ГоловнаБізнесуОрганізація здійснення державного нагляду(контролю)
 Версія для друку
 Матеріали позапланових перевірок об`єктів з масовим перебуванням людей  

 

План-графік здійснення заходів державного нагляду (контролю) Головного управління ДСНС України у Запорізькій області
у 1-му кварталі 2019 року
План-графік здійснення заходів державного нагляду (контролю) Головного управління ДСНС України у Запорізькій області
у 4-му кварталі 2018 року
План-графік здійснення заходів державного нагляду (контролю) Головного управління ДСНС України у Запорізькій області
у 3-му кварталі 2018 року
План-графік здійснення заходів державного нагляду (контролю) Головного управління ДСНС України у Запорізькій області
у 2-му кварталі 2018 року
План-графік здійснення перевірок стану пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту установ та організацій, що належать до сфери управління органів державної влади та місцевого самоврядування ГУ ДСНС України у Запорізькій області на 2-й квартал 2017 року

Звіт про виконання квартальних планів перевірок суб’єктів господарювання за 2017 рік.

На обліку в Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області зареєстровано 2 тис. 009 об’єктів з високим ступенем прийнятного ризику, 4 тис. 226 об’єктів із середнім та 13 тис. 786 із незначним ступенем прийнятного ризику, а також 1 тис. 722  об’єктів органів влади. Усього впродовж 2017 року проведено 1 тис. 679 планових та  1 тис. 095 позапланових перевірок, за результатами яких запропоновано до виконання понад 36 тис. протипожежних заході.

Впродовж 2017 року Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області зареєстровано 170 декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

Організація здійснення державного нагляду (контролю)

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким встановлено до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, у тому числі  на проведення планових перевірок додержання вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Також даним законом передбачено протягом 2017 року  проведення позапланових перевірок:

1) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав;

2) за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

3) за рішенням суду;

4) у разі настання аварії (пожежі), смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

Нововведенням даного Закону є впровадження особливостей обмеження на позапланову перевірку на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав. Проведення позапланової перевірки на підставі такого звернення орган державного нагляду повинен погодити з Державною регуляторною службою України за формою та в порядку, визначеному ДРС.

Також передбачається повна публічність процедури погодження Державною регуляторною службою України та обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднювати на офіційному веб-сайті Державної регуляторної служби України дозвіл на їх проведення.

Нагадаємо, що в січні місяці цього року Кабінет міністрів України затвердив Стратегію реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, метою якої є реформування системи ДСНС та підвищення її спроможності щодо забезпечення виконання у взаємодії з іншими складовими сектору безпеки і оборони завдань з протидії загрозам національній безпеці у сфері цивільного захисту.

Реалізацію Стратегії передбачається здійснювати трьома етапами протягом 2017-2020 років. Вже у 2017 році планується внести зміни  до нормативно-правового врегулювання питання щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом обов’язкового проведення планових перевірок тільки суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику від провадження господарської діяльності та державних установ, а також запровадження страхування цивільно-правової відповідальності суб’єктів господарювання із середнім та незначним ступенем ризику за шкоду, яка може бути заподіяна унаслідок виникнення надзвичайної ситуації чи пожежі.

Що ж, будемо сподіватись що дані зміни дозволять підвищити рівень пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту у нашій державі, що в свою чергу зменшить кількість надзвичайних ситуацій.

    Твіт