Чи варте життя небезпечного захоплення?..

clock
27.02.2012 07:49

В Запорізькій області берегова смуга водної поверхні простягається на 400 км. Це акваторії Азовського моря та Каховського водосховища, до того ж, на території області протікає 109 річок, у тому числі Дніпро – третя за величиною річка в Європі, яка є важливою транспортною артерією України. Аварійно-рятувальним підрозділам Запорізької області досить часто доводиться проводити пошук та порятунок людей, які опинилися у полоні водної стихії.

За минулий 2011 рік на водних об’єктах Запорізької області загинуло 90 чоловік, з яких 9 дітей, врятовано – 394 (77 – діти). Більшість загиблих зареєстровано в Бердянському та Якимівському районах – 17 та 16 осіб відповідно, з яких 1 дитина у Бердянському та 2 дитини у Якимівському районах. По м. Запоріжжя – 16 випадків загибелі людей на воді, з яких 1 дитина. У минулий період 2012 року загинула одна людина, врятувати вдалося 6 осіб, з них – 2 дітей.

Кожної зими рятувальники облМНС стикаються з проблемою несвідомого ставлення громадян до безпеки під час зимової риболовлі. Небезпечне хобі загрожує можливістю провалитися під кригу, отримати переохолодження, або навіть обмороження. Та коли температура зростає, роботи менше не стає, навпаки – небезпека зростає. У зв’язку з потеплінням, крига швидко тане та становить загрозу для відчайдухів, які виходять на лід. Співробітники МНС не можуть заборонити громадянам проводити своє дозвілля таким чином. Але вчасно попередити та запобігти загибель людей на водних об’єктах – їх першочергове завдання.

Так, 25 лютого у Балабинському заливі спеціалісти ГТУ МНС у Запорізькій області, спільно з представниками Головного держуправління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Запорізькій області провели плановий профілактичний рейд. Мета заходу – попередити людей про небезпеку рибної ловлі на кризі, а також не допустити загибелі як дорослих, так і дітей виходу на лід. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки біди. На жаль, що не всі люди ставляться до звернень МНСників серйозно і не завжди вдається запобігти біді. Людина може потонути за лічені хвилини. Фахівці свідчать, що основною причиною тривожної ситуації є незнання або нехтування людьми елементарними правилами безпеки.

У ході рейду представники владних структур оцінили льодову обстановку на річці Дніпро, також були зняти заміри товщини криги. Цього дня чимало бажаючих порибалити вийшло на кригу, не дивлячись на те, що температура повітря вже плюсова. Самі ж рибалки кажуть, що ніякого страху не відчувають і проводять за улюбленою справою близько півдня. «Ми звикли до таких умов, чого ж тут боятися, – розповідає один з рибалок, – ще тиждень точно будемо рибалити, потім вже буде занадто тепло. Риби виловлюємо мало, набагато краще клює на початку весни, але тоді на лід не піду – жити все ж таки хочеться».

«Сьогодні ми провели заходи щодо попередження виходу рибаків на кригу. Всі хто, які в цей день перебували на льоду були попереджені про небезпеку риболовлі у період потепління. Крига дійсно дуже тонка, є багато промоїн, тому виходити на нього дуже небезпечно», – сказав держінспектор рибоохорони Юрій Захарченко. Також він зазначив, що спеціалісти рибоохорони постійно проводять роз’яснювальні роботи з рибалками щодо небезпеки виходу на кригу у період потепління.

Начальник групи підводного розмінування та спеціальних робіт капітан служби цивільного захисту Василь Ткач наприкінці рейду зазначив: «Криги, як такої вже немає. У затоках її товщина становить близько 20 см., проте рибалити тут дуже небезпечно. На жаль, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – рибалок на льоду більше. Якщо вони і провалюються у крижану воду, то все рівно не полишають свого захоплення та чи не наступного дня їх знову можна побачити на кризі. Ми ще раз звертаємося до громадян, бережіть своє життя та спокій своєї родини, не виходьте на тонку кригу!».

Головне територіальне управління МНС України в Запорізькій області звертається до громадян: зберігайте пильність біля води, будьте обережні! Шановні батьки! Розкажіть дітям про небезпеку прогулянок по замерзлій річці! Не пускайте дітей на лід! Звертаємось до любителів зимової рибалки: не жартуйте з власним життям!

Схожі матеріали