ГоловнаОстанні новини4 Липня, 2018р.
 Версія для друку

«З початку року на воді врятовано 52 людини» - начальник управління організації заходів цивільного захисту Олексій Дунаєв

Опубліковано: 04.07.2018, 13:11

4 липня у ході міжвідомчої прес-конференції присвяченої актуальним ризикам оздоровчого періоду, учасники обговорили статистику надзвичайних подій на воді та вжиті заходи для запобігання їх виникнення.  

«Завдяки оперативним діям підрозділів ДСНС, інших служб та населення з початку 2018 року вдалося врятувати життя 52 людям, з них 10-ом дітям. Протягом всього минулого року цей показник склав 368 врятованих, 119 дітей» - зазначив у ході міжвідомчої прес-конференції начальник управління організації заходів цивільного захисту Олексій Дунаєв.

Але окрім випадків щасливого порятунку, є й такі, під час яких водна стихія виявилася невблаганною. З початку поточного року на водних об’єктах області загинуло 16 чоловік. Протягом 2017 на воді загинуло 35 осіб, 4 з яких - діти. А це вдвічі менше аніж за аналогічний період 2016 року, коли на водоймах загинуло 76 людей , з них 6 дітей. Найбільше випадків загибелі спостерігається на річках області (14 осіб), Азовському морі (7 осіб). Проаналізувавши місця загибелі людей можна зробити висновок, що у більшості трагічні випадки виникають у місцях не облаштованих для купання.

Запобігання загибелі людей на водних об’єктах – один із пріоритетних напрямків роботи фахівців Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Протягом травня-липня організовано та проводяться позапланові перевірки стану виконання приписів суб’єктами господарювання у власності або користуванні яких перебувають об’єкти відпочинку та оздоровлення громадян.

Станом на 3 липня обстежено приблизно 450 тис. квадратних метрів акваторії на території 261 оздоровчих закладів. На теперішній час з 304 оздоровчими закладами укладено угоди на постійне та обов’язкове обслуговування об’єктів на період масового відпочинку людей, 283 матросів-рятувальників пройшли навчання та отримали посвідчення.

Вжиті заходи дозволили зменшити кількість загиблих громадян на 45%.

Суміжно із нештатними подіями під час відпочинку поблизу водойм спостерігаються сонячні опіки та перегрівання. За інформацією опікового відділення 5-ї міської лікарні,  серед 270 випадків госпіталізації людей, цього року за допомогою медиків у лікуванні сонячних опіків поки що не зверталась жодна людина. Минулоріч, був випадок, коли дитина отримала близько 40% опіків тіла саме від сонячного випромінювання. Комплекс заходів аби уберегти себе від такого виду травм включає в себе  такі прості правила - засмагати лише до десятої ранку та після четвертої вдень, а дітей до трьох-чотирьох років взагалі не тримати на сонці, окрім часу, який не є загрозою для здоров’я. «Є показники, коли треба терміново викликати швидку або звертатися до лікаря. По-перше, це підвищення температури тіла, навіть якщо 37,5, це може було передвіс­ником теплового удару. По-друге – нудота, втрата свідомості, висипання на шкірі» - зазначила завідувач опікового відділення 5-ї міської лікарні Олена Пономаренко.

 DSC_0159.JPG DSC_0166.JPG


   
Останні новини
19 Листопада14:08 Увага! Попередження про погіршення погодних умов по Україні
19 Листопада12:47 З нагоди Дня працівників Гідрометеорологічної служби рятувальники завітали з привітаннями до Запорізького обласного центру з гідрометеорології
19 Листопада08:39 Увага! Штормове попередження про найважливіші метеорологічні явища
16 Листопада10:51 Про працівників Гідрометеорологічної служби напередодні професійного свята
15 Листопада17:07 м. Енергодар: рятувальники радо зустріли дітей
15 Листопада16:36 Крок у безпечне майбутнє разом з екстреними службами
15 Листопада15:07 Подяка рятувальникам від Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат "Орієнтир"
15 Листопада11:31 Кабінет Міністрів України схвалив програму надання житла рятувальникам на умовах фінансового лізингу
14 Листопада17:34 Запорізькі рятувальники висловлюють співчуття з приводу передчасної смерті начальника ГУ ДСНС України у Львівській області Сергія Дмитровського
13 Листопада14:55 м. Енергодар: рятувальники завітали до дошкільнят
13 Листопада14:34 У Запоріжжі стартувала акція «Безпечне житло»
13 Листопада11:11 м. Енергодар: профорієнтаційна зустріч з школярами та методистами
12 Листопада16:13 Соцпідтримка для рятувальників: підвищення зарплат, програма винайму житла та система лізингу
12 Листопада12:09 Рятувальники обговорили актуальні питання дерегуляції підприємницької діяльності
11 Листопада10:41 УВАГА! ТЕРМІНОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ!
Останні новини