«Ніщо не забуто, ніхто не забутий…» Присвячено пам’яті аварії на ЧАЕС

clock
14.12.2011 14:26

Вже п’ять років поспіль, 14 грудня, відзначається День вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків Аварії на Чорнобильській АЕС. У цей день ми згадуємо тих, кому завдячуємо своїм життям та здоров’ям. Тих героїв, які завдяки своїй мужності та самовідданості зуміли захистити людство від найстрашнішої техногенної трагедії ХХ століття.

Саме 14 грудня, через 7 місяців після вибуху, на ЧАЕС завершилось спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. У пекло Чорнобиля потрапили 174 пожежних з Запорізького гарнізону.

Тому, сьогодні в актовій залі ГУ МНС України в Запорізькій області відбулася урочиста зустріч ветеранів-ліквідаторів. Перед «героями нашого часу» виступив тимчасово виконуючий обов’язки начальника облМНС полковник служби цивільного захисту Едуард Боярчуков. «З моменту трагедії пройшло вже понад 25-ти років, але ми й досі відчуваємо на собі її наслідки. Та завдяки вашій відвазі та хоробрості аварія не набула можливих масштабів. Низький вам уклін та величезна подяка за ваш неоціненний подвиг», – сказав Едуард Миколайович.

Також керівництво облуправління МНС та запрошені гості вшанували хвилиною мовчання тих пожежних, яких вже немає серед живих. Але ми й досі пам’ятаємо про них, бо вони, ціною власного життя, зупинили розповсюдження Чорнобильської катастрофи.

Наказом МНС України № 1252 від 09.12.2011, за мужність, самовідданість і високий професіоналізм проявлені при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС, вагомі трудові досягнення та активну громадську діяльність відзнакою «За відвагу в надзвичайній ситуації» ІІ ступеня було нагороджено наступних учасників ліквідації аварії:

• Анатолія Бондаренко;

• Петра Козаченка;

• Юрія Дмитренка;

• Олександра Доля;

• Василя Харитонов.

Наказом ГУ МНС України в Запорізькій області № 660 від 09.12.2011, за сумлінне виконання службових обов’язків і проявлені під час ліквідації на ЧАЕС, мужність і героїзм у зв’язку з відзначенням Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії нагороджені були:

• Іван Стецький;

• Олександр Задорожний;

• Валерій Лихо;

• Сергій Бабич.

Крім цього слово для виступу було надано Голові Запорізької обласної ради ветеранів війни та МНС України, підполковнику служби цивільного захисту у відставці Василю Гончаренку. Василь Карпович подякував ветеранам за їх героїчну працю та зазначив, що у будь-якій ситуації вони можуть розраховувати на підтримку та допомогу ради. Наказом МНС України № 984 від 29.09.2011 та наказом Президії Асоціації ветеранів війни і МНС України № 16 від 30.09.2011, за сумлінне високопрофесійне виконання службових обов’язків були нагороджені ветерани Запорізького гарнізону:

• Почесною грамотою МНС України – Петро Овсянніков;

• Грамотою МНС України – Анатолій Тарасенко;

• Орденом «Честь і слава» – Володимир Гапонов;

• Медаллю «За доблесть і звитягу» – Олександр Рубахін;

• Почесною грамотою – Володимир Фустій.

З промовою виступив полковник служби цивільного захисті у відставці, ветеран пожежної охорони, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Анатолій Романченко. Він розповів про страшні події, які відбувалися навесні 1986 року та поділився своїми болючими спогадами. «Ця аварія найстрашніша з тих, які сталися на Землі. І якщо зараз спитати у молодого покоління, чи змогли би вони повторити героїчний вчинок пращурів, впевнений відповідь була би негативна. Хочу додати, що керівництво облМНС щороку робить все можливе, щоб віддячити ліквідаторам за їх неоціненний внесок у збереження людських життів», – зазначив Анатолій Іванович.

Людство завжди буде пам’ятати вчинок, який коштував героям здоров’я, а декому й життя. Ціною власного здоров’я вони змогли зупинити «ядерного монстра», а їхні імена назавжди залишаться у пам’яті вдячних нащадків.

Схожі матеріали