ГоловнаОстанні новини17 Серпня, 2018р.
 Версія для друку

Історія зі щасливим фіналом: на Азовському узбережжі двоє чоловіків врятували юнака (ОНОВЛЕНО)

Опубліковано: 17.08.2018, 12:44

Місто Бердянськ Запорізької області – улюблений курорт українців. Влітку десятки тисяч людей відпочивають тут та оздоровлюються. Тепле та не глибоке Азовське море ідеально підходить для сімейного відпочинку. Так, і родина Максименко з Кривого Рогу також цього літа для проведення відпустки обрала Бердянськ. Люди розташувалися у наметовому містечку в мікрорайоні Ліски.

18-річний Роман – професійний плавець, захоплюється водними видами спорту. Вирішив покупатися і вночі 16 липня. Не зупинив його і великий шторм. «Думав, мені море по коліно, а вийшло інакше», - зізнається парубок. Він одягнув спеціальну екіпіровку та пішов купатися. Десь метрів за 20 від берега ноги хлопця в ластах заплуталися у водоростях. Глибина в тому місті чимала, а густа рослинність 2-3 метри заввишки. Намагаючись виплутатись, хлопець пропустив хвилю і наковтався води. Родичі з берега побачили, що Рома пірнув і не винирнув. Вони почали кликати на допомогу. Неподалік місцеві жителі Юрій та Сергій пришвартовували прогулянковий катер. Почувши крики, одразу кинулися у воду. Як згадують очевидці, шукали хлопця хвилин 15-20. Зважаючи на темряву і сильні хвилі, самі рятівники ризикували своїм життям, але не припиняли пошуків. Зараз Юрій зізнається, що у той час думав, що хлопця живим уже навряд чи знайдуть. «Проте, якби не продовжували шукати – я б жалкував про це все життя, адже завжди залишається шанс на краще» - зазначає рятівник. Нарешті, пошуки увінчалися успіхом – чоловіки витягнули постраждалого на берег. Хлопець був без свідомості та ознак дихання. Юрій Сулімов 10 років пропрацював рятувальником на воді, а тому добре вміє надавати першу долікарську допомогу. До приїзду швидкої чоловікові вдалося звільнити легені Романа від води та привести його до тями. Врятованого госпіталізували до місцевої лікарні, наступного дня вже відпустили. Наразі, Рома почуває себе добре та дуже вдячний за порятунок.  

Як зізнається Юрій Сулімов, на його рахунку не одне врятоване життя. Допомагав він людям до своєї професійної діяльності у якості рятувальника водолазної станції Бердянська, звичайно, під час, та після. «Пішов з тієї роботи тільки тому, - розповідає Юрій, - бо родичі дуже хвилювалися, що я завжди у вирі небезпеки та ризику. І хоч я вже не працюю рятувальником, але ж ніколи не зможу пройти повз чужої біди». Зараз робота чоловіка, як і раніше пов’язана з водною стихією. Юрій – капітан прогулянкового корабля. Не дивно, що і на новій професійній стежині чоловікові доводиться постійно стикатися з різноманітними нештатними подіями на воді і часто рятувати людей вже не за спеціальністю, а за життєвим призначенням.

Близько 10 років тому Юрій проявив у повній мірі свій героїзм та мужність під час знешкодження 200-кілограмової підводної донної протикорабельної міни ПДМ-3 часів минулих війн, яку знайшли відпочивальники в Азовському морі у серпні 2007 року. Разом з піротехніками та водолазами, Юрій за кермом катеру «Лагода» дістався безпечного місця у відкритому морі для проведення відповідних робіт, усвідомлюючи всю небезпеку для власного життя. «Я розумів, що можу вже не повернутися на берег, і разом з цим мені необхідно було зробити все від себе все можливе, щоб переконатися, що містянам нічого не загрожує, адже у разі вибуху – на карті Бердянська не було б цілого району» - зазначає герой. За цей героїчний вчинок рятувальник отримав орден «За мужність».

Зараз весь свій набутий досвід порятунку на воді Юрій передає синові.

Другий герой нашої історії порятунку 18-річного Романа – Сергій Олексієнко. Він – учасник АТО, представник організації «Легіон правди». Отже, захищати і оберігати свій народ – його покликання.

А відпочивальники на Азовському морі, у свою чергу, повинні пам’ятати – не зважаючи на те, що на узбережжі є постійні вартові вашої безпеки, не можна нехтувати правилами поведінки на воді і сподіватися на щасливий випадок. Безпечний відпочинок у ваших руках, зробіть його радісним та незабутнім.

врятований Роман.jpg IMG_9596.JPG

врятований Роман                                                                                                            Юрій Сулімов

 

IMG_9606.JPG

Юрій Сулімов з сином

 

 

 


   
Останні новини
23 Вересня12:28 «Коло друзів» разом із запорізькими рятувальниками
21 Вересня16:37 Чернігівський район: рятувальники привітали ветерана
21 Вересня16:25 Штормове попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища
21 Вересня15:50 Бердянський район: рятувальники провели профілактичну роботу на сільськогосподарських підприємствах
21 Вересня14:52 Якимівський район: рятувальники провели екскурсію для школярів «Великотернівської ЗОШ»
20 Вересня16:11 м. Токмак: рятувальники провели лекцію з працівниками лікарні
20 Вересня15:33 м. Мелітополь: рятувальники провели бесіди в трудових колективах
20 Вересня15:10 Вільнянський район: рятувальники провели профілактичну бесіду з ліцеїстами
20 Вересня15:03 Василівський район: рятувальники проводять профілактично-роз’яснювальну роботу в трудових колективах
20 Вересня12:32 Рятувальники привітали з ювілеєм ветерана пожежної охорони Миколу Тарана
20 Вересня10:20 Оріхівські рятувальники взяли участь в проведені Тижня знань безпеки життєдіяльності в дошкільних та навчальних закладах.
20 Вересня09:59 м. Енергодар: до рятувальників завітали лідери молодіжного руху ЗаТЕС
19 Вересня12:45 Подяка рятувальникам
19 Вересня10:43 «Кращі з кращих» запорізькі начальники караулу
19 Вересня10:31 Запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.
Останні новини