Контраст
Шрифт

Спільний брифінг рятувальників і правоохоронців щодо проблематики виникнення пожеж у природних екосистемах області

clock
29.09.2023 15:22

29 вересня фахівці ДСНС спільно із співробітниками патрульної поліції та гідрометеорологічної служби провели брифінг, обговоривши оперативне реагування на пожежі в екосистемах. Метою заходу є запобігання пожежам на відкритих територіях шляхом привернення уваги широкої аудиторії на проблему знищення екофонду регіону.  

Начальник відділу організації реагування та готовності підрозділів управління реагування на НС ГУ ДСНС України у Запорізькій області Дмитро Чабаненко звернув увагу на те, що незважаючи на тимчасову окупацію 70% території Запорізької області кількість пожеж в природних екосистемах залишається значною. Причина - постійні ворожі обстріли, недотримання населенням правил пожежної безпеки, а також високий клас пожежної небезпеки обумовлений підвищенням температури повітря. З початку поточного року в природних екосистемах Запорізької області виникла 681 пожежа, на загальній площі 269 гектар. Пожежонебезпечний період триває. Лише впродовж поточного тижня рятувальникам довелося ліквідувати вже 58 пожеж у природних екосистемах області. Наймасштабнішою пожежею стало загоряння на відкритій території у смт Кушугум, де вогонь охопив близько 7 га сухої рослинності та чагарників.

 «Аби запобігти таким пожежам ми проводимо систематичну роз’яснювальну роботу з громадянами, адже людський фактор – це найпоширеніша причина пожеж в екосистемах. З початку пожежонебезпечного періоду, залучаючи правоохоронців, екоінспекцію та представників лісового господарства ми провели понад 150 просвітницьких заходи з мешканцями області»,- розповів начальник відділу державного нагляду(контролю) за особливо важливими об’єктами та застосування санкцій Дмитро Жолобов.

«В Адміністративному кодексі України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах у вигляді накладення штрафу на громадян та посадових осіб від 1530 грн до 30600 грн. На жаль, не всі громадяни, а особливо мешканці приватного сектору зважають на те, що не можна палити сміття та опале листя. Спалювання листя шкідливо впливає на здоров’я людини, забруднює повітря, знижує рівень родючості ґрунту, збіднюється видовий склад рослинності»,- зазначила старший інспектор пресслужби Управління патрульної поліції в Запорізькій області Ольга Корнієнко.

Заступниця начальника обласного Гідрометцентру Тетяна Сорокіна повідомила, що 5 клас пожежної небезпеки на території області зберігатиметься щонайменше тиждень, а після 5 жовтня запоріжці можуть очікувати на зниження температури повітря та опади. 

 

p1135744-result.JPG

p1135768-result.JPG

p1135785-result.JPG

p1135794-result.JPG

p1135840-result.JPG

p1135844-result.JPG

p1135851-result.JPG

Схожі матеріали