ГоловнаГерой рятівник27 Вересня, 2011р.
 Версія для друку

Герой-рятівник року 2006

Опубліковано: 27.09.2011, 16:02

  2006 рік 2007 рік 2008 рік 2009 рік 2010 рік 2011рік

 

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник року"

Хлопець врятував з крижаної пастки свого необачного односельчанина

Унікальний для села Ясна Поляна Оріхівського району випадок стався 9 січня: 16-річний Олександр Тарасенко врятував на ставку свого односельчанина. Фермер Анатолій Запольський того ранку йшов на роботу. Щоб скоротити дорогу, він вирішив піти навпростець через ставок по кризі та, на жаль, не розрахував міцність льоду. Відійшовши на декілька метрів від берега, Анатолій Євдокимович провалився у воду. На щастя, поряд гуляли хлопці, які й побачили, що з чоловіком сталася біда. Старший з друзів - Олександр Тарасенко - не розгубився. Він знайшов дошки від рибацького містка і за їх допомогою став на животі підповзати до чоловіка, що тонув.

Як згадує Анатолій Євдокимович, він бачив, що інші хлопці теж збираються йому допомогти, але вони не квапились. Тільки Саша безстрашно прямував по крихкій кризі. Коли Сашко дістався до чоловіка, той настільки замерз, що вже з трудом міг вхопитися за дошку. На щастя, сили не зрадили юнакові: він зміг витягнути чоловіка, який в мокрому одязі був втричі важчим за нього. Через кілька хвилин Анатолій Запольський вже був на березі. Пізніше чоловік зізнався, що розуміє, наскільки необачним був його вчинок. І через цю необачність молодий хлопець ризикував своїм життям.

22 лютого, напередодні Дня захисника Вітчизни, Олександр Тарасенко отримав заслужену нагороду - відзнаку МНС України "За відвагу в надзвичайній ситуації" ІІ ступеня.

Маленька дівчинка врятувала всю родину

geroy02_06

30 січня восьмирічна Катерина Жданова врятувала на пожежі всю свою родину. Це сталося в с. Ручаївка Запорізь

кого району Запорізької області. Того дня в будинку перебувало 8 людей, четверо з яких були діти віком до 9 років. В результаті короткого замикання загорівся телевізор, вогонь почав поширюватися по всьому будинку. Першою це помітила Катя. Вона не розгубилася і почала будити дорослих. Таким чином, дівчинка врятувала життя прийомному батьку та 84-річній бабусі. Потім вона взяла на руки 2-річного брата і ще двох дітей вивела на вулицю.

Урочисте нагородження Катерини Жданової відбулося 7 квітня в присутності учнів Любимівської загальноосвітньої школи-дошкільного закладу І-ІІІ ступенів № 2, що знаходиться в Каховському районі Херсонської області і де на той час навчалася дівчинка. Бо Катя разом з матір'ю деякий час мешкала тут, у бабусі. Зі сльозами на очах Катя прийняла від Міністерства з питань надзвичайних ситуацій іменний наручний годинник, а від запорізьких рятувальників - кольоровий телевізор.

Вдвох врятували трьох

geroy03_06

22 березня близько 20-ї години вечора через зіткнення з буйком перекинувся та затонув моторний човен "Южанка". Це сталося в районі Центрального пляжу на відстані 100 метрів від берега. На борту човна знаходилося чотири чоловіка.

В цей час на протилежному березі Дніпра, на о. Хортиця, гуляли двоє місцевих хлопців - студент Запорізького будівельного коледжу Олександр Сушко та учень 11-Б класу загальноосвітнього комплексу патріотичного виховання "Запорізька Січ" Олександр Крамарчук. Хлопці бачили, як рухався човен, а потім почули звук зіткнення. Відчувши небезпеку, вони стрімголов кинулися до човна, який належить батькам одного з друзів. Змінюючи один одного на веслах, вони поплили до місця трагедії. Наблизившись до перевернутого човна, хлопці почули крики про допомогу.

Двох чоловіків вони швидко підняли на борт, в той час третій ледь не пішов під воду. Проте, юні рятувальники встигли схопити його за пуховик і витягти з води. Нелегко було хлопцям врятувати дорослих чоловіків, але багаторічні тренування з академічної греблі допомогли їм діяти не тільки швидко, але й грамотно. На жаль, юнаки не змогли допомогти четвертому товаришеві, який теж упав з катера у воду.

За проявлені героїзм та мужність Олександр Сушко й Олександр Крамарчук отримали з рук проректора Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Олександра Тищенка пам'ятні подарунки від МНС України. Крім того, Сашко Крамарчук вступив до цього навчального закладу. Гідний молодий чоловік поповнив лави МНС.

 

Вони з боєприпасами на "ти"


27 червня близько 17-ї години двоє співробітників 17-ї та 16-ї пожежних частин з охорони м. Мелітополь - старший сержант внутрішньої служби Антон Дузенко та прапорщик Сергій Гарда знаходились на чергуванні на території 275-ї артбази ракет і боєприпасів, що біля с. Новобогданівка. Раптом вони помітили густий дим над складами. Виявилося, що під сонцем спрацювала димова міна. Антон Дузенко та Сергій Гарда змогли швидко ліквідувати загоряння, вони охолодили димову міну та разом з піротехніками МНС вивезли її в безпечне місце. Також були охолоджені боєприпаси, що лежали поруч з міною, завдяки чому вдалося уникнути подальшої детонації. Проте, найголовніше те, що в той момент на технічній території бази знаходився піротехнічний загін МНС, який займався сортуванням вибухонебезпечних предметів, і пожежа створила реальну загрозу для їхнього життя. Профессіоналізм та відважність мелітопольських пожежних врятували життя кількох десятків піротехніків.

Рішенням Міністра МНС України Антон Дузенко та Сергій Гарда були нагороджені відзнакою МНС "За відвагу в надзвичайній ситуації" ІІ ступеня. 2 серпня на території 275-ї АБРБ, в присутності представників ОБСЄ відбулася урочиста церемонія нагородження.

?


   
Герой рятівник
15 Вересня18:31 Герой-рятівник року 2014
15 Грудня15:49 Герой рятівник року 2015
15 Вересня18:30 Герой-рятівник року 2013
11 Грудня10:45 Герой-рятівник року 2012
27 Вересня16:11 Герой-рятівник року 2011
27 Вересня16:10 Герой-рятівник року 2010
27 Вересня16:09 Герой-рятівник року 2009
27 Вересня16:07 Герой-рятівник року 2008
27 Вересня16:06 Герой-рятівник року 2007
27 Вересня16:02 Герой-рятівник року 2006
Герой рятівник