ГоловнаОстанні новини10 Липня, 2018р.
 Версія для друку

Дітки влітку, або як проходять дні безпеки в оздоровчих центрах області

Опубліковано: 10.07.2018, 14:52

Літо - час нових тривог і відкриттів, адже сучасний світ сповнений спокус і завуальованих ризиків, які не такі очевидні на перший погляд, але від цього не менш небезпечні. Літо - це завжди привід навчитися чогось нового, якщо є хороший наставник. Особливої актуальності в канікулярний період набуває профілактична робота рятувальників в дитячих таборах відпочинку, адже попереджений значить «озброєний», «озброєний» - здатен діяти.

Саме тому, фахівці ДСНС, Національної поліції, медики швидкої допомоги та волонтери Червоного Хреста об’єднали свої зусилля заради безпеки в дитячих оздоровчих центрах області, яких на сьогоднішній день діє 33. Нещодавно, «Райський куточок» та «Червона гвоздика» у Бердянську, провели разом з фахівцями ГУ ДСНС України у Запорізької області масові заходи. Понад півтори тисячі дітлахів та дорослих стали учасниками Дня безпеки, а партнером - Група компаній «Фокстрот».

Протягом дня на території таборів проходили різноманітні розважально-пізнавальні заходи з основ безпеки життєдіяльності. Вогнеборці влаштували для дітей парад пожежної техніки та показові виступи: як вони діють під час пожежі, провели бойове розгортання та загасили умовне загоряння. Дітлахи на власні очі побачили, яка техніка є на озброєнні у підрозділах ДСНС та як працюють рятувальники у надзвичайних ситуаціях. Колеги з Нацполіції демонстрували можливості патрульного автомобіля та дозволяли дітям відчути себе юним помічником поліцейського. Лисичка Фокс провела з наймолодшими відпочивальниками веселий та змістовний урок безпеки за мотивами мультфільму «Фокс і трот поспішають на допомогу». Діти проявили неабиякі знання щодо дій у ексримальних ситуаціях, особливо під час пожежі, а на згадку про зустріч отримали пам’ятні подарунки від соціальних партнерів та засновників проекту «Школа безпеки» - Групи компаній «Фокстрот».

Медики навчили дітей як зробити штучне дихання та серцево-легеневу реанімацію, а волонтери розповіли про симптоми й першу допомогу при сонячних опіках, теплових ударах, запамороченнях тощо. Кульмінацією заходу стала собака породи ньюфаундленд на призвище Ланж. Собака має сертифікат Кінологічної служби України та приймає участь у змаганнях в категорії «Служба порятунку на воді». Їй три роки, два з яких вона вивчає рятувальну справу на воді. Вона вже вміє доставляти рятувальне коло до потопаючого та транспортувати на берег гумовий човен з постраждалим. Найближчим часом Ланж разом з господарем Олександром Стрюковим поїде на міжнародні змагання в Прибалтику.

Рятувальники і поліцейські закцентували увагу на тому що, дитина влітку частіше залишається без нагляду, і якщо вже ми, дорослі, не завжди можемо бути поруч, то просто зобов'язані навчити дитину убезпечувати себе. Вона повинна вміти поводитись на воді, знати правила, пов'язані з перегрівом і отруєннями організму, наявність вміння поводитися з комахами і тваринами, правила гігієни і поведінки на дорозі, на вулиці, в лісі, розпізнавати зло, поганих людей, знаходити оптимальний вихід з несприятливих надзвичайних обставин. вміти вибудувати правильні межі особистої безпеки і перебування в зоні фізичного і психологічного комфорту. Наприкінці зустрічі організатори заходу побажали аби літо було безпечним, чудовим і незабутнім періодом з найкращими та яскравими спогадами.

DSC00045.JPGDSC00064.JPG

DSC00068.JPGDSC00069.JPG

DSC00071.JPGDSC00074.JPG

DSC00075.JPGDSC00080.JPG

MAM_9092.JPGMAM_9096.JPG

MAM_9104.JPGMAM_9133.JPG

MAM_9150.JPGMAM_9153.JPG

 


   
Останні новини
23 Вересня12:28 «Коло друзів» разом із запорізькими рятувальниками
21 Вересня16:37 Чернігівський район: рятувальники привітали ветерана
21 Вересня16:25 Штормове попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища
21 Вересня15:50 Бердянський район: рятувальники провели профілактичну роботу на сільськогосподарських підприємствах
21 Вересня14:52 Якимівський район: рятувальники провели екскурсію для школярів «Великотернівської ЗОШ»
20 Вересня16:11 м. Токмак: рятувальники провели лекцію з працівниками лікарні
20 Вересня15:33 м. Мелітополь: рятувальники провели бесіди в трудових колективах
20 Вересня15:10 Вільнянський район: рятувальники провели профілактичну бесіду з ліцеїстами
20 Вересня15:03 Василівський район: рятувальники проводять профілактично-роз’яснювальну роботу в трудових колективах
20 Вересня12:32 Рятувальники привітали з ювілеєм ветерана пожежної охорони Миколу Тарана
20 Вересня10:20 Оріхівські рятувальники взяли участь в проведені Тижня знань безпеки життєдіяльності в дошкільних та навчальних закладах.
20 Вересня09:59 м. Енергодар: до рятувальників завітали лідери молодіжного руху ЗаТЕС
19 Вересня12:45 Подяка рятувальникам
19 Вересня10:43 «Кращі з кращих» запорізькі начальники караулу
19 Вересня10:31 Запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.
Останні новини