Заступник Міністра України

з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту

населення від наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Окреме доручення

Начальникам ГУ МНС

в Автономній Республіці Крим,

областях, мм. Києві

та Севастополі

Про організацію та проведення

громадської акції “Запобігти.

Врятувати. Допомогти”

 

Починаючи з 2004 року, Міністерством проводиться громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти” (далі - Акція), головним завданням якої є ознайомлення та навчання населення основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності, популяризації професії рятувальника тощо.

 

За підсумками дев’яти місяців 2010 року в 732 населених пунктах проведено 1167 заходів, у яких взяло участь понад 320 тисяч громадян. У проведенні Акції задіяно понад 13 тис. працівників служби цивільного захисту та близько 2 тис. одиниць спеціальної техніки. У різноманітних конкурсах та опитуваннях взяло участь 13,6 тис. осіб. У друкованих ЗМІ вийшло понад 3 тисячі інформацій. Розповсюджено понад 250 тисяч екземплярів видавничо-друкарської продукції з тематикою безпеки життєдіяльності. На високопрофесійному рівні Акцію проведено ГУ МНС в Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Миколаївській, Луганській, Одеській, Сумській, Черкаській та Чернігівській областях, перебіг подій яких висвітлювався на сайті МНС та у засобах масової інформації. Слід відзначити проведення Акції у рамках Покровського ярмарку, що відбувся у м. Запоріжжя 9 жовтня 2010 року та був присвячений 240-й річниці міста. Запорізькі рятувальники влаштували один з найяскравіших майданчиків та представили увазі громадян виставку пожежно-рятувальної техніки, на якій всі бажаючі мали можливість поспілкуватись із самими рятувальниками, посидіти за кермом та сфотографуватись поруч з пожежною технікою. На встановленій поруч сцені виступали творчі колективи МНС з різних областей України. Цей захід ще раз нагадав громадянам про небезпеку, яка очікує на них у разі недотримання елементарних правил безпеки життєдіяльності.

 

Разом із цим з порушенням встановлених термінів надано до МНС графіки щодо проведення громадської акції “Запобігти. Врятувати. Допомогти” на 2010 рік з ГУ МНС в Автономній Республіці Крим, м. Києва та Львівської області. Надісланий графік про проведення заходів у м. Києві не узгоджувався з місцевими органами виконавчої влади, згідно з вимогами окремого доручення МНС від 27.11.2009 № В-494.

 

Надано звіти про проведення Акції в ІІІ кварталі 2010 року з посиланням на окреме доручення МНС від 08.12.2008 № В-587 ГУ МНС в Одеській, Тернопільській областях; у Закарпатській області - на окремі доручення МНС від 12.12.2006 № В-570, а в Львівській області - від 10.11.2005 № В-281, які втратили свою чинність, що свідчить про недостатню увагу керівництва зазначених ГУ до даного напрямку діяльності та відсутність дієвого контролю за роботою підлеглих. Так, квартальні звіти про хід виконання Акції ГУ МНС в Львівській області постійно надаються із значним запізненням і після неодноразових нагадувань, без копій підтверджуючих матеріалів, як того вимагає окреме доручення МНС від 27.11.2009 № В-494, і лише на електронну адресу та незавізовані у керівництва Головного управління. Не надали підтверджуючих матеріалів про висвітлення Акції у засобах масової інформації ГУ МНС в Автономній Республіці Крим, Закарпатській, Рівненській, Тернопільській областях, у зв’язку з чим неможливо повною мірою проаналізувати виконану роботу.

 

ГУ МНС в АР Крим надало підтверджуючі фотоматеріали про проведення Акції в ІІ кварталі, які відображають проведення інших заходів - Тижня знань безпеки життєдіяльності, що заплановано іншою вказівкою.

 

Мають місце випадки невиконання запланованих згідно з графіком заходів Акції. Так, залишилися невиконаними 22 заходи із 37 запланованих у Львівській області, Тернопільській - 20 із 31 та в Херсонській - 12 із 31 запланованого.

 

З метою належної організації та здійснення контролю за проведенням Акції

 

 

ДОРУЧАЮ:

 

1. Начальникам ГУ МНС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі:

 

1.1. Розробити, затвердити та узгодити з місцевими органами виконавчої влади графіки проведення громадської акції “Запобігти. Врятувати. Допомогти” на 2011 рік за формою, що додається (додаток 1), які надіслати до 21 січня 2011 року до Центру зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю (е-mail: [email protected]).

 

1.2. Інформацію про результати проведення Акції надсилати щокварталу, до 5 числа (е-mail: [email protected]) за формою, що додається (додаток 2), разом із підтверджуючими фотоматеріалами в електронному вигляді у кількості не більше 5 шт. з кожного проведеного заходу (підписані, із зазначенням місця проведення) та копіями матеріалів (в електронному вигляді), які вийшли у засобах масової інформації.

 

1.3. Встановити дієвий контроль за дотриманням графіка проведення Акції, вживати заходів дисциплінарного впливу до осіб, що допускають порушення термінів підготовки та надання звітних матеріалів до Міністерства.

 

2. Контроль за виконанням цього окремого доручення покласти на начальника відділу зв’язків із засобами масової інформації Управління зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Бородіну С.В.

 

 

А. Бондаренко