Рятувальники готові до «сюрпризів весни»

clock
28.02.2012 15:17

Вже спали люті морози та все живе готується до пробудження. Цього річ зима була щедра на сніг. Тому з початком весни існує загроза підтоплень та паводків. Через стрімке підвищення температури й танення значної кількості опадів, воді немає куди діватися, тому вона накопичується в низинах, подекуди навіть річки виходять із берегів. Всі ці природні катаклізми можуть призвести до руйнування житлових та промислових об’єктів, доріг та інших споруд інженерної інфраструктури. А це, в свою чергу, не тільки порушує виробничий режим багатьох підприємств і організацій, а й створює антисанітарні, а інколи і небезпечні умови для проживання населення.

Для того щоб уникнути надзвичайних ситуацій, рятувальники вже зараз почали готуватися до можливих «сюрпризів весни».

Тому, в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення обладнали модулі для відкачування води. Один із них розташований в м. Запоріжжя. До модуля входять спеціальна аварійно-рятувальна машина на базі ЗІЛ-131 та причіп, в яких розташовані дев’ять мотопомп, електростанції з прожекторами, надувний човен, напірно-всмоктувальні рукава, лопати та бензопили. Крім цього, на ліквідацію наслідків виїжджатиме 6 рятувальників.

Такий самий модуль знаходиться в Аварійно-рятувальній частині смт Мирне Мелітопольського району. До нього входить спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль на базі ЗІЛ-131, в якому знаходяться 4 мотопомпи та пожежно-технічне обладнання.

«Техніка, яка призначена для відкачування води, готова до ліквідації ситуацій такого характеру, також особовий склад загону додатково пройшов навчання. В будь-який час рятувальники зможуть надати допомогу населенню та різним підприємствам і організаціям», - зауважив начальник оперативного відділу оперативно-координаційного центру ГУ МНС України в Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Олександр Сичов.

Фахівці МНС постійно ведуть моніторинг можливих зон підтоплення та паводків по території Запорізької області. На даний час такої загрози не має.

Схожі матеріали