Щоб уникнути біди – за дитиною гляди!

clock
21.02.2012 13:30

У зимовий період більшість пожеж виникає через недотримання громадянами правил безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів та пічного опалення. Бажання зігрітися бере верх над здоровим глуздом та інстинктом самозбереження. Більшість «сезонних» пожеж виникає саме у житловому секторі, а причиною тому є необізнаність та безвідповідальність господарів.

Загалом, у 2011 році сталося 3411 пожеж, на яких загинуло 139 чоловік, з яких 5 дітей. Причинами загибелі 3 дітей стали пустощі з вогнем. Ще двоє загинули через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електронагрівальних приладів та внаслідок необережного поводження з вогнем. А тільки з початку 2012 року в Запорізькій області сталося 133 пожежі, на яких загинула 21 людина, в тому числі 1 дитина (причиною загибелі стала необережність дорослих під час паління), в аналогічний період минулого року – 156 пожеж, внаслідок яких загинуло 20 осіб. Матеріальні збитки від пожеж становлять 6 млн. 196 тис грн. Аварійно-рятувальними підрозділами облМНС врятовано 48 чоловік, із яких 2 дітей, та матеріальних цінностей на суму понад 2 млн. 110 тис. грн.

На сьогоднішній день існує безліч засобів, за допомогою яких можна обігріти власну оселю. Але, багато хто забуває, що всі вони потребують пильної уваги та обережності. Зараз існує багато видів обігрівачів: масляні радіатори, інфрачервоні, електричні, карбонові та газові конвектори, тепловентилятори і ще багато інших. Але через бажання не витрачати багато грошей на якісні, а відповідно й дорожчі обігрівальні прилади, люди використовують техніку китайського, кустарного або саморобного виробництва. І саме ці предмети «народного промислу» стають причиною пожеж та загибелі людей.

За минулий період 2012 року з причини необережного поводження з вогнем сталося 64 пожежі. Крім того, внаслідок порушення правил безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок виникло 35 пожеж, а ще 17 пожеж – через порушення правил при влаштуванні та експлуатації печей.

На жаль, чимала кількість пожеж виникає через пустощі дітей з вогнем. Через необізнаність та незнання елементарних правил безпеки, діти дуже часто стають жертвами власної необачності. Небезпека особливим чином впливає на свідомість дітей, тому саме малеча, при виникненні біди, найбільш гостро відчуває страх, піддається паніці та втрачають контроль над собою. Іноді, навіть знаючи, як треба поводитися під час екстремальної події, діти не можуть зорієнтуватися та знайти правильний вихід із ситуації.

Так, 3 березня минулого року в с. Першотравневе Михайлівського району на території приватного домоволодіння сталася пожежа. В кімнаті будинку горіли меблі, ліжко, дерев'яні конструкції перекриття. Вогонь розповсюдився на загальну площу 48 кв. м. Причиною займання стали дитячі пустощі з вогнем. Під час пожежі загинула 4-річна дівчинка.

6 липня 2011 року у с. Шевченко-1 Пологівського району від ураження електричним струмом загинув 3-річний хлопчик. Малюк, задля забавки, вставив цвяхи в електричну розетку.

12 жовтня минулого року по вул. Правди Орджонікідзевського району м. Запоріжжя сталася пожежа. Коротке замикання спричинило займання тепловентилятора, який знаходився поруч з диваном, де спала дитина. Прокинувшись, 10-річний хлопчик намагався вийти із задимленого приміщення, але втратив свідомість. На жаль, врятувати малюка не вдалось.

9 грудня 2011 року в м. Мелітополь внаслідок отруєння чадним газом загинули 53-річна жінка та її 17-річна донька. Чоловік жінки з легким отруєнням продуктами горіння каретою швидкої потрапив до міської лікарні. Причиною стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

На жаль, поточний рік також відзначився дитячими трагедіями. Так, 30-го січня по вул. Щорса в Шевченківському районі м. Запоріжжя. Горіли домашні речі в одній з кімнат приватного будинку на площі 20 кв. м. Під час пожежі загинуло троє людей, з них 3-річна дитина.

А 20 лютого по вулиці Горького в м. Вільнянськ через дитячі пустощі з вогнем травмувався 7-річний хлопчик. Під час гри один з сірників впав на футболку, яка раптово зайнялася. На щастя, дорослі вчасно побачили охоплений полум’ям одяг, негайно загасили його підручними засобами та викликали швидку допомогу.

Та не тільки зимовий період становить небезпеку для дітей. Влітку ігри з сірниками становлять ще більшу небезпеку, через те, що температура повітря значно збільшується. Внаслідок цього, все, що знаходиться поряд з дитиною, яка грається з вогнем, може спалахнути, наче порох.

Щороку з дітьми трапляються нещасні випадки, яких можна було б уникнути. Подібний випадок стався у 2009 році. 20 травня в с. Велика Знам'янка Кам'янсько-Дніпровського району через дитячі пустощі з вогнем постраждала дитина. Поки батьки працювали на городі, їхня 5-річна донька залишилась без догляду на подвір'ї біля будинку. Раптом батько почув крик і одразу побіг до неї. На донці горів синтетичний сарафан, а поряд лежала запальничка. Чоловік почав гасити полум'я і знімати з дитини палаючий одяг. Тим часом на місце події прибула швидка медична допомога. З опіками шкіри живота 3-го ступеню дівчинка була госпіталізована до центральної районної лікарні.

Лікарі опікового відділення 5-ї міської лікарні вимушені констатувати той факт, що кожного року до них потрапляє велика кількість людей з опіками різного ступеню важкості. У минулому році до рук лікарів опікового центру потрапило 924 людини, з них близько 30 % – діти. Не дивлячись на професіоналізм лікарів, 16 пацієнтів врятувати не вдалося.

Нагадуємо, що батьки повинні звертати особливу увагу на дотримання правил безпеки у побуті та навчати своїх дітей правильній поведінці під час виникнення екстремальних ситуацій. Також необхідно щодня нагадувати своїм малюкам, що дотримання елементарних правил безпеки може зберегти життя не тільки собі, а й оточуючим.

Головне територіальне управління МНС у Запорізькій області звертається до батьків та вчителів з проханням не залишати дітей без нагляду! Виховувати у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Схожі матеріали