Рятувальники попереджають: крижана вода – смертельна стихія!

clock
12.03.2012 11:31

Розташування Запорізької області на берегах Дніпра, Каховського водосховища та Азовського моря завжди вважалося вдалим. Проте близько 400 км берегової лінії не раз ставали приводом нещасних випадків, адже при виході на воду, в будь-яку пору року, можливе виникнення різних нештатних ситуацій. Нажаль, щорічно люди потрапляють у біду, як у теплу пору року, так і взимку.

За минулий 2011 рік на водних об’єктах Запорізької області загинуло 90 чоловік, з яких 9 дітей, врятовано – 394 (77 – діти). Більшість загиблих зареєстровано в Бердянському та Якимівському районах – 17 та 16 осіб відповідно, з яких 1 дитина у Бердянському та 2 дитини у Якимівському районах. По м. Запоріжжя – 16 випадків загибелі людей на воді, з яких 1 дитина. За минулий період 2012 року загинула одна людина, врятувати вдалося 6 осіб, з них – 2 дітей. Нажаль, подібні випадки не переконують більшість любителів «екстремального» відпочинку. Занепокоєння рятувальників викликає несвідоме ставлення громадян до попереджень МНС про небезпеку, яка чатує на кризі, особливо у період потепління.

Так, 10 березня в акваторії Каховського водосховища фахівці обласного управління МНС та спеціалісти ГУ Держтехногенбезпеки області спільно з представниками міської влади провели рейдову перевірку, у ході якої проводили з рибалками профілактично-роз’яснювальні роботи. Рятувальники вийшли на лід для того, щоб попередити людей про небезпеку рибної ловлі на кризі, а також не допустити загибелі як дорослих, так і дітей. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки лиха. На жаль, що не всі люди ставляться до звернень МНСників серйозно і не завжди вдається запобігти біді. Пригадаймо події місячної давнини, коли у м. Бердянськ під кригу провалилася жінка з донькою, які пішли фотографуватися біля хвилерізу, що знаходився на відстані 800 м від берега. Тоді, через свою необачність, ця прогулянка ледве не коштувала їм життя.

Як зазначив заступник голови адміністрації Василевського району Михайло Солопов, щороку виникає потреба надавати допомогу рибалкам, які не розуміють всієї небезпеки подібного хобі. «Завдяки оперативним та злагодженим діям рятувальників, ми почуваємо себе впевненіше, адже наш район є одним з найнебезпечніших з точки зору кількості трагедій, що виникли під час зимової рибної ловлі», – сказав Михайло Олександрович.

«Крига зараз знаходиться у такому стані, що у будь-який момент може трапитися лихо. Сьогодні ми провели бесіди з людьми, які знаходяться на льоду, щоб попередити їх про можливу небезпеку. Крім цього, ми перевірили готовність рятувальної техніки, а саме катерів МАРС-700 та бійців МНС до порятунку громадян. До речі, один з катерів базується в м. Запоріжжя, а інший – в м. Енергодар, тому Каховське водосховище захищене з обох боків. Також у Василівському підрозділі на цілодобовому чергування знаходяться два плаваючих транспортера (ПТС). З поставленим завданням ми впорались, тож у разі необхідності зможемо швидко та якісно надати потрібну допомогу», – розповів начальник аварійно-рятувального загону спеціального призначення полковник служби цивільного захисті Володимир Мілаєнко. Крім цього, всі шанувальники зимової риболовлі, які в цей день перебували на кризі, отримали профілактичні листівки, у яких міститься інформація про те, як необхідно поводитися, якщо ви провалилися у крижану воду.

Начальник третього загону Державної пожежної охорони по охороні Запорізької АЕС та ТЕС м. Енергодар полковник служби цивільного захисту Віталій Троян відзначив, що коли температура підвищиться, небезпека значно зросте. «Тому ми і проводимо подібні заходи, щоб все ж таки донести до рибаків те, що життя важливіше за це небезпечне захоплення. У свою чергу у районі міста Енергодар ми також проводимо подібні роботи, щоб убезпечити життя людей та попередити загибель як дорослих, так і дітей. Крім того, наш Запорізькій гарнізон надає допомогу мешканцям Дніпропетровської області, а саме міста Нікополь», – зазначив Віталій Васильович.

Кожен рибалка повинен пам’ятати, що небезпечне хобі загрожує можливістю провалитися під кригу, отримати переохолодження, або навіть обмороження. А у зв’язку з потеплінням, крига швидко тане та становить ще більшу загрозу для відчайдухів, які виходять на лід.

Головне управління МНС України в Запорізькій області звертається до громадян: Задля уникнення трагедій варто утриматися від виходу на лід та не допускати на нього дітей! Взимку досить часто змінюються погодні умови. Похолодання загрожує обмороженнями при неправильному підборі одягу, перебуванні на свіжому повітрі у стані алкогольного сп'яніння. Не наражайте себе на небезпеку! Лише вдумайтеся: кожен крок по кризі може стати останнім, а чергова рибалка може залишити сиротами ваших дітей, вдовами ваших жінок! Наполягаємо: утримайтесь від виходу на лід. Не допустіть трагедії в ваших родинах!

Схожі матеріали