ГоловнаОстанні новини30 Жовтня, 2018р.
 Версія для друку

В Україні у 2018 році вже отруїлося дикорослими грибами 174 людини – актуальне питання міжвідомчої прес-конференції

Опубліковано: 30.10.2018, 12:50

Сьогодні, 30 жовтня відбулась міжвідомча прес-конференція у ГУ ДСНС України у Запорізькій області під час якої присутні обговорили актуальне питання щодо отруєння людей грибами. Адже, незважаючи на  масштабну регулярну просвітницько-роз’яснювальну роботу щодо відсутності у Запорізький області дикорослих їстівних грибів, мешканці  все-таки продовжують у міських та сільських лісонасадженнях збирати гриби. Наслідки такого тихого полювання дуже невтішні.

Так, в Україні у 2018 році вже отруїлося дикорослими грибами  174 людини, 11 з них померло.

Завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України» Вікторія Черкасова наголосила на тому, що  в Запорізький області у порівнянні з 2017 роком збільшилась кількість випадків отруєння грибами. «Так, якщо в 2018 году всього було зареєстровано 3 випадки отруєння грибами  з 5  постраждалими, то тільки за 10 місяців 2018 року уже зареєстровано 7 випадків отруєння грибами  з 10 постраждалими. Постраждали – мешканці м. Запоріжжя, м. Мелітополь та  Мелітопольського району, м. Дніпрорудне», - зазначила Вікторія Вікторівна.

 При проведенні розслідування фахівцями ДУ «ЗОЛУ МОЗУ» встановлено, що  отруєння викликано вживанням грибів, зібраних хворими самостійно та приготованих в домашніх умовах. Гриби збиралися постраждалими самостійно в лісосмузі біля села або розташованої уздовж автомагістралі, на дачі. Усі постраждалі звернулися до лікувальних закладів, де отримали належну медичну допомогу. Завдяки оперативному втручанню медиків, на щастя, летального результату від грибного отруєння вдалося уникнути.

Додатково: ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» звертається до мешканців Запорізької області з попередженням про те, що в Запорізькому регіоні та поблизу розташованих до нього областях зростають тільки умовно-їстівні гриби. Особливу увагу треба звертати на бліду поганку, котра в умовах жаркого літа стає схожою на їстівній гриб і тим самим вводить в оману навіть досвідчених грибників». Саме бліда поганка містить дуже токсичні речовини - аманітини, котрі відносяться до клітинних отрут і спричиняють основну дію на рівні клітин нервової системи печінки та викликають незворотні деструктивні зміни клітин головного мозку.

При появі симптомів отруєння грибами не можна зволікати, відразу слід викликати «швидку допомогу». До її приїзду потрібно промити шлунок 1—2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Фахівці також радять пити багато рідини. Ні в якому разі не можна вживати  алкоголь, молочні і кисломолочні продукти, оскільки вони сприяють прискоренню всмоктування отрути. Недоїдені гриби радять не викидати — їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила в організм, і прискорити лікування.

Щоб уникнути отруєння грибами, фахівці рекомендують не нехтувати елементарними правилами профілактики: збирати тільки відомі гриби (існують спеціальні довідники їстівних і отруйних грибів); заготовлювати про запас тільки молоді гриби; солити, сушити, маринувати кожен вид грибів окремо; перед відварюванням ретельно мити гриби від частинок піску і грунту; воду після відварювання обов'язково зливати. При цьому слід пам'ятати, що ніяка кулінарна обробка не знешкоджує грибну отруту. Вона зберігається і в консервованих та сушених грибах.

Не рекомендується: збирати або купувати на ринку переросли, в'ялі, пошкоджені личинками і цвіллю гриби; пробувати підозрілі гриби на смак; збирати гриби вздовж доріг; відкладати обробку грибів, так як цей продукт швидкопсувний; купувати на ринку грибні консерви, герметично закриті кришками в домашніх умовах, а також сухі гриби, грибну ікру і різні салати з грибами.

Найдієвіша порада, яка стовідсотково вбереже вас від отруєння грибами, — відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів для дітей до 12 років, жінок у період вагітності і грудного вигодовування, людей літнього віку.

 

DSC_0042.JPG

DSC_0102.JPG


   
Останні новини
16 Листопада10:51 Про працівників Гідрометеорологічної служби напередодні професійного свята
16 Листопада08:39 Увага! Штормове попередження про найважливіші метеорологічні явища
15 Листопада17:07 м. Енергодар: рятувальники радо зустріли дітей
15 Листопада16:36 Крок у безпечне майбутнє разом з екстреними службами
15 Листопада15:07 Подяка рятувальникам від Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат "Орієнтир"
15 Листопада11:31 Кабінет Міністрів України схвалив програму надання житла рятувальникам на умовах фінансового лізингу
14 Листопада17:34 Запорізькі рятувальники висловлюють співчуття з приводу передчасної смерті начальника ГУ ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського
13 Листопада14:55 м. Енергодар: рятувальники завітали до дошкільнят
13 Листопада14:34 У Запоріжжі стартувала акція «Безпечне житло»
13 Листопада11:11 м. Енергодар: профорієнтаційна зустріч з школярами та методистами
12 Листопада16:13 Соцпідтримка для рятувальників: підвищення зарплат, програма винайму житла та система лізингу
12 Листопада12:09 Рятувальники обговорили актуальні питання дерегуляції підприємницької діяльності
11 Листопада10:41 УВАГА! ТЕРМІНОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ!
11 Листопада09:58 УВАГА! ТЕРМІНОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ!
9 Листопада14:38 Лисичка Фокс розповіла школярам з усієї області про безпеку у ході Національного уроку
Останні новини