ГоловнаОстанні новини16 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

Безпека підростаючого покоління – спільне пріоритетне завдання освітян та рятувальників: у Мелітополі відбувся семінар з цивільного захисту

Опубліковано: 16.04.2018, 13:06

16 квітня на базі Мелітопольської загальноосвітньої школи  №15 відбувся семінар із спеціалістами управління освіти, керівниками методичних об’єднань і працівниками закладів освіти, які відповідають за безпеку життєдіяльності. Захід відбувся у рамках Дня цивільного захисту з метою удосконалення проведення профілактичної роботи для запобігання травмуванню та загибелі дітей під час надзвичайних подій різного характеру.

Безпека підростаючого покоління – пріоритетний напрямок роботи рятувальників ДСНС, тому проведення таких заходів завжди є актуальним. Адже, завдяки спільним зусиллям фахівців ДСНС та освітян є можливість попередити біду, мінімізувати її наслідки, організувати та виконати дієвий комплекс заходів аби забезпечити безпеку здобувачів освіти, особливо під час навчального процесу.

Навчальні заклади Мелітополя включають 22 загальноосвітніх навчальних закладів та 27 дошкільних. Близько ста педагогів та вихователів спільно з рятувальниками обговорили сьогодні методологію забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчального процесу, методику викладання навчальних предметів «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни» та інші аспекти ЦЗ.

З початку року в області виникло 873 пожежі, на яких вдалося врятувати 37 людей, 6 з яких –діти. На щастя, внаслідок цих подій жодна дитина не загинула. Враховуючи той факт, що не тільки природна дитяча цікавість часто стає причиною виникнення нештатних подій,  а і небезпечні фактори сьогодення які несуть потенційну загрозу їхньому здоров’ю та життю, рятувальники нагадали учасникам правила протипожежної безпеки під час навчального процесу та у побуті, особливості евакуації у разі виникнення надзвичайної події у закладі освіти.

Піротехніки ДСНС області довели до присутніх алгоритм дій у разі виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів, їхню класифікацію та статистику знешкодження на території області.

Співробітники Мелітопольської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України, які також взяли участь у семінарі, продемонстрували присутнім майстер-клас з надання першої долікарської допомоги.

У ході практичної частини освітяни отримали від співробітників НМЦ ЦЗ та БЖД методичні рекомендації щодо організації просвітницької роботи в закладах освіти з питання «Радіаційна небезпека», навчитися вимірювати дозу випромінення дозиметром.

Також, педагоги мали нагоду взяти участь у тренінгу «Радіаційна безпека» від вчителя дисципліни «Основи здоров’я» ЗОШ №15 Галини Ліскун, де навчилися новим методикам роз’яснювальної роботи з дітьми з цього питання.

Наприкінці заходу усі учасники отримали відеоматеріали профілактичного змісту для демонстрації у ході відповідних дисциплін, що сприятиме ефективнішому засвоєнню інформації дітьми.

Підбиваючи підсумки зустрічі, за активну громадську позицію, значний внесок в організацію протипожежної безпеки в закладах освіти, навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності, відданість своєму покликанню та сумлінне виконання професійних обов’язків грамотами Головного управління ДСНС України у Запорізькій області рятувальники нагородили спеціаліста управління освіти Мелітопольської міської ради Наталію Тимошенко, директора ЗОШ №8 Олену Заменягре, завідувачів ДНЗ «Казка» та «Чебурашка» Оксану Жаравіну і Людмилу Савіну, директора НВК №16 Світлану Ковпак.

photo_2018-04-16_13-08-31.jpgphoto_2018-04-16_13-09-02.jpg

photo_2018-04-16_13-09-13.jpgphoto_2018-04-16_13-09-55.jpg

photo_2018-04-16_13-09-57.jpgphoto_2018-04-16_13-10-01.jpg

 


   
Останні новини
25 Квітня17:04 Рятувальники провели семінар у рамках Дня цивільного захисту
25 Квітня15:33 Рятувальники взяли участь в тактико-спеціальних антитерористичних навчаннях
25 Квітня15:04 м. Енергодар: рятувальники спільно з волонтерами нагадають громадянам правила безпеки під час відвідування об’єктів з масовим перебуванням людей
24 Квітня17:02 У рамках Дня цивільного захисту рятувальники та освітяни провели семінар
24 Квітня13:49 Увага! Попередження про пожежну небезпеку на території Запорізької області
23 Квітня18:31 Рятувальники спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели навчання по безпечному поводженню в екосистемах
23 Квітня18:09 На базі ЗНВК «Запорізька Січ» відбувся семінар з безпеки життєдіяльності для співробітників закладів освіти
21 Квітня09:09 Запорізькі рятувальники отримали нагороди в рамках патріотичної акції «Естафета поколінь» в м. Харків
20 Квітня16:48 У Запорізькому районі відбулося масштабне інструктивно-методичне заняття на тему безпеки життєдіяльності населення
20 Квітня16:16 Позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
20 Квітня11:42 м. Енергодар: відбувся зональний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних
20 Квітня10:41 Токмацький район: визначено переможців районного етапу фестивалю Дружин юних пожежних
19 Квітня17:55 Рятувальники зіграли у надзвичайний футбол
19 Квітня16:56 Важливо! Попередження про заморозки які очикуються на території Запорізької області
19 Квітня16:01 м. Енергодар: рятувальники та освітяни заручились підтримкою лісового господарства та озеленили місто
Останні новини