Наше майбутнє в руках підростаючого покоління

clock
07.12.2011 16:14

Виявляється, підростаюче покоління переймається глобальними проблемами людства не менше, ніж дорослі. Це доводить той факт, що 7 грудня відбулося відкриття міжнародного Медіа-фестивалю для учнів шкіл з Росії та України, який проводиться за підтримки ГУ МНС України в Запорізькій області. Під час фестивалю діти матимуть змогу представити на суд експертів свої медіа проекти з різних тем. Захід буде проводитися з п’яти напрямків: «Телебачення», «Радіо», «Друковані та електронні ЗМІ», «Аудіовізуальний твір» та «Інтернет-творчість». З нагоди відкриття фестивалю, організатори провели телеміст Запоріжжя-Москва, під час якого діти мали змогу обговорити з однолітками масштабні проблеми, які турбують сучасну молодь.

У заході прийняли участь фахівці Установи Російської академії освіти «Інститут змісту та методів навчання» та Управління освіти та науки запорізької обласної державної адміністрації, учні школи №858 м. Москви та Запорізького Січового колегіуму, а також школярі з м. Пензи Російської Федерації.

До запорізької молоді звернувся представник департаменту освіти м. Москви Сергій Чагін. Він привітам дітей з початком фестивалю та побажав усім учасникам наснаги у подальшій роботі та, звісно ж, перемоги. Крім цього, перед дітьми виступив заступник голови Запорізької держадміністрації Микола Ярмощук. «Я дуже радий, що наша молодь активно приймає участь у житті країн та міжнародних відносинах між ними. Сподіваюсь, що отримаю справжнє інтелектуальне задоволення від присутності на цьому заході», – наголосив Микола Анатолійович.

У відкритті медіа-фестивалю прийняли участь і фахівці облМНС. Серед 12 тем, представлених для обговорення – 2 безпосередньо торкаються повсякденної роботи рятувальників. Тож діти матимуть змогу розробити свої медіа проекти на наступні теми: «Безпечне дитинство – майбутнє країни» та «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

«Одним з пріоритетних напрямків нашої роботи є розробка соціальної реклами різних видів. Не всі читають газети або дивляться телевізор, тому ми намагаємося донести інформацію про безпеку життєдіяльності шляхом зацікавлення громадян», – зазначила помічник начальника ГУ МНС України в Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Юлія Баришева. Якщо дітей з малечку привчати до правил безпеки, то у своєму подальшому житті вони ніколи не завдадуть шкоди власному життю чи життю інших та державі. Розробляючи соціальну рекламу, рятувальники враховують психологічні та вікові особливості дітей та намагаються зробити її такою, щоб вона не тільки привертала увагу, а й змушувала задуматися про можливу небезпеку. Будь-яку інформацію діти краще сприймають в ігровій формі, тому всі календарі, листівки, плакати мають привабливий для дітей вигляд. Юлія Володимирівна наголосила на тому, що кожен учасник фестивалю може прийняти участь у розробці макетів соцреклами з правил безпеки життєдіяльності.

У рамках телемосту молодь України та Росії отримала змогу взяти участь у майстер-класі, який проводили фахівці в сфері мультимедійних технологій. Учасники заходу ознайомились з технологією створення медіа, вибору теми, опрацювання сюжету та іншими аспектами медіа творчості.

Представники обох країн приймали активну участь в обговоренні запропонованих тем, викладали своє бачення та пропонували шляхи вирішення тієї чи іншої проблеми. «Мас-медіа міцно закріпилися у нашому житті, тому ми повинні готувати активне та медіа грамотне покоління», ¬– відмітила начальник сектору виховної та позашкільної роботи обласного управління освіти і науки Валентина Хівріч.

Протягом телемосту діти не тільки з однолітками, а й фахівцями різних галузей, які дали кваліфіковані відповіді на серйозні дитячі питання, якими переймається підростаюче покоління.

Схожі матеріали