Рятувальники бажають веселої та безпечної новорічної забави!

clock
16.12.2011 13:51

Кожного року новорічні свята з нетерпінням очікують як діти, так і дорослі. Хоча Новий рік і вважається родинним святом, яке прийнято відзначати у сімейному колі, зараз все більшої популярності набуває святкування у кафе, ресторанах та інших закладах масового перебування людей. Крім цього, кожна організація, на передодні свят, проводить корпоративи, а у навчально-виховних закладах відбуваються новорічні ранки – «ялинки» для дітей.

Як відомо, невід’ємними атрибутами Нового року є ялинка, різнокольорові електричні гірлянди, бенгальські вогні та феєрверки. Саме вони і становлять небезпеку для людей, що заклопотані передсвятковими справами, іноді не звертають уваги на елементарні правила пожежної безпеки.

У період зимових свят збільшується кількість пожеж, жертвами яких стають діти. За період 2011 року на пожежах загинуло 5 дітей, травмувалося – 3, а врятувати вдалося 16 малюків. Причинами «сезонних» пожеж не рідко стає недбале ставлення дорослих до правил пожежної безпеки. У дні, коли у школах та дитячих садках проводяться святкування, діти ще більше наражаються на небезпеку. Вихователі та викладачі повинні вміти убезпечити дітей від можливої пожежі та мати уявлення про те, як потрібно діяти при виникненні надзвичайної ситуації.

Тому, 16 грудня, у рамках акції ГУ МНС України в Запорізькій області «Зустрінемо Новий рік безпечно!» рятувальники відвідали навчально-виховний комплекс «Злагода», інтернат № 4 та БК «Орбіта», де будуть проводитися дитячі свята. Та цього разу фахівці облМНС приїхали не самі, разом з ними до дітей завітали пожежний Дід Мороз та Снігуронька. Вони розповідали малятам про правила пожежної безпеки та провели безліч цікавих конкурсів і вікторин. Кожен, хто приймав участь, отримав пам’ятний подарунки від рятувальників. Також Дід Мороз та Снігуронька подарували навчальним закладам вогнегасники, щоб їхні лісові гості – ялинки – знаходилися у безпеці, а свято залишило безпеку і радість.

Крім цього, перед дітьми виступили помічники рятувальників команда Дружин юних пожежних навчально-виховного комплексу № 77. У ході виступів, юні рятувальники продемонстрували свої уміння діяти в надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру. А також показали та розповіли вихованцям шкіл, на яку небезпеку вони можуть себе наразити, якщо не будуть дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.

А у БК «Орбіта» пожежний Дід Мороз передав знання правил безпеки своєму колезі цивільному Діду Морозу, а також подарував йому вогнегасник, щоб той також доносив до малят правила пожежної безпеки.

«Діти у захваті від пожежного Діда Мороза! Повчальні бесіди у такій нетрадиційних форма сприймаються дітьми набагато краще. Впевнена, що після такого феєричного шоу, вони вже ніколи не порушать правила безпеки життєдіяльності. Дякую рятувальникам за таке чудове свято, яке вони нам подарували», – розповіла директор ЗНВК «Злагода» Світлана Підкоритова.

Перед дітьми також виступив представник Запорізького лісогосподарчого товариства Олександр Губницький. Він розповів дітям про те, що ніколи не можна самостійно вирубувати ялинки. Для того аби виростити одну новорічну красулю, лісникам потрібно близько 12 років. Саме стільки учні опановують знання у школі, а знання з безпеки життєдіяльності стануть у нагоді протягом всього життя. Тому необхідно відповідно та дбайливо ставитися до дерев, щоб вони ще багато років радували всіх своєю красою.

«Коли діти розповідають своїм одноліткам про правила безпеки – це набагато краще відкладається у голові малюків. Під час виступу команди ДЮП, діти самі увійшли в азарт та надихнулися знанням правил безпеки»,– зазначила заступник директора з виховної роботи інтернату № 4 Галина Круц. Голина Олександрівна також зазначила, що у них в інтернаті є своя агітаційна бригада під назвою «Клаксон» і вони самі проводять інструктажі з правил дорожнього руху та пожежної безпеки.

Пожежний Дід Мороз та Снігуронька закликали батьків, дітей та мешканців міста відповідально відноситися до правил безпеки життєдіяльності, бо тільки разом ми зможемо зробити життя безпечним, а новорічні свята – незабутніми.

Схожі матеріали