Подбаймо про безпеку дітей разом!

clock
29.11.2011 16:48

В області триває Місячник безпеки, у ході якого рятувальники відвідують різні навчально-виховні заклади. Так, 29 листопада фахівці обл МНС разом з представниками обласної організації Товариства Червоного Хреста та вибухотехніками МВС відвідали школу-інтернат, яка знаходиться на Великому Лузі.

Перед дітьми та вчителями закладу виступила помічник начальника ГУ МНС в Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Юлія Баришева. Юлія Володимирівна наголосила на тому, що тільки з початку 2011 року на надзвичайних подіях загинуло 14 дітей, 5 – травмувалося, а 88 - вдалося врятувати. Дуже важливо постійно проводити профілактичну роботу з дітьми, щоб навчити їх, як треба поводитися у різних екстремальних ситуаціях. А якщо цю роботу проводять самі діти, це є ще більш ефективним методом впливу на свідомість підростаючого покоління.

Також, у заході взяли участь команди ДЮП НВК № 77 та «Школи безпеки» ЗНВК «Запорізька Січ». У ході виступів, команди продемонстрували свої уміння діяти в надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру. Зокрема здатність до рятувальних дій із застосуванням спеціального рятувального спорядження, проведення пошуково-рятувальних робіт та надання першої медичної допомоги. Юні рятувальники показали та розповіли вихованцям інтернату, на яку небезпеку вони можуть себе наразити, якщо не будуть дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.

У актовій залі школи-інтернату співробітники облуправління МНС і Червоного Хреста провели конкурси та вікторини, у яких кожна дитина прийняла участь та не залишилася без приємного подарунку. Діти з захопленням відповідали на запитання та виконували завдання, які ставилися перед ними. Організатори заходу побачили, що малеча має досить непоганий рівень знань, щодо правил поведінки у різних ситуаціях.

Останнім часом діти все частіше стають жертвами вибухів знайдених ними предметів. Тому, для того, щоб навчити їх правильно поводитися у разі виявлення підозрілого предмету, перед дітьми виступили фахівці з вибухотехнічної лабораторії обл МВС. Вони розповіли дітям про види вибухонебезпечних предметів, яким чином вони діють та які наслідки можуть бути при недотримання правил безпеки при їх виявленні. Діти тримали у руках та мали змогу розгледіти ближче учбові гранати РГД та Ф1.

Ще один майстер-клас провели фахівці обласної організації Товариства Червоного Хреста. Спеціалісти розказали гостям, як необхідно надавати першу медичну допомогу при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.

Викладачі та учні школи-інтернату отримали примірники газети «Ситуація». Викладачами вона буде використана під час проведення уроків основ здоров’я, адже у виданні міститься багато профілактичних матеріалів, а також застерігаючі тематичні листівки.

«Нашій школі-інтернату вже більше 55 років, але таких масштабних заходів у нас було небагато. Наші вихованці дуже люблять, коли до них приїжджають гості, для них це дуже важливо. Ми, звісно ж, проводимо спеціальні уроки з основ здоров’я, але коли діти можуть наочно все побачити, це не порівняти з простою виховною бесідою», – розказала заступник директора з навчально-виховної роботи школи-інтернату Людмила Комісарова. «Ми сподіваємося, що рятувальники будуть навідуватися до нас якомога частіше», – зазначила Людмила Федорівна.

Схожі матеріали