Є така професія – Батьківщину захищати…

clock
22.02.2012 15:02

23 лютого – це День Захисника своєї батьківщини, своєї родини, честі. Історія свята нараховує приблизно 100 років і за цей час назва свята неодноразово змінювалась. Так, у лютому у різні роки відзначався і День Червоного подарунка, і День Радянської Армії, і День Червоної армії. Згодом з’явилась назва День народження збройних сил і військово-морського флоту, а у 1995 році – День захисника Вітчизни.

У зв'язку з поширеним у суспільстві стереотипом про те, що повноцінними «захисниками Вітчизни» є лише чоловіки, День захисника Вітчизни часто позиціонується і сприймається на неформальному рівні як «день усіх чоловіків». Тому сьогодні це улюблене свято всіх представників сильної статі, які нас оточують.

Проте, для певної категорії чоловіків це свято є не тільки довгоочікуваним, а й справді професійним. Тому, 22 лютого нарепедодні свята, під егідою губернатора Запорізької області та органів місцевого самоврядування у концертному залі ім. Глінки пройшли урочистості, присвячені Дню захисника Вітчизни.

Серед гостей були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій на території інших держав, представники МВС, МНС, курсанти Запорізького обласного ліцею «Захисник» та солдати Запорізького гарнізону.

Перед присутніми виступив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко. «Ви – люди найголовнішої професії! На вас державою покладена особлива задача захищати Вітчизну. Робота у вас непроста та за це вам честь і хвала», – сказав губернатор. Крім того, Олександр Миколайович наголосив на тому, що в найближчій час буде вирішено проблеми фінансування та соціального забезпечення всіх силових структур області, а також ветеранських організацій та самих ветеранів. До слів губернатора також приєднався голова Запорізької обласної ради Павло Матвієнко.

З привітанням також виступив міський голова м. Запоріжжя Олександр Сін. «З честю носіть високе звання захисника Вітчизни, а ми у свою чергу обіцяємо вам підтримку. Хочу наголосити, що всі міські програми у цьому році будуть фінансуватися у повному обсязі. Ми, як і обіцяли, закінчимо реконструкцію шпитального відділенні 2 міської лікарні та парку Перемоги», – зазначив Олександр Ченсанович. Крім того, він взяв з гостей слово, що вони традиційно будуть збиратися у парку Перемоги, щоб поспілкуватися з один з одним.

Архієпископ Запорізький та Мелітопольський Владика Лука також привітав «захисників» зі святом. «Мені приємно бачити у залі 4 покоління. Молоді люди зберегли в собі найбільшу цінність – любов до своєї Батьківщини. Здоров’я бажаю вам та Божого благословення», – сказав Владика.

Всіх присутніх в залі привітали святковим концертом. Одним з головних подарунків став виступ Симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, а дерегентом був народний артист України В'ячеслав Редя.

Своїми враженнями від концерту поділився заступник начальника відділу по роботі з персоналом ГУ МНС України в Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Микола Головань. «Подібні заходи є дуже приємними, тому, що люди відчувають увагу з боку органів влади. Крім того, такі свята згуртовують представників всіх силових структур, як молодь, так і тих, хто вже пішов на заслужений відпочинок», – сказав Микола Миколайович.

Схожі матеріали