сусідського шестирічного хлопчика. 3 червня в смт Андріївка Бердянського району на ставку 13-річний Євген Глазатов врятував 7-річного хлопчика, який мало не потонув. 18 липня у Пологах Сергій Бугрим врятував парубка, який тонув на кар'єрі. 21 липня Сергій Стеля врятував на пожежі в Запоріжжі хлопчика. 6 серпня пенсіонер МНС Олександр Капканець, відпочиваючи у Бердянську, врятував на воді свого товариша.

Крім того, у 2010 році вперше в області, та й в Україні, під патронатом Голови Запорізької облдержадміністрації Бориса Петрова пройшла урочиста церемонія вшанування мужності та героїзму учасників акції «Герой-рятувальник року». Всі наші герої за останні 7 років зібралися разом в облдержадміністрації, 40 чоловік, в тому числі дітей, аби ми ще раз нагадали їм, що ми пам'ятаємо їхній подвиг, шануємо і дякуємо від імені всіх мешканців області. На гідних громадян нашого регіону чекала безліч сюрпризів та подарунків від Запорізької ОДА та Головного управління МНС України в Запорізькій області.

Багато прикладів героїзму знає Запорізька земля. У 2011 році «родина запорізьких героїв» поповнилася. Так, 6 січня в селі Озерне співробітники виправної колонії Олександр Бондар, Володимир Адасько та Василь Демченко врятували 31-річного чоловіка, який провалився під кригу. 23 січня у м. Пологи Володимир Горулько та 11-річний Юрій Тріщук врятували з крижаної пастки трьох дівчинок 10-ти, 7-ми та 5-ти років. 14 травня в Ленінському районі м. Запоріжжя Сергій Дзюба та Аркадій Завоюра врятували трьох дітей, які залишились в охопленій полум’ям квартирі. 10 липня в смт Приазовське начальник караулу ППЧ-22 з охорони смт Приазовське Олександр Панасенко врятував жінку та двох її дітей під час пожежі в приватному будинку. 21 липня майору служби цивільного захисту заступнику начальника СДПЧ-4 вдалося ліквідувати пожежу у будинку, який підпалив його господар. Крім того, чоловік, знаходячись на своєму подвір’ї, стріляв із рушниці та не допускав до місця події ані міліцію, ані рятувальників. 22 жовтня у м. Запоріжжя Олександр Матвєєв врятував чоловіка, якого привалило будівельним сміттям під час падіння стіни не експлуатованого дитячого садка. 26 листопада начальник караулу ДПЧ-21 старший лейтенант служби цивільного захисту Максим Шмараєв та його брат інспектор ДПЧ-21 старший лейтенант служби цивільного захисту Олександр Шмараєв у вільний від служби час ліквідували пожежу у будинку та не допустили розповсюдження полум’я на прилеглі будівлі.

В 2012 році номінантом акції став 40-річний Олександр Павленко. 21 січня у м. Енергодар хлопчик 8-ми років, граючись на льоду озера, що знаходиться у місцевому парку, провалився під кригу. Олександр, який працює охоронцем у парку, зняв одяг та пірнув у крижану воду. Підпливши до хлопчини, вій потягнув його до берега та витягнув з води. Ще один героїчний вчинок здійснив 18-річний Сергій Чоломбітько. 9 лютого у м. Бердянськ 42-річна жінка з 13-річною донькою провалилися під кригу. Хлопець, не гаючи часу кинувся на допомогу та сам провалився по пояс. Швидко вибравшись, юний рятівник, разом з іншими чоловіками витягнули жінку з крижаної води. 19 березня, поблизу берегової насосної станції цеху водопостачання ВАТ «Запоріжсталь» чоловік провалився під кригу під час риболовлі. Не гаючи ані хвилини 28-річний Сергій Четвертак схопив мотузку, дерев’яну гілку та поповз по кризі до рибалки. Хлопець дістався до чоловіка, обв’язав його мотузкою та витягнув на берег. 29 квітня 22-річний Олександр Артемченко врятував з задимленого балкону двох малят віком 4 та 5 років. 10 липня сталась подія, яка, на щастя, не закінчилась трагедію, завдяки небайдужості людей. Дворічний малюк випав з вікна 5-го поверху та зачепився за гілку між другим та третім поверхом. Сусіди власними силами організували порятунок дитини. Люди натягнули ковдри, таким чином страхуючи дитину від можливого падіння на землю. 51-річний Євген Піляєв на дерево, зняв перелякану дитину та передав її схвильованій матері. 20 липня у районі Царського села м. Фіолент АР Крим 40-річний приватний підприємець Олег Єфімов та 40-річний начальник сектору профілактичної роботи Управління ДАІ ГУ МВС України в Запорізькій області Андрій Топчій врятували з води 17-річного хлопця, мешканця м. Полтави. Коли Олег Єфімов витягнув юнака з води, той не подавав ознак життя. Чоловікам вдалося реанімувати потерпілого та передати лікарям для надання кваліфікованої допомоги. 6 серпня, в районі пляжу бази відпочинку «Жара» в смт Кирилівка 43-річний Ігор Старосек врятував дівчинку, яка тонула на відстані 30 м від берега.

Акція триває протягом року. Лауреати будуть нагороджені відзнакою "Герой-рятувальник року". Проте, звичайно, як кажуть самі герої, найголовнішою нагородою для них є врятовані людські життя і добробут в родинах, що не пізнали гіркоту втрати близької людини. Рятувальники Запорізької області бажають, щоб ніяке лихо не спіткало жителів нашого краю. Однак, якщо біда вже трапилася і одна людина допомогла іншій, про відважний вчинок має знати вся громада.

Шановні жителі області, герої живуть серед нас! Повідомляйте про випадки героїзму до прес-служби ГТУ МНС України у Запорізькій області за телефоном (061) 787-94-83 . І людиною, яка вчинила подвиг, пишатиметься вся Україна!


   
Герой рятівник
15 Вересня18:31 Герой-рятівник року 2014
15 Грудня15:49 Герой рятівник року 2015
15 Вересня18:30 Герой-рятівник року 2013
11 Грудня10:45 Герой-рятівник року 2012
27 Вересня16:11 Герой-рятівник року 2011
27 Вересня16:10 Герой-рятівник року 2010
27 Вересня16:09 Герой-рятівник року 2009
27 Вересня16:07 Герой-рятівник року 2008
27 Вересня16:06 Герой-рятівник року 2007
27 Вересня16:02 Герой-рятівник року 2006
Герой рятівник