Герої ДСНС України

clock
01.11.2023 09:50

ЯКОВЛЄВ
Микола Анатолійович

Капітан служби цивільного захисту. Помічник начальника зміни чергової зміни оперативно координаційного центру Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Указом Президента України № 276/2022 від 25.04.2022 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 17.05.1994 року в м. Павлоград , Дніпропетровської області. На службі з 15.08.2011 року. 10.04.2022 надійшло повідомлення про вибухи та горіння за адресою: Комплекс будівель та споруд, 19Д, що у Новоолександрівській сільській ТГ Дніпровського району. До місця надзвичайної ситуації було направлено відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста Дніпро, чергову зміну ОКЦ Головного управління. На місці було встановлено, що внаслідок ворожого обстрілу зруйновано дах та численні приміщення будівлі, вогнем охоплено складські приміщення. Силами особового складу було негайно розпочато гасіння пожежі та обстеження постраждалих будівель та споруд. Яковлєв М.А. прибув на місце надзвичайної ситуації та розпочав збирання інформації щодо оперативної обстановки в місці потрапляння ворожої ракети та готував фотозвіт з місця роботи підрозділів для висвітлення на офіційному сайті Головного управління. Під час виконання службового обов’язку внаслідок повторного ворожого ракетного обстрілу зазнав поранення стегна, після чого був госпіталізований до лікарні.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ШЕВЧЕНКО
Сергій Олександрович

Старший прапорщик служби цивільного захисту. Командир відділення 8-ї державної пожежно-рятувальної частини 4-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Указом Президента України № 124/2022 від 10.03.2022 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 8 січня 1988 року в смт Малокатеринівка Запорізького району Запорізької області. Старший прапорщик служби цивільного захисту Сергій Шевченко зарекомендував себе як грамотний, працьовитий, старанний, дисциплінований співробітник. Ретельно ставиться до виконання своїх функціональних обов’язків, вимогливий до себе. Завжди вміє виділити в роботі головне і спрямувати зусилля на виконання поставленого завдання. У службовій діяльності накази та розпорядження керівництва виконує якісно і в зазначений час. За характером спокійний, врівноважений. Має розвинуте почуття особистої відповідальності. 26 лютого 2022 року, в результаті ракетного удару по складах із боєприпасами, які знаходились у м. Запоріжжя, сталася пожежа. В результаті цієї пожежі почали вибухати боєприпаси і не було можливості дістатись до осередку пожежі та почати гасіння. Старший прапорщик служби цивільного захисту Сергій Шевченк, незважаючи на великий ризик для життя, визвався допомогти начальнику караулу Вадиму Попсую у гасінні цієї пожежі. Так, використовуючи складки рельєфу місцевості, під керівництвом старшого лейтенанта служби цивільного захисту Вадима Попсуя, вони підібрались до осередку пожежі та ліквідували її. Увесь час поки тривало гасіння пожежі лунали вибухи боєприпасів та існувала загроза ураження вогнеборців елементами снарядів, що вибухнули. Завдяки героїчному вчинку Сергія Шевченка, вдалося ліквідувати пожежу та не допустити поширення полум’я на інші склади з боєприпасами.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ШАХОВ
Віталій Олександрович

Майор служби цивільного захисту. Начальник 30-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Луганській області.

Указом Президента України № 144/2022 від 17.03.2022 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 4 лютого 1986 року в смт Комишуваха Попаснянського району Луганської області. На службі у структурі ДСНС України перебуває з 2006 року. За час проходження служби майор служби цивільного захисту Шахов Віталій Олександрович характеризується позитивно. До виконання службових обов’язків ставиться сумлінно, виявляє при цьому принциповість та високу вимогливість до себе й підлеглих. Зарекомендував себе як грамотний, досвідчений керівник, що має високий рівень професійної підготовки та великий досвід практичної роботи. Вміє чітко й швидко аналізувати оперативну обстановку, приймати оптимальні рішення. Брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. За час служби неодноразово брав участь у ліквідації надзвичайних ситуацій та гасінні складних пожеж. Професійні здібності майора служби цивільного захисту Шахова Віталія Олександровича сприяють своєчасному виконанню завдань за призначенням. Протягом 2021-2022 років неодноразово брав участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і пожеж на території міста та області, брав безпосередню участь в ліквідації небез- печних лісових пожеж в районах Луганської області, в місцевості з наявністю вибухонебезпечних предметів, де на високому професійному рівні виконував обов’язки на доручених ділянках проведення гасіння пожеж. З початку воєнної агресії рф на території України організовував укриття цивільного населення на території міста Попасна. Брав участь у ліквідації пожеж і наслідків руйнувань під час обстрілів міста Попасна російськими агресорами. Безпосередньо брав участь в організації гуманітарної допомоги та евакуації населення з території ведення бойових дій. Особисто організував евакуацію понад 800 осіб.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ХРИНИК
Андрій Валерійович
Старший лейтенант служби цивільного захисту. Заступник начальника 30-ї Державної пожежно-рятувальної
частини Головного управління ДСНС України у Луганській області.

Указом Президента України № 144/2022 від 17.03.2022 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 27 березня 1982 року в м. Кіровськ Луганської області. На службі в структурі ДСНС України перебуває з 2005 року. За період проходження служби в підрозділах ДСНС України старший лейтенант служби цивільного захисту Хриник Андрій Валерійович зарекомендував себе позитивно. Володіє добрими організаторськими здібностями, принциповий керівник і вихователь особового складу. Постійно брав участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасінні складних пожеж, виявляючи в екстремальних ситуаціях холоднокровність, витримку і самовідданість. Під час масштабного вторгнення ворожих військ з першого дня війни Андрій Хриник взяв участь у бойових діях та ліквідації наслідків російської агресії. 18 разів виїжджав на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, брав участь у гасінні семи великих та складних пожеж. З початку воєнної агресії рф на території України організовував захист цивільного населення на території міста Попасна. Брав участь у ліквідації пожеж і наслідків руйнувань під час обстрілів міста Попасна російськими агресорами. Безпосередньо брав участь в організації евакуації населення з території ведення бойових дій. Особисто врятував понад 20 людей.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ТУРКІН
Євген Петрович

Полковник служби цивільного захисту. Заступник начальника управління − начальник відділу цивільного захисту Щастинського районного управління Головного управління ДСНС України у Луганській області.

Указом Президента України № 79/2022 від 28.02.2022 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 9 липня 1977 року в селі Нижньотепле Станично-Луганського району Луганської області. На службі в структурі ДСНС України перебуває з 1994 року. За час проходження служби полковник служби цивільного захисту Туркін Євген Петрович характеризується позитивно. До виконання службових обов’язків ставиться сумлінно, виявляє при цьому принциповість та високу вимогливість до себе й підлеглих. Зарекомендував себе як грамотний, досвідчений керівник, що має високий рівень професійної підготовки та великий досвід практичної роботи. Вміє чітко й швидко аналізувати обстановку, приймати оптимальні рішення. Брав безпосередню участь в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. За час служби неодноразово брав участь у ліквідації надзвичайних ситуацій та гасінні складних пожеж. Протягом 2021-2022 років неодноразово брав участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та пожеж, брав безпосередню участь у ліквідації небезпечних лісових пожеж в районах Луганської області, в місцевості з наявністю вибухонебезпечних предметів, де на високому професійному рівні виконував обов’язки на доручених ділянках проведення гасіння пожеж. Під час масштабного вторгнення ворожих військ з першого дня війни Євген Туркін брав участь у бойових діях та ліквідації наслідків російської агресії. Особисто гасив 15 пожеж, які виникли внаслідок артилерійських обстрілів, врятував 7 осіб із-під завалів у місті Щастя.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ТИМОЩУК
Віталій Миколайович

Капітан служби цивільного захисту. Начальник 19-ої Державної пожежно-рятувальної частини.

На початку червня 2022 року Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський вручив трьом рятувальникам
Хмельниччини державні нагороди, у тому числі Віталію Тимощуку, ордени «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився у 1995 році в Старо-костянтинові Хмельницької області. Після випуску з Львівського Державного університету безпеки життєдіяльності повернувся до рідного міста та став працювати рятувальником у 19-ій Державній пожежно-рятувальній частині. Згодом молодого фахівця призначили заступником начальника.mА з листопада 2021 року Віталій Тимощук займає посаду начальника цієї частини. 24 лютого 2022 року, з початку повномасштабного вторгнення російської федерації, крім виконання основних завдань, які покладені на пожежно-рятувальні підрозділи, додалися ще й специфічні, що пов’язані із наданням допомоги населенню, яке постраждало від військової агресії. О 6 годині ранку диспетчер служби повідомила про ракетний обстріл одного з об’єктів міста Старокостянтинова. Згодом місто зазнало ще кілька разів ворожих авіаударів. Команда Віталія Тимощука за сигналом «збір-аварія» виїхала ліквідовувати пожежу, що виникла після чергового авіаудару ворога. Робота тривала кілька годин. Втомлені, з нерівного двобою, вийшли переможцями. По прибуттю у розташування частини встигли лише перевести дух, коли диспетчер сповістила про влучення ворожої ракети у промисловий об’єкт міста. Робота із гасіння пожежі на промисловому об’єкті була надскладна. Майже добу вогнеборці долали страшне полум’я. А рятувальники, попри втому та знемогу, впевнено та чітко виконували важливе завдання. І зрештою все вдалося: локалізували та загасили. Гасіння пожеж, після влучання ворожих ракет, капітан служби цивільного захисту Віталій Тимощук, не визначає героїчним вчинком. Каже: «Виконували свою щоденну роботу, але, коли у спину стріляють, про небезпеку не замислювалися».

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

СУХОДОЛЬСЬКИЙ
Леонід Юрійович

Фахівець відділу запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Луганській області.

Наказом ДСНС України № 480 від 19.08.2022 року нагороджений нагрудним знаком "За відвагу в надзвичайній ситуації".

Проявив мужність та героїзм під час евакуації більше 500 людей.
Народився 22 серпня 1986 року в місті Горлівка Донецької області. Проживав у містах Донецьк та Одеса. В структурі ДСНС України перебуває з 2020 року. Обіймає посаду фахівця відділу запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Луганській області. З початку повномасштабного вторгнення з перших днів брав участь в евакуації мирного населення з території Луганщини. Після того, як евакуація потягами стала неможлива, а ворожі війська щодня обстрілювали Сєвєродонецьк артилерією, Леонід Суходольський продовжував розвозити гуманітарну допомогу людям, що залишалися в укриттях міста та евакуйовував жителів на службовому транспорті. Після окупації Сєвєродонецька військами рф, в місті Бахмут Донецької області було організовано штаб Головного Управління ДСНС України у Луганській області, який очолив саме Леонід Суходольський. Майже щодня він зі своїми колегами виїжджав до Лисичанська по «дорозі життя» − Лисичанськ-Бахмут, доставляючи людям їжу, питну воду та медикаменти. Вмовляв людей виїжджати з небезпечної зони бойових дій і тих, хто наважувався, вивозив до міста Бахмут. Всього Леоніду Суходольському разом зі своїми побратимами вдалося евакуювати із зони бойових дій на Луганщині більше ніж півтисячі людей. 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

СТЕЦЕНКО
Валентин Володимирович

Капітан служби цивільного захисту. Начальник караулу 1-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Запоріжжя.

За рішенням Головного управління ДСНС України у Запорізькій області кандидатура Стеценка Валентина Володимировича подається до МВС України як співробітника, який проявив особливий героїзм та мужність під час виконання завдань за призначенням, які пов’язані із ліквідацією наслідків ворожої агресії з боку рф, надання допомоги населенню, супроводі евакуаційних колон.

Народився 30 серпня 1987 року в смт Степногірськ Василівського району Запорізької області. У структурі ДСНС України перебуває з 2008 року. З початку повномасштабного вторгнення російської федерації у лютому 2022 року, окрім виконання основних завдань, які покладені на пожежно рятувальні підрозділи, додалися ще й специфічні, що пов’язані із наданням допомоги населенню, яке постраждало від військової агресії. Валентин Стеценко одним із перших висловив бажання допомогти людям. Він супроводжував евакоколони з Оріхова, Гуляй-поля, Токмака, Бердянська і Маріуполя. Через десятки ворожих блок-постів, часто ризикуючи власним життям, рятувальникам вдалося допомогти тисячам громадян, серед яких діти, жінки та інваліди, дістатися до Запоріжжя. Перша гуманітарна колона для евакуації мирного населення, яку супроводжував Валентин Стеценко, рушила у напрямку міста Бердянськ 12 березня. Тоді на підконтрольні Україні території вдалося доправити 500 громадян. Валентин Стеценко брав участь в евакуації людей з території заводу «Азовсталь». Задача стояла евакуювати 165 людей із «Азовсталі», яких вивезли у фільтраційні табори на непідконтрольну Україні територію. Люди були втомлені та знесилені, діти пригнічені, бо за один день їм довелося подорослішати на ціле життя. Майже тиждень тривала ця гуманітарна операція з 29 квітня по 3 травня 2022 року. До усіх небезпек, які пов’язані із безпосередньою ворожою агресією, додавалися ще й випробування спричинені несприятливими погодними умовами, яким треба було теж протистояти. Одним із таких випробувань стала так звана «Дорога життя». Це відрізок дороги поблизу села Кам’янське, де аби продовжити рух до пункту призначення в обласний центр, потрібно об’їжджати по бездоріжжю. В одній із таких поїздок рятувальники дісталися цього відрізку уночі, але напередодні пройшов сильний дощ. Потрібно було висадити громадян і перевести їх пішки на тверде покриття автошляху. Тим часом рятувальники буксували автобуси. У будь-який момент могли розпочатися обстріли, тому існувала реальна загроза для життя людей. Силами особового складу та безпосередньо завдяки участі Валентина Стеценка громадян вдалося швидко перевести у безпечне місце і жодна людина не постраждала.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ПОПСУЙ
Вадим Григорович

Старший лейтенант служби цивільного захисту. Начальник караулу 4 державної пожежно-рятувальної частини
4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Указом Президента України № 124/2022 від 10.03.2022 року нагороджений орденом
«За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 11 серпня 1992 року в селищі Недра Баришівського району Київської області. Старший лейтенант служби цивільного захисту Вадим Попсуй за період проходження служби в підрозділах ДСНС України зарекомендував себе кваліфікованим фахівцем, дисциплінованим та грамотним керівником. Він ретельно ставиться до виконання своїх функціональних обов’язків. Має необхідний рівень теоретичної підготовки і практичний досвід роботи. В повному обсязі знає і правильно застосовує на практиці нормативні документи, які регламентують діяльність підрозділів ДСНС України. Вимогливий до себе. Відданий справі служіння Українському народу. 26 лютого 2022 року в результаті ракетного удару по складах із боєприпасами, які знаходились у м. Запоріжжя, сталася масштабна пожежа. Внаслідок цієї надзвичайної події почали вибухати боєприпаси і не було можливості дістатись до осередку пожежі та почати гасіння. Ризикуючи життям, Вадим Попсуй швидко оцінив обстановку та, використовуючи складки рельєфу місцевості, разом із старшим прапорщиком служби цивільного захисту Шевченком Сергієм Олександровичем підібралися до осередку пожежі та ліквідували її. Увесь час поки тривало гасіння пожежі лунали вибухи боєприпасів та існувала загроза ураження вогнеборців елементами снарядів, що вибухнули. Завдяки героїчному вчинку старшого лейтенанта Вадима Попсуя вдалося ліквідувати пожежу та не допустити розповсюдження полум’я на інші склади з боєприпасами.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ПЕТРУШКЕВИЧ
Максим Олександрович

Майор служби цивільного захисту. Провідний фахівець відділу організації пожежогасіння та роботи з об’єктовими підрозділами управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Полтавській області.

Указом Президента України № 256/2022 від 17 квітня 2022 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджено орденом «За мужність» III ступеня.

Народився 25 лютого 1978 року в м. магадан, росія. В структурі ДСНС України перебуває з 2005-го року. Майор Максим Петрушкевич із перших днів війни брав участь у бойових діях та ліквідації наслідків російської агресії. Коли Харків потерпав від ворожих обстрілів, пліч-о-пліч із харківськими колегами на межі людських можливостей розбирали завали зруйнованих будівель, гасили пожежі після ракетних ударів, рятували людей і полтавські рятувальники. Напередодні їхнього приїзду один із снарядів влучив у п’ятиповерхівку на вулиці Танкопія. І як результат – знищено два верхні поверхи, вижити нікому не вдалося. Розбирали те, що ще вчора було домівкою багатьох людей, а сьогодні стало їхньою ж могилою. Жодного вцілілого не було і під час розбору завалів Харківської обласної державної адміністрації, будівля якої зазнала значних ушкоджень. А вже 18 березня під час розбору завалів Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з підвального приміщення почули голос і зрозуміли, що є жива людина. Потім постраждалий побачив і світло ліхтаря, яким було подано знак. Дістатися до чоловіка було важко – пробиралися через вузьку шахту, яку крок за кроком самі собі пробивали. Шість годин кропіткої роботи здавалися вічністю, але результат того вартий – чоловіка врятовано. «Це наша звичайна робота, хоча зараз вона набула певних особливостей», – так сказав рятувальник, майор Петрушкевич, якому 40-річний харків’янин нині завдячує життям.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ПАВЛЕНКО
Олександр Русланович

Старший лейтенант служби цивільного захисту. Начальник відділення групи піротехнічних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Житомирській області.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України,
Указом Президента України від 10 березня 2022 року № 124 старшого лейтенанта служби цивільного захисту Павленка Олександра Руслановича нагороджено державною нагородою України – орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 5 травня 1996 року у с. Бистрі Житомирської області. На службі у різних підрозділах ДСНС України з 2013 року. З першого дня російської агресії проти України він працює на розмінуванні територій Житомирської області від вибухонебезпечних предметів. Перебуває на посаді начальника відділення групи піротехнічних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Житомирській області. Спеціальне звання – старший лейтенант служби цивільного захисту. З першого дня російської агресії проти України Олександр Павленко щодня на розмінуванні. Після нанесення ворожих ударів по Житомирській області на чолі піротехнічного розрахунку прибирав небезпечні боєприпаси, які не розірвалися, знешкоджував і знищував їх. Були й повітряні бої, часто падали ракети класу «повітря-повітря», а піротехніки виїжджали та знешкоджували їх, тим самим забезпечуючи безпеку населення. На території Народицької та Малинської громад, що на Житомирщині, під його керівництвом знищені касетні елементи від РСЗО «Ураган». За перші три місяці війни він набрався досвіду з розмінування більше ніж за останні три роки. Така робота для них не нова, рятувальники все це вивчали, однак із деякими боєприпасами довелося зіштовхнутися вперше в житті. Загалом у Житомирській області найбільше було знешкоджено касетних боєприпасів, а також авіаційних, адже на півночі регіону йшли інтенсивні повітряні бої та ворожі обстріли. Піротехніки ДСНС - скромні, мовчазні, зосереджені. Вони не мають права на помилку. Щодня ходять по лезу ножа, ризикуючи власним життям. Нині розрахунок Олександра Павленка проводить на півночі Житомирщини гуманітарне розмінування територій, де велися активні бойові дії та обстріли. Піротехніки завжди попереду інших. Надають можливість населенню безпечно пересуватися дорогами, а службам, що забезпечують життєдіяльність, – повертати до життя звільнені території.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ОВЧАРУК
Ігор Васильович

Підполковник служби цивільного захисту. Начальник групи піротехнічних та спеціальних водолазних
робіт частини гуманітарного розмінування Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого
реагування ДСНС України.

18 травня 2022 року міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час робочої поїздки до Харкова за мужність і героїзм, виявлені під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України, захист державного суверенітету та територіальної цілісності Держави, указами Президента України та наказами Міністра внутрішніх справ
України Ігор Васильович Овчарук нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 4 липня 1980 року в с. Кужелова Дунаєвецького району Хмельницької області. В структурі ДСНС України перебуває з 2005 року. Під час масштабного вторгнення з першого дня брав участь у бойових діях. 24 лютого 2022 року, у день військового вторгнення ворога на територію України, після нанесення ракетно-бомбових ударів по військовому аеродрому м. Чугуїв Харківської області Ігор Овчарук одним із перших на чолі піротехнічного розрахунку здійснив виїзд для ліквідації наслідків бомбардування, знешкодження, знищення вибухонебезпечних предметів та їх залишків. З початку інтервенції Ігор Овчарук майже пів тисячі разів виїжджав на розмінування по місту Харків та Харківській області, ліквідовував наслідки обстрілів, виявляв вибухонебезпечні предмети, залишки російських ракет, артилерійських снарядів, що не вибухнули. Разом із піротехнічним розрахунком ліквідував загрозу вибуху майже 400 одиниць вибухо-небезпечних предметів, які в разі детонування могли завдати значних людських втрат, руйнації будівель та збитків цивільному населенню. 9 травня під час виконання бойового завдання з розмінування територій Харківщини Ігор Овчарук зазнав поранень, а саме підірвався на протипіхотній міні рф. Сапер отримав поранення ніг, уламки зачепили обличчя та руки. Все сталося в районі Лісного у напрямку Руської Лозової. Після звільнення там проводилася зачистка території. Тож деякий час підполковник служби цивільного захисту проходив лікування і вже на сьогодні знаходиться в строю. Пошматований мінними уламками Ігор не втрачає оптимізму і впевненості, що він вичистить Харків від снарядів і все буде Україна.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

МОСКАЛЕНКО
Олег Миколайович

14.10.1980 - 24.02.2022
Прапорщик служби цивільного захисту. Начальник радіостанції – технік групи зв’язку і телемеханіки командно-диспетчерського пункту радіотехнічного центру вузла зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Нагороджений орденом
«За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

До останнього перебував на своєму бойовому посту. Загинув у ході самовідданих дій при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 14 жовтня 1980 року у м. Ніжин Чернігівської області. В структурі ДСНС України перебував з 1999 року. Під час масштабного вторгнення з першого дня брав участь у бойових діях. Знаходився на посаді начальника радіостанції – техніка групи зв’язку і телемеханіки командно-диспетчерського пункту радіотехнічного центру вузла зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Прапорщик служби цивільного захисту. Москаленко Олег Миколайович 23 лютого 2022 року заступив на бойове чергування щодо пошуково-рятувального забезпечення в єдиній системі проведення авіаційних робіт із пошуку, рятування та пожежогасіння на аеродромі «Ніжин». Вночі 24 лютого з боку російської федерації розпочався масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури м. Ніжин. Не залишаючи свій пост, Олег Москаленко гідно та сміливо продовжував виконувати свої посадові обов’язки, зокрема щодо забезпечення належного зв’язку та передачі інформації. Проте пряме влучання крилатої ракети типу «Калібр» сталося близько 5:30 ранку. Ворог поцілив у командно-диспетчерський пункт. Була дуже сильна вибухова хвиля. Двері і вікна одразу повилітали. У будівлі розпочалася масштабна пожежа. Стіни падали і руйнувалися на очах. Ракетне паливо дуже їдке, отруйне і через кілька хвилин тим, хто залишався під уламками, стало дуже важко дихати. Олег Москаленко - мужній герой, від отриманих травм загинув на місці пригоди.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

МИКОЛЕНКО
Вадим Сергійович

27.03.1996 - 24.02.2022
Прапорщик служби цивільного захисту. Фельдшер-рятувальник пошуково-рятувальної групи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної
служби цивільного захисту ДСНС України.

Нагороджений орденом
«За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

До останнього перебував на своєму бойовому посту. Загинув у ході самовідданих дій при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 27 березня 1996 року у с. Верескуни Ічнянського району Чернігівської області. В структурі ДСНС України перебував з 2016 року. Під час масштабного вторгнення з першого дня брав участь у бойових діях. Знаходився на посаді фельдшера-рятувальника пошуково-рятувальної групи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Прапорщик служби цивільного захисту Миколенко Вадим Сергійович 23 лютого 2022 року заступив на бойове чергування щодо пошуково-рятувального забезпечення в єдиній системі проведення авіаційних робіт із пошуку, рятування та пожежогасіння на аеродромі «Ніжин». Вночі 24 лютого з боку російської федерації розпочався масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури м. Ніжин. Не залишаючи свій пост, Вадим Миколенко гідно та сміливо продовжував виконувати свої посадові обов’язки. Проте, пряме влучання крилатої ракети типу «Калібр» сталося близько 5:30 ранку. Ворог поцілив у командно-диспетчерський пункт. Була дуже сильна вибухова хвиля. Двері й вікна одразу повилітали. У будівлі розпочалася масштабна пожежа. Стіни падали і руйнувалися на очах. Ракетне паливо дуже їдке, отруйне і через кілька хвилин тим, хто залишився під уламками, стало дуже важко дихати. Вадим Миколенко - мужній герой, від отриманих травм загинув на місці пригоди.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

МАРИЦЬ
Іван Петрович

Майор служби цивільного захисту. Головний інспектор відділу організації профілактичної
роботи Бучанського районного управління Головного управління ДСНС України у Київській області.

Указом Президента України від 17 березня 2022 року майора служби цивільного захисту Мариця
Івана Петровича нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Народився 22 червня 1989 року у м. Золочів Львівської області. На службі в структурі ДСНС України перебуває з 2006 року. 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Бородянка виїжджав на ліквідацію наслідків надзвичайних подій, що спричинила армія ворога. Іван Мариць особисто очолював колектив караулу, який займався ліквідацією наслідків обстрілів цивільної інфраструктури у смт Бородянка – одному з найбільш ушкоджених населених пунктів Київщини. Під час вторгнення окупантів, ударами російської авіації в смт. Бородянка було зруйновано декілька житлових будинків та центральні вулиці. Завдяки героїзму та вмілим діям майора служби цивільного захисту Івана Мариця на чолі з караулом, було звільнено мешканців, які спустилися в укриття й опинилися під завалами будівель. 5 березня 2022 року майор Мариць допомагав евакуювати техніку та особовий склад з небезпечної зони до смт Пісківка.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

КУЧЕР
Олександр Петрович

Сержант служби цивільного захисту. Старший пожежний-рятувальник 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у           м. Києві.

30.05.2022 року старшого пожежного-рятувальника Олександра Кучера нагороджено
нагрудним знаком Служби «За відвагу в надзвичайній ситуації»

Народився 29 грудня 1997 року в м. Заліщики Тернопільської області. В структурі ДСНС України служить з початку 2020-го року. Після повномасштабного вторгнення російських військ на територію України брав участь у ліквідації наслідків ворожих обстрілів житлових будинків, складських та виробничих приміщень, торговельно-розважального центру «Ретровіль» у м. Київ. Рятувальники частини, в якій служить сержант служби цивільного захисту Олександр Кучер, найчастіше з усіх таких підрозділів столиці виїжджали на ліквідацію наслідків ворожих обстрілів та неодноразово була в епіцентрі небезпеки. Це і гасіння пожежі на складах велосипедного магазину «Ардіс», торговельно-розважальний центр «Ретровіль», житлові будинки на вулиці Чорнобильській, житлові будинки по вулиці Газопровідній. У ніч з 20 на 21 березня 2022 року після обстрілу ворогом приміщень ТРЦ «Ретровіль» сержант служби цивільного захисту Олександр Кучер був одним із перших, хто прибув до місця виклику та приступив до гасіння окремих осередків пожежі, що виникли на території торгово-розважального центру та в офісних приміщеннях, тим самим не допускаючи подальшого поширення вогню. У ТРЦ «Ретровіль» сержант служби цивільного захисту пропрацював дві доби, починаючи з одинадцятої вечора та до ранку, потім особовий склад замінили на деякий час та після чого Олександр Кучер у складі свого відділення приїхав знову. Масштаби цієї трагедії і робіт, які були проведені важко усвідомити, але мужній рятувальник виконав свій службовий обов’язок.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

КРИВКО
Ігор Вікторович

Старший сержант служби цивільного захисту. Водій 30-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного
управління ДСНС України у Луганській області.

Указом Президента України № 144/2022 від 17.03.2022 року
нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Проявив рішучість та наполегливість під час надзвичайної події. Народився 20 лютого1983 року в місті Одеса. На службі в структурі ДСНС України перебуває з 2020 року. Старший сержант служби цивільного захисту Кривко Ігор Вікторович зарекомендував себе як грамотний, досвідчений співробітник, що має високий рівень професійної підготовки та досвід практичної роботи. Він вміє чітко й швидко аналізувати оперативну обстановку, приймати оптимальні рішення. Старший сержант Ігор Кривко брав безпосередню участь в Антитерористичній операції, захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. За час служби в ДСНС неодноразово брав участь у ліквідації надзвичайних ситуацій та гасінні складних пожеж. Добре знає тактико-тактичну характеристику пожежної техніки та пожежно-технічного обладнання. Вчасно та якісно проводить технічне обслуговування та поточний ремонт закріпленої техніки. З початку воєнної агресії російської федерації на території України старший сержант служби цивільного захисту Ігор Кривко особисто брав участь у гасінні 14 складних та небезпечних пожеж, які виникли внаслідок артилерійських обстрілів міста Попасна, здійснював доставку гуманітарної допомоги населенню, рятував з-під завалів людей, виявляючи при цьому мужність та професіоналізм.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

КОЗУБЕНКО
Ігор Сергійович

25.05.1989 - 24.02.2022

Капітан служби цивільного захисту. Старший помічник керівника польотів групи керівництва польотів Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

До останнього перебував на своєму бойовому посту. Загинув у ході самовідданих дій при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 25 травня 1989 року у місті Ніжин Чернігівської області. Навчався в ЗОШ № 3 та в авіаційному ліцеї при ЗОШ № 15. Після закінчення ліцею вступив до Київського Національного авіаційного університету на спеціальність «інженер авіаційного руху». По закінченні НАУ Ігор Козубенко проходив стажування в Одеському міжнародному аеропорту. В липні 2012 року прийняв військову присягу, отримав звання молодшого лейтенанта та посаду «помічника керівника польотів» на Ніжинський авіабазі. На службі в структурі ДСНС України з 2014 року. Під час масштабного вторгнення з першого дня брав участь у бойових діях. Під час загибелі знаходився на посаді старшого помічника керівника польотів групи керівництва польотів Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Капітан служби цивільного захисту Ігор Козубенко 23 лютого 2022 року заступив на бойове чергування щодо пошуковорятувального забезпечення в єдиній системі проведення авіаційних робіт із пошуку, рятування та пожежогасіння на аеродромі «Ніжин». Вночі 24 лютого з боку російської федерації розпочався масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури міста Ніжин. Пряме влучання крилатої ракети типу «Калібр» сталося близько 5:30 ранку. Ворог поцілив у командно-диспетчерський пункт. Ігор Козубенко встиг наказати покинути палаюче приміщення. Рятувальник залишився у пункті, щоб знайти своїх поранених товаришів і забрати службову документацію. В цей час по приміщенню вдарила ще одна крилата ракета. Сильною вибуховою хвилею зруйновано стелю. Розпочалася масштабна пожежа. Ігор Козубенко - мужній герой, від отриманих травм загинув на місці пригоди.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ДУДКА
Євгенія Василівна

Майор служби цивільного захисту, начальник відділу зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Указом Президента України № 276/2022 від 25.04.2022 року нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Виявила рішучість та наполегливість під час надзвичайної події. Діяла самовіддано при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну.
Народилася 17 січня 1991 року в м. Верхівцево Дніпропетровської області. На службі в структурі ДСНС України з 29.11.2013 року. 10.04.2022 р. надійшло повідомлення про вибухи та горіння за адресою: Комплекс будівель та споруд, 19Д, що у Новоолександрівській сільській територіальній громаді Дніпровського району. До місця надзвичайної ситуації негайно було направлено відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста Дніпра, чергову зміну Оперативно-координаційного центру Головного управління, начальника чергової зміни та оперативну групу 8 ДПРЗ Головного управління. На місці події було встановлено, що внаслідок ворожого обстрілу зруйновано дах та численні приміщення будівлі, вогнем охоплено інші прилеглі споруди. Силами особового складу було негайно розпочато гасіння пожежі та обстеження постраждалих будівель та споруд. Майор Євгенія Дудка одразу прибула на місце надзвичайної ситуації та розпочала збір інформації для засобів масової інформації щодо оперативної обстановки в місці потрапляння ворожої ракети, готувала фотозвіти з місця роботи підрозділів для висвітлення оперативної обстановки на місці події. Організовувала взаємодію за своїм напрямом діяльності з ДСНС, НГУ та ЗСУ. Під час виконання службового обов’язку, внаслідок повторного ворожого ракетного обстрілу, майор Дудка зазнала поранення черевної порожнини та стегна, після чого була госпіталізована до лікарні.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ДОВБИШ
Ігор Іванович
14.10.1992 - 28.02.2022

Старший лейтенант служби цивільного захисту. Начальник відділення радіаційного та хімічного захисту
аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області.

Нагороджений орденом
«За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

До останнього перебував на своєму бойовому посту. Загинув у ході самовідданих дій при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 14 жовтня 1992 року у с. Деснянка Чернігівського району Чернігівської області. На службі в структурі ДСНС України з 2010 року. Під час масштабного вторгнення з першого дня брав участь у бойових діях. Знаходився на посаді начальника відділення радіаційного та хімічного захисту аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області. Старший лейтенант служби цивільного захисту Довбиш Ігор Іванович 27 лютого 2022 року знаходився на бойовому чергуванні, під час якого безпосередньо брав участь у ліквідації масштабних наслідків масових авіаційних ударів та артилерійських обстрілів російських військ по житлових будинках та об’єктах критичної інфраструктури, розборах завалів, наданні допомоги мирному постраждалому населенню. Наступного дня після зміни чергування, об 11:00, повертаючись додому зі служби на своєму власному транспорті, Ігор Довбиш потрапив під ворожий артилерійський обстріл в районі вулиці Квітневої у місті Чернігові. Від отриманих травм старший лейтенант служби цивільного захисту Ігор Довбиш загинув на місці пригоди.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ДЕРМАНЕЦЬ
Олександр Вікторович

Старшина служби цивільного захисту. Командир відділення 19 державної пожежно-рятувальної частини 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

26 травня 2022 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Діяв самовіддано при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 17 квітня 1990 року в с. Василівка Солонянського р-ну Дніпропетровської області. На службі в структурі ДСНС України з 27.02.2014 року.10.04.2022 р. надійшло повідомлення про вибухи та горіння за адресою:Комплекс будівель та споруд, 19Д, що у Новоолександрівській сільській територіальній громаді Дніпровського району. До місця надзвичайної ситуації негайно було направлено відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста Дніпра, чергову зміну Оперативно-координаційного центру Головного управління, начальника чергової зміни та оперативну групу 8 ДПРЗ Головного управління. На місці події було встановлено, що внаслідок ворожого обстрілу зруйновано дах та численні приміщення будівлі, вогнем охоплено інші прилеглі споруди. Силами особового складу було негайно розпочато гасіння пожежі та обстеження постраждалих будівель та споруд.

Старшина Олександр Дерманець брав безпосередню участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт, діяв професійно та мужньо, виявляючи рішучість та наполегливість, підтримував товаришів по службі, чітко виконував накази керівника. Під час виконання службового обов’язку, внаслідок повторного ворожого ракетного обстрілу, отримав контузію та осколкові поранення, через що був госпіталізований до лікарні.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

ГРИБАНОВ
Дмитро Володимирович

Майор служби цивільного захисту. Головний фахівець відділу цивільного захисту Дніпровського районного управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Указом Президента України № 276/2022 від 25.04.2022 року нагороджений орденом
«За мужність» ІІІ ступеня.

Проявив рішучість та наполегливість під час надзвичайної події. Діяв самовіддано при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 12 вересня 1983 року в м. Дніпро Дніпропетровської області. На службі в структурі ДСНС України з15.08.2010 року. 10.04.2022 р. надійшло повідомлення про вибухи та горіння за адресою: Комплекс будівель та споруд, 19Д, що у Новоолександрівській сільській територіальній громаді Дніпровського району. До місця надзвичайної ситуації негайно було направлено відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста Дніпра, чергову зміну Оперативно-координаційного центру Головного управління, начальника чергової зміни та оперативну групу 8 ДПРЗ Головного управління. На місці події було встановлено, що внаслідок ворожого обстрілу зруйновано дах та численні приміщення будівлі, вогнем охоплено інші прилеглі споруди. Силами особового складу було негайно розпочато гасіння пожежі та обстеження постраждалих будівель та споруд. Майор Дмитро Грибанов брав безпосередню участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт, діяв професійно та мужньо, виявляючи рішучість та наполегливість, підтримував товаришів по службі, чітко виконував накази керівництва. Під час виконання службового обов’язку, внаслідок повторного ворожого ракетного обстрілу, зазнав забою з ускладненнями ІІІ ступеня правої гомілки, від госпіталізації відмовився.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ГЕТАЛО
Ігор Олегович

Майор служби цивільного захисту. Начальник чергової зміни 8 державного пожежно-рятувального загону Головного
управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Указом Президента України № 276/2022 від 25.04.2022 року
нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Проявив рішучість та наполегливість під час надзвичайної події. Діяв самовіддано при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 19.03.1992 року в м. Полтава Полтавської області. На службі в структурі ДСНС України з 15.08.2010 року. 11 березня 2022 року був здійснений ракетний удар по одному з житлових районів міста. Майор Гетало прибув на місце події і брав участь у пожежогасінні та проведенні аварійно-рятувальних робіт, займався розбором завалів багатоквартирного житлового будинку та підприємства, які зазнали пошкоджень внаслідок ракетних ударів, де було виявлено одного загиблого та одного постраждалого, якому було надано першу домедичну допомогу та передано працівникам швидкої медичної допомоги. 10.04.2022 р. надійшло повідомлення про вибухи та горіння за адресою: Комплекс будівель та споруд, 19Д, що у Новоолександрівській сільській територіальній громаді Дніпровського району. До місця надзвичайної ситуації негайно було направлено відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста Дніпра, чергову зміну Оперативно-координаційного центру Головного управління, начальника чергової зміни та оперативну групу 8 ДПРЗ Головного управління. На місці події було встановлено, що внаслідок ворожого обстрілу зруйновано дах та численні приміщення будівлі, вогнем охоплено інші прилеглі споруди. Силами особового складу було негайно розпочато гасіння пожежі та обстеження постраждалих будівель та споруд. Майор Ігор Гетало брав безпосередню участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт, діяв професійно та мужньо, виявляючи рішучість та наполегливість, підтримував товаришів по службі, чітко виконував накази керівництва. Під час виконання службового обов’язку, внаслідок повторного ворожого ракетного обстрілу, отримав контузію та зазнав численних осколкових поранень, через що був госпіталізований до обласної лікарні.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ГАБІЄВСЬКИЙ
Ігор Сергійович

Капітан служби цивільного захисту. Начальник караулу 19 державної пожежно-рятувальної частини 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Указом Президента України № 276/2022 від 25.04.2022 року
нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Проявив рішучість та наполегливість під час надзвичайної події. Діяв самовіддано при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності під час російського вторгнення в Україну. Народився 10 липня 1990 року в м. Жовті Води Дніпропетровської області. На службі в структурі ДСНС України перебуває з 16.08.2007 року. Під час масштабного вторгнення ворожих військ з першого дня війни Ігор Габієвський брав участь у бойових діях та ліквідації наслідків російської агресії. 10.04.2022 р. надійшло повідомлення про вибухи та горіння за адресою: Комплекс будівель та споруд, 19Д, що у Новоолександрівській сільській територіальній громаді Дніпровського району. До місця надзвичайної ситуації негайно було направлено відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста Дніпра, чергову зміну Оперативно-координаційного центру Головного управління, начальника чергової зміни та оперативну групу 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління. На місці події було встановлено, що внаслідок ворожого обстрілу зруйновано дах та численні приміщення будівлі, вогнем охоплено інші прилеглі споруди. Силами особового складу було негайно розпочато гасіння масштабної пожежі та обстеження постраждалих будівель та споруд. Капітан Ігор Габієвський брав безпосередню участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт, діяв професійно та мужньо, виявляючи рішучість та наполегливість, підтримував товаришів по службі, чітко виконував накази свого керівництва. Під час виконання службового обов’язку, внаслідок повторного ворожого ракетного обстрілу отримав контузію, рвану рану спини та плеча, через що був госпіталізований до обласної лікарні.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

В’ЯЛИЙ
Анатолій Анатолійович
29.08.1988 - 24.02.2022

Прапорщик служби цивільного захисту. Інструктор-рятувальник пошуково-рятувальної групи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Нагороджений орденом
«За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

До останнього перебував на своєму бойовому посту. Загинув у ході самовідданих дій при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час російського вторгнення в Україну. Народився 29 серпня 1988 року в м. Ніжині Чернігівської області. В ДСНС України перебував з 2008 року. З першого дня повномасштабного вторгнення рф Анатолій В’ялий узяв участь у бойових діях. Під час загибелі знаходився на посаді інструктора-рятувальника пошуково-рятувальної групи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Прапорщик служби цивільного захисту В’ялий Анатолій Анатолійович 23 лютого 2022 року заступив на бойове чергування щодо пошуково-рятувального забезпечення в єдиній системі проведення авіаційних робіт з пошуку, рятування та пожежогасіння на аеродромі «Ніжин». Уночі 24 лютого з боку російської федерації розпочався масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури міста Ніжин. Ворог ударив по командно-диспетчерському пункту, щоб унеможливити або ж ускладнити зліт та посадку українських літаків. Не залишаючи свій пост, Анатолій В’ялий гідно та сміливо продовжував виконувати свої посадові обов’язки. Проте, пряме влучання крилатої ракети типу «Калібр» сталося близько 5:30 ранку. Ворог поцілив у командно-диспетчерський пункт. Була дуже сильна вибухова хвиля. Двері і вікна одразу повилітали. У будівлі розпочалася масштабна пожежа. Стіни падали і руйнувалися на очах. Ракетне паливо дуже їдке, отруйне і через кілька хвилин тим, хто залишився під уламками, стало дуже важко дихати. Анатолій В’ялий - мужній герой, від отриманих травм загинув на місці події.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ВОЛИНЕЦЬ
Олег Степанович

Майор служби цивільного захисту. Рятувальник Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Нагороджений орденом
«За мужність» ІІІ ступеня.

Гідно та сміливо виконував свої посадові обов’язки. Народився 03 серпня 1967 року у м. Біла Церква Київської області. В структурі пожежно-рятувальної служби перебуває з 1984 року. Під час повномасштабного вторгнення ворожих військ із першого дня брав участь у бойових діях. На даний час знаходиться на посаді рятувальника Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. 23 лютого 2022 року Олег Волинець - майор служби цивільного захисту заступив на бойове чергування. В його обов’язки входило метеорологічне забезпечення авіаційної діяльності в єдиній системі з пошуку та рятування на аеродромі «Ніжин» Чернігівської області. Вночі 24 лютого з боку російської федерації розпочався масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури міста Ніжина. Перше пряме влучання крилатої ракети типу «Калібр» сталося близько 5:30 ранку. Ворог ударив по командно-диспетчерському пункту, щоб унеможливити або ж ускладнити зліт та посадку українських літаків. Олег Волинець згадував, що його з колегою врятувало те, що вони знаходились в торці будівлі, старій споруді ще 1950-х років, яка мала дуже міцні стіни. І, мабуть, це і допомогло їм вижити.
Не залишаючи свій пост, Олег Волинець гідно та сміливо продовжував виконувати свої посадові обов’язки. Однак, внаслідок другого прямого влучення російської ракети у командно-диспетчерський пункт аеродрому, будівля зазнала серйозних руйнувань. Розпочалася пожежа. Майор служби цивільного захисту Олег Волинець опинився під уламками будівлі на другому поверсі, згодом йому вдалося звільнитися та через вікно на другому поверсі евакуюватися назовні. На щастя, він отримав лише незначні ушкодження, тому активно допомагав витягати з-під уламків своїх поранених товаришів. Тіла хлопців, які загинули, не одразу знайшли, будівля довго тліла і на другий чи третій день знаходили просто їх останки: частини тіла, відірвані кінцівки. Це було жахіття. Деякі тіла вціліли, але люди не вижили: хтось із них, опинившись під завалами просто помер від задухи, хтось від отриманих травм, деяких хлопців відвезли в лікарню і вони відійшли на небо від отриманих травм. Загалом тоді загинуло 5 людей, живими залишилось 6 чоловік.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Піротехніки ДСНС скромні, мовчазні, зосереджені, не мають права на помилку. Щодня ходять по лезу ножа, ризикуючи власним життям. Один із героїв - Олександр Павленко – керівник піротехнічного розрахунку Головного управління ДСНС України у Житомирській області

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Рятувальник Іван Мариць з перших днів війни ліквідовував наслідки надзвичайних подій

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Київська область: нагороджено працівників ДСНС, які залучалися для проведення робіт з очищення від вибухонебезпечних предметів населених пунктів і територій

Протягом тривалого часу будуть проводитися  роботи щодо очищення територій населених пунктів, об’єктів критичної інфраструктури та життєдіяльності у межах Київської області, які були забруднені вибухонебезпечними предметами внаслідок вторгнення збройних сил російської федерації в Україну. Підрозділи ДСНС спільно із місцевими органами влади Щоденно залучаються для виконання заходів із гуманітарного розмінування та забезпечення безпеки населення у населених пунктах, які зазнали обстрілів та перебували під окупацією.

Підрозділами ДСНС у надзвичайно важких та небезпечних умовах було очищено від вибухонебезпечних предметів 12 тис. 392 гектари територій, при цьому виявлено, вилучено та транспортовано 33 тис. 461 вибухонебезпечний предмет.

Завдяки чітким та професійним діям працівників ДСНС не допущено людських жертв та у максимально короткий термін було проведено відновлювальні роботи на об’єктах та мережах життєзабезпечення, в результаті чого місцеве населення поступово повертається до місць проживання.

Так, Заступник Голови ДСНС України Дмитро  Бондар  нагородив осіб рядового і начальницького складу Головного Управління ДСНС України у Київській, Луганській, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано - Франківській областей, перший та другий Мобільний рятувальний центр швидкого реагування ДСНС України.

До нагород було представлено особовий склад, який безперервно залучається до виконання робіт за призначенням.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Перший заступник Голови ДСНС України вручив нагороди рятувальникам Одещини

Працюючи в надскладних умовах сьогодення, рятувальники продовжують проявляти мужність та професіоналізм у боротьбі з підступним ворогом. Приємно, що така нелегка праця належно оцінюється керівництвом ДСНС.

Сьогодні до Одеськоі області завітав Перший заступник Голови ДСНС Максим Грицаєнко, який вручив кращим рятувальникам Подільського району та 3 Спеціального центру швидкого реагування с. Жеребкове відомчі відзнаки, грамоти та подарунки.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Денис Монастирський вручив державні нагороди та відомчі відзнаки працівникам системи МВС

11 травня міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський Вручив державні нагороди групі офіцерів Національної поліції та ДСНС.

Міністр відзначив внесок кожного з присутніх у захисті суверенітету та Незалежності України.

«Переконаний, що спільними зусиллями наша перемога наближається з кожним днем! Хочу від імені президента України, українського Уряду та від себе особисто подякувати вам за вашу службу протягом війни, адже сьогоднішні нагороди – це відзнака за окремий вчинок, проте кожен докладав максимум зусиль протягом усіх 77 діб протидії агресорові! Сьогодні ми є свідками, коли працівники системи МВС, які відповідно до міжнародних конвенцій є не комбатантами, продовжують виконувати свої професійні обов’язки навіть в умовах надмірних з огляду на загрози власному життю. І завдяки цьому звільнена територія України з кожним днем збільшується», - зазначив міністр МВС.

За мужність і героїзм виявлені під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України, захисті державного суверенітету та територіальної цілісності держави указами президента України  та наказами міністра внутрішніх справ України нагороджено:

орденом «За мужність» ІІІ ступеня:

- полковника служби цивільного захисту Юрія Сухомлина, начальника оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у місті Києві;

- підполковника поліції Андрія Чалого, заступника начальника сектору районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області;

- майора служби цивільного захисту Артура Моркотенка, начальника частини Головного управління ДСНС України у місті Києві;

- майора служби цивільного захисту Дениса Новікова, начальника державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у місті Києві;

- капітана служби цивільного захисту Валентина Дробота, начальника караулу Головного управління ДСНС України у місті Києві;

- прапорщика служби цивільного захисту Владислава Лазарка, командира відділення Головного управління ДСНС України у місті Києві.

відзнакою Міністерства внутрішніх справ «Вогнепальна зброя»:

- підполковника поліції Володимира Куща, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України;

- підполковника поліції Михайла Оверчука, начальника відділу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, 

- майора поліції Володимира Кравчука, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України; 

- майора поліції Олега Тарасенка, професора кафедри оперативно-розшукової діяльності Національної академії внутрішніх справ; 

капітана поліції Олександра Шияна, головного оперуповноваженого-інспектора Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Денис Монастирський нагородив рятувальників за високий професіоналізм та врятовані життя

Сьогодні, 28 грудня, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський вручив відомчі заохочувальні відзнаки – нагрудні знаки «За відвагу в службі», рятувальникам 13-ї та 16-ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, які 24 грудня врятували життя трьох громадян. 

Так, капітан служби цивільного захисту Євгеній Вдовиченко та старший прапорщик Юрій Вітер врятували двох людей, які опинилися у вогняній пасці у квартирі житлового будинку на 4-му поверсі на вул. Закревського. Рятувальники оперативно прибули на місце події та визволили  потерпілих із палаючої квартири, після чого передали бригаді швидкої медичної допомоги.

Своєю чергою, того ж дня сержант служби цивільного захисту Олександр Грабовський врятував жінку, яка перебувала у крижаній воді на озері Тельбін у Дніпровському районі. Боєць ДСНС оперативно дістався до громадянки, яка тонула, та за допомогою рятувальної мотузки доставив її до берега, після чого передав медикам. 

Завдяки високій професійній майстерності, добрій фізичній і тактичній підготовці рятувальників врятовано життя трьох людей. І це тільки в столиці. На жаль, випадки, коли громадяни потрапляють у смертельну небезпеку, трапляються щодня у різних куточках нашої країни. 

Міністр внутрішніх справ подякував рятувальникам за віддану службу та зазначив, що, на жаль, у зимовий період багато людей гине на воді через те, що не думають про наслідки. Денис Монастирський наголосив, що роль держави, а саме ДСНС – проводити профілактичні заходи та рятувати людей, які опинилися в таких ситуаціях.

«Сьогодні ми зібралися, щоб відзначити людей, які рятують життя. Кадри порятунку облетіли вже всю країну. Від усього колективу МВС, від Уряду, дякую вам за професійну та самовіддану роботу, яку ви виконуєте щодня вже багато років», - сказав очільник МВС. 

Пишаємося нашими рятувальниками та дякуємо за мужність, відвагу та щоденну самопожертву! 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Денис Монастирський нагородив фахівця ДСНС, який врятував дитину під час пожежі

Сьогодні міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський вручив нагрудний знак "За відвагу в службі" полковнику цивільного захисту Олександру Гвоздику.

Рятувальнику, який віддав свою кисневу маску дитині і врятував її.

"Це справжній приклад мужності. Хоч Олександр каже, що себе героєм і не вважає, та для суспільства, для сім'ї, яку він врятував, переконаний, став справжнім героєм. Адже жертвувати своїм життям заради інших - це уособлення відважності. І таких в нашій країні рятівників є в кожному місті, в кожному селищі. Всі їхні мужні вчинки мають бути помічені та гідно оцінені і суспільством і керівництвом", - сказав очільник правоохоронного відомства. 

Нагадаємо, 22 листопада об 11:03 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у м. Києві надійшло повідомлення про пожежу на пр-ті Перемоги, 67-А, що у Святошинському районі столиці.

До місця виклику відразу ж було направлено рятувальників із найближчих пожежно-рятувальних підрозділів. Як виявилося у 16-поверховому житловому будинку сталося загоряння електрощитових з 5-го по 16-й поверхи. Не гаючи часу, вогнеборці відразу ж приступили до евакуації мешканців та гасіння пожежі.

Об 11:59 пожежу бійці локалізували, а о 12:07 - ліквідували. З верхніх поверхів, а також з ліфта евакуйовано 31 людину, з них 1 дитину. 

На місці пожежі працювало 11 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 35 фахівців підрозділів Головного управління ДСНС України у м. Києві. 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
 

 

Схожі матеріали