ГоловнаНаказ17 Серпня, 2018р.
 Версія для друку

Державний ринковий нагляд

Опубліковано: 17.08.2018, 14:33

Діяльність Головного управління щодо ринкового нагляду

у сфері піротехнічних виробів

 

З початку 2018 року Головне управління ДСНС України у Запорізькій області здійснює діяльність за новим напрямком – державний ринковий нагляд.

Метою державного ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам, а також вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка становить загрозу чи не відповідає встановленим вимогам.

Співробітниками органу забезпечується безпека розповсюдження піротехнічних виробів шляхом перевірки їх характеристик з обов’язковим дотриманням вимог технічного регламенту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів».

Відповідно до квартальних планів здійснення діяльності з ринкового нагляду проведено виїзні перевірки відповідності характеристик продукції в місцях розповсюдження піротехнічних виробів.

В ході перевірок у першому півріччі 2018 року виявлено 34 одиниці продукції, яка не відповідала встановленим вимогам, а саме: на продукції або пакованні не нанесений знак відповідності, відсутні декларація відповідності технічному регламенту, інструкція та маркування на виробі або пакуванні українською мовою щодо безпечного використання, зберігання та утилізації піротехнічних виробів.

На виявлену продукцію винесено 102 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, в тому числі 34 щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку, 34 щодо усунення формальної невідповідності та 34 стосовно приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.

За порушення вимог Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» посадовими особами Головного управління накладено 7 штрафів, з яких 1 за введення в обіг та 6 за розповсюдження продукції, яка не відповідає вимогам.

Для забезпечення обізнаності громадськості з питань безпечності піротехнічних виробів Головним управлінням готуються та надаються прес-релізи до засобів масової інформації.

 


   
Наказ
17 Серпня16:32 Звертайтесь за захистом порушеного права на безпечність продукції
17 Серпня16:05 До уваги суб’єктів господарювання
17 Серпня14:33 Державний ринковий нагляд
Наказ