За добу рятувальники ліквідували 19 пожеж у природних екосистемах

clock
29.09.2023 06:41

19 пожеж в екосистемах ліквідували рятувальники за добу у Запорізькій області. Майже 15 га відкритої території знищено вогнем.

На світлинах - жахливі наслідки для природи. За цими кадрами те, що не помітити людським оком – знищена фауна, непоправна шкода ґрунту, рослинності, атмосферному повітрю, забруднення якого провокує ряд захворювань для людей. 

Під час ліквідації таких пожеж часто існує загроза перекидання вогню на житлову забудову. Рятувальники докладають надзусиль, аби вчасно приборкати полум’я, не допустивши збільшення масштабу пожеж. На ліквідацію таких загорянь залучається значний людський та технічний ресурс. Так, 28 вересня 169 рятувальників і 33 одиниці техніки залучалися для оперативного реагування на пожежі в природних екосистемах. З 19 ліквідованих пожеж, 3 виникли у результаті обстрілів країною-окупантом. Решта– результат людської недбалості, порушення елементарних правил пожежної безпеки, навмисне спалювання сухої рослинності. 

Рятувальники звертаються до громадян з наполегливим закликом протидіяти пожежам в екосистемах шляхом дотримання правил безпеки життєдіяльності, відповідального ставлення до довкілля – нашого спільного дому, про який ми маємо дбати і берегти. Нагадуємо, що за навмисне спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна, а в деяких випадках - кримінальна відповідальність. Будьте свідомими! Не допускайте пожеж в екосистемах!

Схожі матеріали