ГоловнаОстанні новини15 Серпня, 2018р.
 Версія для друку

Два дні народження маленького Данила

Опубліковано: 15.08.2018, 13:28

Трьохрічний Данил Опарін народився 6 листопада 2014 року. Тепер у нього два дні народження – восени та 12 серпня, коли завдяки рішучим діям двох запоріжців хлопчик отримав друге життя.

Того погожого дня малий Данилко пішов разом з батьком на річку Конка у с. Зарічне Оріхівського району. За невизначених обставин 35-річний Вадим Мельников почав тонути разом з сином буквально у метрі від берега. За словами свідків, батько прогулявся з сином берегом,потім зайшов у воду, несучи дитину на плечах. Жителі села зазначають, що у тих місцях часто виловлюють раків, тому припускають, що чоловік бавився з малим, демонструючи специфіку такої риболовлі або вчив сина плавати.

Рибалки Булат Олексій та Гапов Роман, які знаходилися на іншому березі стали очевидцями події. Дібравшись до місця аби розібратися, що трапилось, чоловіки побачили лише дитячу руку, яка виринала з поверхні води за 15 метрів від берега, з протилежного боку від їхнього місцезнаходження. Не гаючи ані хвилини Роман чимдуж поплив за дитиною, Олексій - одразу ж за ним. Напевне допомогла та обставина, що хлопчика трохи притримала трава та водорості, що ростуть у річці, і він одразу не пішов на дно. Роман встиг вхопити малого і витягнув його на берег. Через сильну забрудненість та глибину річки понад 2 метри дістати батька дитини виявилося неможливим, оскільки його тіло зникло з поверхні води і пішло на дно.

Чоловіки зосередили всі сили на порятунок малюка. Олексій Булат, пригадуючи зараз обставини того дня, зазначає: «Моментами думав, що дитину врятувати не вдасться, бо на берег ми дістали малюка без свідомості та без ознак дихання, синього». Чи то вдалися в знаки 20 років служби слідчим в обласній прокуратурі, чи неабиякий досвід у проведенні першої допомоги, та Олексію Володимировичу все ж таки вдалося зробити так, щоб Данил почав дихати та прийшов до тями.

«Я проводив масаж грудної клітини, потім помітив, що хлопчик прикусив язика. Я розкрив йому рот та витягнув рештки водоростей та трави. Після цього продовжив масаж. Не пам’ятаю скільки минуло часу, як я переклав дитину вже на ногу Романа і продовжив реанімаційні дії. Нарешті хлопчик почав кашляти і ми зрозуміли – ми його врятували» - розповідає Олексій Булат.

До прибуття медиків чоловіки знаходилися разом з малюком, надаючи психологічну підтримку. «Дитина почала плакати і ми довго не могли її заспокоїти. На річці не було в той час родичів Данила, тому поки не прибули співробітники поліції та медики ми ані на крок не полишали хлопчика» - зазначає Роман.

«Саме завдяки тому, що чоловіки вчасно дістали дитину та правильно надали допомогу хлопчика вдалося врятувати. У таких випадках лік часу йде не на хвилини, а на секунди. Зараз життю маленького пацієнта нічого не загрожує, він знаходиться під наглядом лікарів» - зазначає лікар-реаніматолог Олександр Рогов.

Навідати малюка у лікарні завітали фахівці ДСНС разом з одним із рятівників – Олексієм Булатом. Втішає те, що хлопчик поступово відходить від шокового стану, почав говорити та їсти.

«У мене не має достатньо слів аби висловити свою вдячність рятівникам мого сина. Вони подарували йому друге життя»  - зі сльозами на очах говорить мама хлопчика Владлена Опаріна.

«Данил почуває себе набагато краще, проте постійно питає, де батько. Не наважуюся говорити сину правду, розповідаю, що тато поїхав у відрядження» - продовжує жінка.

Істинні обставини події вже навряд чи доведеться дізнатися, адже хлопчик, на щастя, не пам’ятає, що сталося у той день на річці. Пошуки потонулого батька тривали протягом доби 13 серпня і не дали результатів. Вранці 14 серпня тіло знайшли неподалік місця трагедії та відправили на судово-медичну експертизу.

Родичі загиблого Вадима Мельникова та вся родина Опаріних дякує чоловікам за порятунок сина та онука, адже це благородний та неоціненний вчинок, для вираження якого бракує слів.

Зараз усі учасники пригоди намагаються оговтатися від того, що трапилося. Роман Гапов працює художником-оформлювачем у рекламному агентстві, Олексій Булат проходить конкурс на посаду до Державного бюро розслідувань. Обидва рятівника продовжують жити своїм життям і героїзму у своєму вчинку зовсім не вбачають. Проте, всім відомо, що більшість випадків, які іменуються трагічними, виникають саме від людської байдужості. Подібні історії дають надію, що наш світ сповнений людьми, які не залишаються осторонь чужого горя і допомагають ближнім, коли ті потрапили у біду. Ми, запорізькі рятувальники, пишаємося сміливістю та рішучістю чоловіків, дякуємо за їх мужній вчинок та другий день народження для маленького Данила.

 

 IMG_9955.JPG IMG_9988.JPG

IMG_9942.JPG IMG_9949.JPG

IMG_9975.JPG IMG_9977.JPG

 

 

 


   
Останні новини
23 Вересня12:28 «Коло друзів» разом із запорізькими рятувальниками
21 Вересня16:37 Чернігівський район: рятувальники привітали ветерана
21 Вересня16:25 Штормове попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища
21 Вересня15:50 Бердянський район: рятувальники провели профілактичну роботу на сільськогосподарських підприємствах
21 Вересня14:52 Якимівський район: рятувальники провели екскурсію для школярів «Великотернівської ЗОШ»
20 Вересня16:11 м. Токмак: рятувальники провели лекцію з працівниками лікарні
20 Вересня15:33 м. Мелітополь: рятувальники провели бесіди в трудових колективах
20 Вересня15:10 Вільнянський район: рятувальники провели профілактичну бесіду з ліцеїстами
20 Вересня15:03 Василівський район: рятувальники проводять профілактично-роз’яснювальну роботу в трудових колективах
20 Вересня12:32 Рятувальники привітали з ювілеєм ветерана пожежної охорони Миколу Тарана
20 Вересня10:20 Оріхівські рятувальники взяли участь в проведені Тижня знань безпеки життєдіяльності в дошкільних та навчальних закладах.
20 Вересня09:59 м. Енергодар: до рятувальників завітали лідери молодіжного руху ЗаТЕС
19 Вересня12:45 Подяка рятувальникам
19 Вересня10:43 «Кращі з кращих» запорізькі начальники караулу
19 Вересня10:31 Запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.
Останні новини