Рятувальники готові надавати допомогу у будь-яку пору року

clock
30.11.2011 16:15

У рамках підготовки до зимового періоду, керівний склад обмМНС провів планові огляди техніки в аварійно-рятувальних загонах м. Запоріжжя та смт. Мирне. У ході оглядів було перевірено готовність як спецтехніки, так і самих рятувальників до надзвичайних ситуацій, які можуть статися взимку. Протягом осені також пройшли навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальних підсистем єдиної системи цивільного захисту, що дозволило проаналізувати рівень взаємодії підрозділів різного підпорядкування, виявити недоліки у діях рятувальників та унеможливити їх виникнення під час ліквідації можливих надзвичайних ситуацій у зимовий період.

Враховуючи той факт, що загальна площа доріг для зимового утримання у місті Запоріжжя – 4 767 тис. кв. м., а на території області близько 700 км доріг державного значення може виникнути потреба у залученні спецтехніки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Як запевнив начальник ГУ МНС України в Запорізькій області генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський, наразі підрозділи МНС готові надати допомогу населенню та комунальним службам міста під час зимового сезону. Підготовлена, перевірена та знаходиться в постійній готовності до дій за призначенням спеціальна техніка та особовий склад. Створено резерв необхідної кількості паливо-мастильних матеріалів.

З метою забезпечення своєчасного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території області, характерних для зимового періоду, в пунктах постійної дислокації в м. Запоріжжя, смт. Мирне та у Василівці зосереджено спеціальну техніку та засоби.

Так, на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення у м. Запоріжжя в оперативному розрахунку знаходяться: інженерна машина на базі танка - ІМР-2, автогрейдер ДЗ, автокран КТА-25, тягач на базі вантажного автомобіля КРАЗ-63221 з лебідкою, 4 вантажних автомобіля ЗІЛ-131, що обладнані лебідками та відвалами для розчистки доріг від снігу. Крім того, ці 4 автомобіля ЗІЛ-131 мають «кунги» з автономним опаленням, тому можуть використовуватися як пересувні пункти обігріву. У м. Василівка в постійній готовності знаходяться котлованна машина на базі танка – МДК та середній транспортер ПТС-2.

В смт. Мирне на базі аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення постійно чергують: інженерна машина на базі танка - ІМР-2, середній транспортер ПТС-2, важкі тягачі КРАЗ-63221 та МАЗ-537, 3 автомобіля ЗІЛ-131 з лебідками та відвалами для розчистки доріг від снігу, а також «кунгами» з автономним опаленням.

Ці сили та засоби призначені для надання допомоги спеціальним службам та громадянам під час складних дорожніх умов, розчищення великих снігових заметів, забезпечення проїздів до населених пунктів, важливих установ та організацій. Крім цього, плаваючі транспортери ПТС-2 та катера на повітряній подушці МАРС-700, що дислокуються в м. Запоріжжя та м. Енергодар будуть залучатися до проведення пошуково-рятувальних робіт на водних масивах Каховського водосховища.

 

Приділена увага і питанням підтримання життєзабезпечення підрозділів та населення в зоні виникнення можливих надзвичайних ситуацій. В підрозділах м. Запоріжжя, м. Василівка та смт. Мирне перевірено та підготовлено палатки з автономними засобами опалення та 7 пересувних електростанції різної потужності, автомобіль життєзабезпечення, автозаправник, польові кухні.

Також в пожежно-рятувальних частинах введено в оперативний розрахунок автомобілі підвищеної прохідності ЗІЛ-131 в загальній кількості 37 одиниць, які будуть залучатися для гасіння пожеж в складних зимових умовах так і для надання допомоги на дорогах області.

Наразі фахівці МНС уточнюють та корегують плани оперативного реагування та взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій з КП «Елуад», Облавтодором, ДАЇ та іншими регіональними службами цивільного захисту.

ГУ МНС України в Запорізькій області звертається до підприємств, установ і організацій, які мають у своєму розпорядженні спеціальну техніку, сили та засоби не залишатися осторонь та в разі необхідності надавати посильну допомогу в подоланні негативних наслідків стихії.

 

Звернення

ГУ МНС України в Запорізькій області

до громадян, керівників підприємств, установ та організацій

 

З настанням зими зберігається висока вірогідність виникнення надзвичайних ситуацій через сильні опади (сніг, мокрий сніг). Ймовірні ускладнення в роботі транспорту, зниження видимості на дорогах, а також на узбережжі та акваторії Азовського моря та Каховського водосховища через посилення вітру та інтенсивне хвилювання. У таких умовах можливі численні дорожньо-транспортні пригоди з тяжкими наслідками, пожежі із значними матеріальними збитками та людськими жертвами, загибель на водних об’єктах.

 

В період сильних снігопадів звертаємося до громадян з проханням прибрати власний транспорт із вулиць, не перешкоджати руху пожежного та аварійно-рятувального автотранспорту, не перекривати проїжджі частини доріг, під'їзди до будинків, пожежних гідрантів та водоймищ.

Не наражайте своє життя на небезпеку!

Схожі матеріали