ГоловнаОстанні новини4 Липня, 2018р.
 Версія для друку

«З початку року на воді врятовано 52 людини» - начальник управління організації заходів цивільного захисту Олексій Дунаєв

Опубліковано: 04.07.2018, 13:11

4 липня у ході міжвідомчої прес-конференції присвяченої актуальним ризикам оздоровчого періоду, учасники обговорили статистику надзвичайних подій на воді та вжиті заходи для запобігання їх виникнення.  

«Завдяки оперативним діям підрозділів ДСНС, інших служб та населення з початку 2018 року вдалося врятувати життя 52 людям, з них 10-ом дітям. Протягом всього минулого року цей показник склав 368 врятованих, 119 дітей» - зазначив у ході міжвідомчої прес-конференції начальник управління організації заходів цивільного захисту Олексій Дунаєв.

Але окрім випадків щасливого порятунку, є й такі, під час яких водна стихія виявилася невблаганною. З початку поточного року на водних об’єктах області загинуло 16 чоловік. Протягом 2017 на воді загинуло 35 осіб, 4 з яких - діти. А це вдвічі менше аніж за аналогічний період 2016 року, коли на водоймах загинуло 76 людей , з них 6 дітей. Найбільше випадків загибелі спостерігається на річках області (14 осіб), Азовському морі (7 осіб). Проаналізувавши місця загибелі людей можна зробити висновок, що у більшості трагічні випадки виникають у місцях не облаштованих для купання.

Запобігання загибелі людей на водних об’єктах – один із пріоритетних напрямків роботи фахівців Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Протягом травня-липня організовано та проводяться позапланові перевірки стану виконання приписів суб’єктами господарювання у власності або користуванні яких перебувають об’єкти відпочинку та оздоровлення громадян.

Станом на 3 липня обстежено приблизно 450 тис. квадратних метрів акваторії на території 261 оздоровчих закладів. На теперішній час з 304 оздоровчими закладами укладено угоди на постійне та обов’язкове обслуговування об’єктів на період масового відпочинку людей, 283 матросів-рятувальників пройшли навчання та отримали посвідчення.

Вжиті заходи дозволили зменшити кількість загиблих громадян на 45%.

Суміжно із нештатними подіями під час відпочинку поблизу водойм спостерігаються сонячні опіки та перегрівання. За інформацією опікового відділення 5-ї міської лікарні,  серед 270 випадків госпіталізації людей, цього року за допомогою медиків у лікуванні сонячних опіків поки що не зверталась жодна людина. Минулоріч, був випадок, коли дитина отримала близько 40% опіків тіла саме від сонячного випромінювання. Комплекс заходів аби уберегти себе від такого виду травм включає в себе  такі прості правила - засмагати лише до десятої ранку та після четвертої вдень, а дітей до трьох-чотирьох років взагалі не тримати на сонці, окрім часу, який не є загрозою для здоров’я. «Є показники, коли треба терміново викликати швидку або звертатися до лікаря. По-перше, це підвищення температури тіла, навіть якщо 37,5, це може було передвіс­ником теплового удару. По-друге – нудота, втрата свідомості, висипання на шкірі» - зазначила завідувач опікового відділення 5-ї міської лікарні Олена Пономаренко.

 DSC_0159.JPG DSC_0166.JPG


   
Останні новини
21 Вересня16:37 Чернігівський район: рятувальники привітали ветерана
21 Вересня16:25 Штормове попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища
21 Вересня15:50 Бердянський район: рятувальники провели профілактичну роботу на сільськогосподарських підприємствах
21 Вересня14:52 Якимівський район: рятувальники провели екскурсію для школярів «Великотернівської ЗОШ»
20 Вересня16:11 м. Токмак: рятувальники провели лекцію з працівниками лікарні
20 Вересня15:33 м. Мелітополь: рятувальники провели бесіди в трудових колективах
20 Вересня15:10 Вільнянський район: рятувальники провели профілактичну бесіду з ліцеїстами
20 Вересня15:03 Василівський район: рятувальники проводять профілактично-роз’яснювальну роботу в трудових колективах
20 Вересня12:32 Рятувальники привітали з ювілеєм ветерана пожежної охорони Миколу Тарана
20 Вересня10:20 Оріхівські рятувальники взяли участь в проведені Тижня знань безпеки життєдіяльності в дошкільних та навчальних закладах.
20 Вересня09:59 м. Енергодар: до рятувальників завітали лідери молодіжного руху ЗаТЕС
19 Вересня12:45 Подяка рятувальникам
19 Вересня10:43 «Кращі з кращих» запорізькі начальники караулу
19 Вересня10:31 Запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.
18 Вересня16:20 Запорізька область: рятувальники проводять роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки на сільськогосподарських підприємствах
Останні новини