ГоловнаБізнесуОрганізація здійснення державного нагляду(контролю)
 Версія для друку
 
План-графік здійснення заходів державного нагляду (контролю) Головного управління ДСНС України у Запорізькій області
у 2-му кварталі 2018 року
План-графік здійснення перевірок стану пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту установ та організацій, що належать до сфери управління органів державної влади та місцевого самоврядування ГУ ДСНС України у Запорізькій області на 2-й квартал 2017 року

Звіт про виконання квартальних планів перевірок суб’єктів господарювання за 2016 рік.

 На обліку в управлінні запобігання надзвичайним ситуаціям зареєстровано 1 тис. 966 об’єктів з високим ступенем прийнятного ризику,
4 тис. 215 об’єктів із середнім та 13 тис. 755 із незначним ступенем прийнятного ризику, а також 1 тис. 722  об’єктів органів влади.Усього впродовж 2016 року проведено 3599  планових та  1125 позапланових перевірок, за результатами яких запропоновано до виконання понад 121 тис. 411 протипожежних заходів, але залишаються 15 тис. 241 невиконаними.

Впродовж 2016 року зареєстровано 132 декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки проти 91 за той же період 2015року.

Організація здійснення державного нагляду (контролю)

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким встановлено до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, у тому числі  на проведення планових перевірок додержання вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Також даним законом передбачено протягом 2017 року  проведення позапланових перевірок:

1) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав;

2) за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

3) за рішенням суду;

4) у разі настання аварії (пожежі), смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

Нововведенням даного Закону є впровадження особливостей обмеження на позапланову перевірку на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав. Проведення позапланової перевірки на підставі такого звернення орган державного нагляду повинен погодити з Державною регуляторною службою України за формою та в порядку, визначеному ДРС.

Також передбачається повна публічність процедури погодження Державною регуляторною службою України та обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднювати на офіційному веб-сайті Державної регуляторної служби України дозвіл на їх проведення.

Нагадаємо, що в січні місяці цього року Кабінет міністрів України затвердив Стратегію реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, метою якої є реформування системи ДСНС та підвищення її спроможності щодо забезпечення виконання у взаємодії з іншими складовими сектору безпеки і оборони завдань з протидії загрозам національній безпеці у сфері цивільного захисту.

Реалізацію Стратегії передбачається здійснювати трьома етапами протягом 2017-2020 років. Вже у 2017 році планується внести зміни  до нормативно-правового врегулювання питання щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом обов’язкового проведення планових перевірок тільки суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику від провадження господарської діяльності та державних установ, а також запровадження страхування цивільно-правової відповідальності суб’єктів господарювання із середнім та незначним ступенем ризику за шкоду, яка може бути заподіяна унаслідок виникнення надзвичайної ситуації чи пожежі.

Що ж, будемо сподіватись що дані зміни дозволять підвищити рівень пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту у нашій державі, що в свою чергу зменшить кількість надзвичайних ситуацій.

    Твіт